چاپ دیجیتال رنسانس صنعت چاپ

چاپ دیجیتال رنسانس صنعت چاپ + ویدیو

چاپ دیجیتال و دانستن اینکه کدام روش چاپی را باید انتخاب کنید ، به ویژه بین چاپ دیجیتال و چاپ افست می تواند مشکل باشد ، بنابراین ما لیستی از حقایق مهمی را که باید هنگام طراحی و چاپ مشاغل دیجیتال بدانید ، تهیه کرده ایم.

امروزه بسیاری از کارشناسان بر این باورند که چاپ دیجیتال یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تصاویر با وضوح بالا در قالبی مقرون به صرفه و با زمان مناسب است. با این حال ، در حالی که چاپ دیجیتال به استاندارد بسیاری از استودیوهای متخصص چاپ تبدیل شده است ، لازم به ذکر است که بسیاری از مشتریان هنوز اطلاعات زیادی در مورد روند کار و معنای آن برای مواد تبلیغاتی خود ندارند.برای کمک به شما در درک کمی بیشتر از انقلاب چاپ دیجیتال ، بیایید برخی از حقایق چاپ دیجیتال را که باید هنگام انتخاب راه حل برای مواد بازاریابی خود از آنها آگاه باشید ، بررسی کنیم.

1. چاپ دیجیتال چیست؟  این اصطلاحی است که برای توصیف فناوری چاپ استفاده می شود و فرآیندهای چاپ را به کامپیوتر پیوند می دهد. فناوری های مختلفی در دسترس است اما دو نوع اصلی ماشین در زیر آگهی های HP Indigo یا Dry Toner قرار دارند. چاپگرهای تونر خشک (تونر پودری) Kodak Nexpress، Fuji Xerox، Ricoh، Canon، Lanier، Konica Minolta هستند. فشارهای ( (HP Indigo جوهر الکترواستاتیک مایع شامل مدل های 3550 ، 5600 ، 7600 و 10000 است.

2. کاغذ.شما باید از کاغذ دارای گواهی دیجیتالی استفاده کنید ، خصوصاً برای HP Indigo مهم است. بعضی از چاپگرها از کاغذ غیر مجاز استفاده می کنند و این اشکالی ندارد ، اما این به خود آنها بستگی دارد.

3. کیفیت چاپ.پیشرفت در چاپ دیجیتال به این معنی است که دستگاه هایی مانند دستگاه چاپ HP Indigo می توانند نتایج چاپ مشابه چاپ افست را ایجاد کنند. فضانوردان زیر را که روی Pop'Set Lime Tonic ، Cosmo Pink و Black 320gsm چاپ شده اند ، با چهار بازدید از جوهر سفید و CMYK در بالای صفحه ببینید.

4. سرعت.چاپ دیجیتال در مقایسه با افست فرآیند ساده تری است. بدون نیاز به صفحات ، جوهرهای اختلاط و غیره می توان چاپ نهایی را سریعتر تحویل داد. یک واقعیت بلامنازع در چاپ دیجیتال این است که بسیار سریعتر از روند چاپ افست استاندارد است. نه تنها هزینه های تنظیم شده ای وجود ندارد که بتوانید نگران آن باشید یا هزینه های مربوطه را در نظر بگیرید ، بلکه در فرآیند فشار دادن زمان و نیروی کار کمتری نیز وجود دارد. چاپ می تواند خیلی سریعتر شروع شود زیرا شما نیازی به ایجاد صفحات قبل از چاپ شدن مورد ندارید. این برای کسب و کارهایی که با ضرب الاجل محدودی روبرو هستند فوق العاده مفید است.

5. مقرون به صرفه.بدون هزینه تنظیم ، بدون حداقل مقادیر چاپ و بدون هزینه صفحه. برخی از ماشین های دیجیتال همچنین می توانند مانند اتصال دوختن به عنوان مثال کوک زین ، اتصال کاملاً مفتول یا سیم ، اتمام خطی را انجام دهند ، بنابراین هزینه ها و زمان چرخش کاهش می یابد و قیمت چاپ دیجیتال پائین می آید.

6. چاپ مقادیر کم و بدون تماس.برای چاپ مقادیر کم تا متوسط ​​یعنی 1 تا 1000 واحد ایده آل است.

