چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال

چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال کدام را انتخاب کنیم؟

چاپ لیتو و دیجیتال دو نوع رایج چاپ هستند. بیایید پاسخ دهیم ، "چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال چیست؟

تفاوت اساسی چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال

چاپ لیتو و دیجیتال بسیار متفاوت هستند زیرا چاپ لیتو از جوهر مرطوب و صفحات چاپ استفاده می کند. در حالی که فقط برخی از چاپگرهای دیجیتال از جوهر استفاده می کنند و برخی دیگر از تونر روی دستگاه پرس ، که مشابه عملکرد چاپگر اداری است.هر دو روش چاپ موافقان و مخالفانی دارند اما تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند ، بنابراین انتخاب بین این دو ممکن است دشوار باشد.

تفاوت چاپ لیتو و دیجیتال از نظر:

  • کیفیت چاپ
  • سرعت
  • هزینه
  • انواع مواد
  • شخصی

کیفیت چاپ چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال

کیفیت چاپ بسیار مهم است ، به خصوص اگر از محصولات چاپی برای بازاریابی استفاده می کنید. وقتی نوبت به مقایسه هر دو روش چاپ می رسد ، چاپ لیتو به طور سنتی محصولات با کیفیت بالاتر از چاپ دیجیتال ساده را تولید می کند. با این حال ، با استفاده از فناوری جدید ، سخت است که یک فرد عادی تفاوت کیفیت بین هر دو روش چاپ را ببیند.اگر طراحی شما به تعداد زیادی بلوک از رنگ ثابت نیاز دارد ، چاپ لیتو بهترین انتخاب روش چاپ است ، زیرا رنگ آن در مقایسه با چاپ دیجیتال بسیار نرمتر خواهد بود. به خصوص هنگام استفاده از یک روش خشک کردن فوق العاده پیچیده مانند LED UV که B&B یکی از اولین روش های نصب در کشور بود.

بین هر دو روش چاپ ، پایان چاپ نیز بسیار متفاوت است. وقتی نوبت به چاپ لیتو می رسد ، جوهر مورد استفاده در کاغذ فرو می رود ، در حالی که با چاپ دیجیتال ، جوهر روی سطح کاغذ می نشیند. این بدان معنی است که اگر یک تصویر چاپی توسط لیتو و چاپ دیجیتال چاپ شود ، می تواند متفاوت باشد.وقتی نوبت به چاپ روی انواع مختلف کاغذ مانند بافت و رنگ می رسد ، چاپ لیتو گزینه بهتری است. اما ، در مورد چاپ روی کاغذهای براق ، ابریشمی یا بدون روکش تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد ، زیرا هر دو روش پوشش خوب و چاپ با کیفیت بالا را ارائه می دهند.پشت صحنه ای به اتاق چاپ لیتو نگاه می کنیم. مکانی که ما بسیار مفتخریم که می گوییم دارای چند چاپگر LED اشعه ماورا بنفش است ، از جمله بهترین در ایران و ما از اولین کسانی هستیم که این روش را به کار گرفتیم.

سرعت

چاپ دیجیتال زمان تنظیم بسیار سریعی دارد ، زیرا طرح روی رایانه بارگذاری می شود و سپس چاپ را فشار می دهید و چاپ شروع می شود - دقیقاً مانند چاپگر اداری روزمره. سریع و آسان. پس از شروع چاپ ، می تواند حدود 4800 برگ در ساعت چاپ کند.وقتی نوبت به چاپ لیتو می رسد ، تنظیم آن خیلی بیشتر طول می کشد زیرا طراحی باید روی صفحات چاپ انجام شود. اما با انجام این فرآیند ، چاپ لیتو چاپ بیشتری را تولید می کند - با سرعت 18000 در ساعت.هنگام تصمیم گیری برای انتخاب بهترین گزینه ، باید مقدار مورد نظر خود را در زمان مشخص شده در نظر بگیرید. اگر می خواهید مقدار کمتری به سرعت چاپ شود ، چاپ دیجیتال بهترین گزینه است. با این حال ، اگر به دنبال تولید مقادیر زیادی چاپ هستید ، چاپ لیتو گزینه مناسب تری است.