7. شخصی سازی.همچنین به عنوان داده های متغیر شناخته می شود. این به شما امکان می دهد پیام خود را متناسب با مخاطبان خود تنظیم کنید تا بتوانید کارت ویزیت ها را با نام گیرنده یعنی دعوت نامه های عروسی شخصی سازی کنید.

8. اثرات.برخی از ماشین های دیجیتال مانند HP Indigo توانایی چاپ جلوه های ویژه مانند جوهر سفید ، رنگ های ویژه Pantone PMS ، جوهر نامرئی قرمز ماورا UV بنفش را دارند که تحت نور ماوراlet بنفش فلورس می شود.

9. سازگار با محیط زیست.در جهانی که بیش از هر زمان دیگری مردم برای نجات سیاره ما "سبز" می کنند ، خوب است بدانید که استراتژی های چاپی شما تأثیر منفی بر طبیعت ندارند. چاپ دیجیتال می تواند بسیار سازگار با محیط زیست باشد ، به ویژه هنگامی که هیچ پوشش یا پودری روی محصول اعمال نشود. اگرچه سبز شدن "کاملا" با هر راه حل چاپ ممکن است دشوار باشد ، اما گزینه های دیجیتالی می توانند به شما آسیب کمتری به محیط زیست بزنند.  بسیاری از عوامل مثبت محیطی وجود دارد مانند هیچ مرحله قبل از فشار دادن ، بنابراین هیچ فیلم ، صفحه یا مواد شیمیایی عکس که به معنی اتلاف کمتر است. چاپ می تواند مقدار زیادی آب مصرف کند اما دستگاه های چاپ دیجیتال اکنون بدون آب هزاران لیتر آب در سال صرفه جویی می کنند.

10. مشاغل لحظه آخری.خوش شانس شما ، چاپ دیجیتال در صورت تمایل قابل انجام است و شما می توانید تغییرات لحظه آخری را در زمان چاپ از طریق کامپیوتر انجام دهید. چاپ دیجیتال نه تنها یکی از مقرون به صرفه ترین روش های موجود در بازار است ، بلکه یکی از انعطاف پذیرترین روش ها نیز هست. چاپ دیجیتال امکان ایجاد تغییرات سریع و آسان در روند تصویربرداری متغیر را فراهم می کند. از آنجا که رایانه ها تصاویری را که در پایان فرآیند به دست می آیند کنترل می کنند ، تغییر محتوای قطعه قبل از چاپ بسیار آسان تر است. این امکان را برای سطح بالاتری از سفارشی سازی فراهم می کند که می تواند جذابیت محصول نهایی شما را بهبود بخشد.

11. فرآیند غیر تماسی.در گذشته ، برای چاپ یک تصویر بر روی یک کاغذ یا کارت ، شما به صفحاتی نیاز دارید که می توانند روی مواد فشار داده شوند ، و آن را با ترکیب مناسب جوهر پوشش دهید.با این حال ، چاپ دیجیتال یک فرآیند غیر تماسی است ، به این معنی که کلمات ، تصاویر و الگوهای ایجاد شده در نتیجه جت های جوهر توسط کامپیوتر کنترل می شوند. نازل های مقرون به صرفه تر از گزینه های قدیمی ، به سادگی مقدار مناسب جوهر را روی فضای مناسب روی کاغذ اسپری می کنند.

12. چاپ دیجیتال هنوز کاملاً جدید است.سرانجام ، اگرچه ممکن است به نظر برسد که چاپ دیجیتال برای همیشه وجود داشته است ، اما فقط در سال 1993 آغاز شده است. گرچه از نظر برخی از مشاغل این مدت هاست که هنوز است ، اما لازم به یادآوری است که ما شروع به چاپ تصاویر بر روی موارد از همه راه بازگشت کردیم در دهه 1400 اکنون ، با استفاده از فناوری های جدید مانند پرتو ماورا بنفش و جوهر چاپ سبز ، ما در حال کشف روش های جدید برای کارآمد کردن روند چاپ هر روز هستیم. چاپ دیجیتال بر این محدودیت ها غلبه می کند. شما رنگهای نامحدودی در اختیار دارید. و شما نیازی به تهیه هیچ صفحه نمایش ندارید.