هزینه

چاپ دیجیتال برای تنظیم هیچ وقت لازم ندارد ، بنابراین هزینه اولیه نصب وجود ندارد. تا زمانی که روند چاپ در واقع شروع نشود ، لازم نیست یک پنی پرداخت کنید. شما فقط هزینه کاغذ استفاده شده و آنچه به عنوان "کلیک شارژ" شناخته می شود را پرداخت می کنید که هر برگه ای است که از طریق دستگاه چاپ دیجیتال عبور می کند.چاپ لیتو متفاوت است زیرا قبل از شروع چاپ یک فرآیند نصب وجود دارد ، بنابراین هزینه تنظیم نیز وجود دارد. این بدان معناست که هنگام چاپ لیتو هزینه پیش پرداخت وجود دارد.شما نیز مانند مراحل چاپ دیجیتال باید هزینه کاغذ و جوهر استفاده شده را پرداخت کنید. با این حال ، پس از هزینه راه اندازی اولیه ، چاپ لیتو ارزان تر از چاپ دیجیتال است ، زیرا پس از ایجاد صفحات چاپ ، می توانید هر زمان که می خواهید از آنها استفاده کنید. چاپ لیتو نیز در طی مراحل چاپ سریعتر از چاپ دیجیتال است.برای تولید مقدار کمی از مواد با قیمت پایین ، چاپ دیجیتال گزینه بهتری است. با این وجود ، هنگام تولید مقدار زیادی چاپ ، چاپ لیتو ارزان تر عمل می کند.

انواع مواد

بروشور ، بروشورها و سایر مواد بازاریابی را می توان روی انواع مختلفی از مواد مانند کارت براق ، براق ، ابریشمی ، بدون روکش ، بافت و رنگی چاپ کرد. ما در تجارت به این "کارت ویزیت" می گوییم.بین چاپ لیتو و چاپ دیجیتال ، چاپ لیتو هنگام تولید روی همه مواد کار با کیفیت بهتری ایجاد می کند. در حالی که چاپ دیجیتال روی مواد خشن یا دارای بافت بسیار بالا چاپ خوبی ندارد.هنگام چاپ روی کاغذ ، انتخاب بین چاپ لیتو و چاپ دیجیتال تاثیری در کیفیت نخواهد داشت زیرا نتایج بسیار مشابهی ایجاد می کنند. تفاوت زیادی بین دو نوع چاپ روی موادی مانند کاغذ وجود ندارد.در مقیاس بزرگ ، چاپ پر جنب و جوش در سهام سنگین. این کار را می توان مستقیماً روی انبار سنگین برای آویز کردن دیوار انجام داد.

شخصی

محصولات بازاریابی شخصی می توانند تفاوت بزرگی مانند درج نام شخص ایجاد کنند ، و با چاپ دیجیتال ، شخصی سازی چاپها به راحتی انجام می شود و به دلیل اینکه روش نصب اضافی وجود ندارد ، به سرعت انجام می شود.وقتی نوبت به چاپ لیتو می رسد ، چون طرح باید روی صفحات چاپ ایجاد شود ، داشتن چاپهای شخصی هزینه بر است زیرا برای هر چاپ باید صفحه دیگری وجود داشته باشد. بنابراین ، وقتی صحبت از شخصی سازی چاپ شما می شود ، چاپ کاتالوگ دیجیتال بهترین گزینه است زیرا به راحتی انجام می شود و هزینه ای هم ندارد.

چاپ لیتو در مقابل چاپ دیجیتال

هیچ روش چاپ خاصی وجود ندارد که بهتر از روش دیگر باشد ، زیرا همه اینها به آنچه چاپ می کنید ، تعداد چاپ مورد نیاز ، سطح کیفی مورد نیاز ، مواد چاپی ، سرعت نیاز شما بستگی دارد. در صورت نیاز به شخصی سازی ، بودجه و غیره ، چاپ می کند.چاپ دیجیتال در هنگام چاپ چند چاپ مقرون به صرفه است در حالی که چاپ لیتو ، حتی اگر هزینه نصب را نیز بپردازید ، اگر مقادیر زیادی چاپ چاپ می کنید ، ارزان تر است.چاپ لیتو در هنگام استفاده از کاغذ بافت و زمانی که طراحی به پوشش بلوک رنگی بزرگ نیاز دارد ، روش با کیفیت بهتری است. با این حال ، وقتی در حال چاپ روی سهام معمولی تر هستید ، کیفیت بین دو چاپگر قابل توجه نیست.وقتی نوبت به انتخاب بین چاپ دیجیتال و لیتو می رسد ، باید این فاکتورها را در نظر بگیرید مانند مقدار چاپ ، موادی که می خواهید چاپ چاپ شود ، بودجه شما و طرحی که می خواهید چاپ شود. هر دو چاپگر مزایا و معایب خود را دارند و جنبه های خاصی از عواملی را که باید در نظر بگیرید ، دارند.

برای تصمیم گیری به کمک بیشتری نیاز دارید؟

اگر هنوز در مورد گزینه های چاپ و اینکه بهترین چاپگر برای استفاده از چه چیزی تعجب می کنید ، راهنمای چاپ ما را بررسی کنید ، جایی که ما همه چاپگرهای موجود را پوشش می دهیم و چه چیزی با آنها کار می کند