چاپ افست یا چاپ دیجیتال کدام بهتر است؟

این واقعاً به این بستگی دارد که به دنبال چه نتیجه چاپی هستید.اگر در حال چاپ روی پارچه هستید - و بهترین نمونه آن احتمالاً پنبه است - چاپ روی صفحه نمایان می شود. بنابراین اگر می خواهید وارد بازار جهانی تی شرت شوید (که ارزش آن تا سال 2025 سه میلیارد دلار خواهد بود) ، چاپ افست راهی است که باید طی کنید.اگر واقعا حجم زیادی دارید چاپ افست ترجیح داده می شود. همچنین در تی شرت ها بوی رنگی بیشتری خواهید یافت. از جوهر در چاپ روی صفحه ضخیم تر استفاده می شود ، که باعث می شود رنگ هایی کمی روشن تر شود - به هر ترتیب روی پیراهن های تیره تر.

چاپ دیجیتال روی پیراهن یا Direct To Garment "DTGبهتر است روی پیراهن های رنگ روشن تر انجام شود. بنابراین ، اگر طراحی رنگ روشن تری دارید ، دقت بسیار بیشتری که چاپ دیجیتال دارد ، نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت.به طور کلی ، اگر به دنبال چاپهای کوچکتر و جزئیات و دقت بسیار بالا هستید ، چاپ دیجیتال مناسب است.

تفاوت چاپ دیجیتال و افست چیست؟

چاپ افست از صفحاتی استفاده می کند که به طور معمول از آلومینیوم ساخته می شوند. تصویری که روی صفحه قرار دارد به یک ورق لاستیکی منتقل می شود. سپس آن تصویر به نوعی بر روی محیطی غلت می خورد.به همین دلیل افست نامیده می شود. جوهر مستقیماً به محیطی که "چاپ" می شود منتقل نمی شود.بلکه این مرحله میانی یا "بافر" بین طرح یا تصویر در حال انتقال و محیطی که قرار است منتقل شود وجود دارد. بنابراین می گوییم "افست" است. فناوری جوهر افشان طی سالهای گذشته پیشرفت زیادی داشته است. اکنون ما از چاپگرهای جوهرافشان با فرمت گسترده استفاده می کنیم که می توانند تعداد زیادی از مواد از جمله وینیل و بوم و همچنین پارچه های مختلف را پردازش کنند.

چاپ دیجیتال روی پارچه چیست؟

جوهرهای مورد استفاده برای چاپ روی پارچه به طور خاص برای نوع الیاف - ابریشم ، پلی استر ، وینیل و غیره - ایجاد می شود که در بستر چاپ استفاده می شود.همانند کاغذ از طریق چاپگر جوهر افشان استاندارد ، پارچه از طریق واحد تغذیه می شود و جوهر در هزار قطره قرار می گیرد. پس از اتمام این کار ، باید جوهر را روی پارچه با حرارت دادن "خوب" کرد.توجه داشته باشید که رنگ روی صفحه نمایش لزوماً همان رنگ تولید شده روی پارچه نخواهد بود. سایه های بسیار عمیق و غنی قرمز در میان برخی از رنگ ها وجود دارد که از محیط دیجیتال به خوبی منتقل نمی شوند. نواحی وسیعتر از رنگ یا تکه های رنگی ممکن است با مناطقی از تون روشن تر یا تیره تر بازی کنند.رنگ یا بافت پارچه احتمالاً در چاپ تأثیر دارد. یک پارچه براق نور را منعکس خواهد کرد. نتیجه این است که چاپ سبک تر از آنچه که هست واقعی به نظر می رسد. ابریشم نمونه ای از نوع پارچه است که می تواند این اثر را داشته باشد.پارچه های نازک به طور مشخص شفاف هستند. نتیجه این است که شما ممکن است چاپی را که به نظر می رسد شسته باشد دریافت کنید.

یکی از مزایای بزرگ استفاده از چاپ دیجیتال برای پارچه این است که می توانید آزمایش های آزمایشی کوچکی را انجام دهید. این توانایی را برای تولید نمونه به صرفه فراهم کنید ، توانایی خلاقیت هرچه دوست دارید - بدون محدودیت - در اینجا ابزار قدرتمندی در اختیار دارید.همچنین می توانید خیلی سریعتر از چاپ روی صفحه ، طرح هایی برای چاپ بگیرید. آماده شدن برای یک فصل جدید به معنای آماده شدن تا یک سال قبل است. اگر اشتباه فهمیدید چه می کنید؟ با استفاده از دیجیتال ، شما بسیار چابک تر هستید و زمان تولید را به چند هفته کاهش می دهید.

تی شرت چاپ دیجیتال؟

زیبایی چاپ دیجیتال تی شرت این است که می توانید آنها را در مقادیر کم شخصی سازی کنید.هر یک از این ویژگی ها به خودی خود یک پیروزی است. قرار دادن این دو با هم یک…. برد - برد است.اما مزیت بیشتر انعطاف پذیری طراحی با دیجیتال ، و سپس طیف وسیعی از امکانات برای چاپ تی شرت باز می شود.

انواع مختلف دستگاه های چاپ دیجیتال:

چاپگر جوهر افشان - این دستگاه تصویری را از دستگاه دیجیتال کپی می کند و سپس آن را روی پلاستیک یا کاغذ چاپ می کند. این کار را با کاشت گلوله های بیشمار جوهر کوچک روی کاغذ / پلاستیک انجام می دهند تا تصویری را که می خواهید ایجاد کنید.

چاپگر لیزری - این دستگاه از فن آوری لیزر برای چاپ تصویری که از یک دستگاه دیجیتال تهیه شده استفاده می کند. حرکت لیزر درون چاپگر باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می شود که با آزاد کردن تونر به چاپ تصویر کمک می کند.

مطبوعات دیجیتال - این همان چیزی است که شما هنگام چاپ دیجیتالی کامل چاپ سنتی به دست می آورید. این تنها درصورتی قابل تحمل است که اندازه سفارش عظیمی وجود داشته باشد که این دیجیتالی سازی را توجیه کند ، زیرا هزینه های آن قابل توجه است و چاپگرها نیز بسیار گران ترند.

انواع مختلف چاپ دیجیتال

در اصل سه نوع چاپ دیجیتال وجود دارد. آن ها هستند:

1. چاپ بر اساس تقاضا - همچنین به عنوان چاپ بر روی تقاضا یا POD شناخته می شود. اگر قصد دارید مقادیر کمی چاپ را انجام دهید ، این کار برای شما خوب خواهد بود. این در مواردی مناسب است که سازمانها به طور مداوم نیاز به به روزرسانی مطالب چاپی خود دارند.مثلا چاپ یک جلد کتاب یا کلا پرینت کتاب البته ما در آرمانی منو های طراحی نمودیم که می توانید هزینه چاپ کتاب را خودتان آنلاین محاسبه کنید

به طور معمول ، برای چنین چاپی ، می توان از چاپگر Digital Color استفاده کرد. با این حال ، اگر به دنبال چاپهایی با کیفیت بهتر هستید ، می توانید به سراغ مطبوعات مستقیم تصویربرداری (DI) بروید.

2. چاپ متغیر داده ها - این به چاپ متغیر تصویر نیز معروف است. این نوعی از چاپ دیجیتال است که بسیار شخصی تر و شخصی تر است. فرض کنید ، یک سازمان دارای یک پایگاه داده است که شامل اطلاعات خاص مربوط به هر مشتری است. و می خواهد همان نامه را برای هر و هر گیرنده شخصی کند.به عنوان مثال شما اغلب نامه های تبلیغاتی / بازاریابی دریافت می کنید که با نام شما را مخاطب قرار می دهند اما محتوای اصلی استاندارد است. کاملاً مشهود است که فرستنده از فناوری چاپ متغیر داده استفاده کرده است. بنابراین ، این روش برای آن سازمانهایی که می خواهند هر مشتری را بصورت جداگانه خطاب کنند در حالی که محتوای اصلی را به صورت کلی تعمیم می دهند ، بهترین عملکرد را دارد.

3. وب برای چاپ - سازمان ها از این فناوری برای شخصی سازی و شخصی سازی نامه های آنلاین در یک برنامه مدیریت چاپ استفاده می کنند.بنابراین ، با توجه به نیاز کاربر ، انواع مختلف چاپ دیجیتال وجود دارد. فناوری در این دامنه مرتباً در حال بهبود است ، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که کیفیت چاپ شما به طور مداوم افزایش یابد.

همچنین دلایل زیادی وجود دارد که شما از چاپ افست نیز استفاده می کنید مانند اینکه می توانید رنگ را روی ماشین فشار دهید ، طولانی مدت اجرا کنید و غیره. بنابراین فقط مطمئن شوید که بسته به نتیجه دلخواه خود به روش چاپ مناسب بروید. دقیقاً مانند هر چیز دیگری که در انقلاب دیجیتال وجود دارد ، این فناوری نیز با جهش و مرز بهبود می یابد.

 

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر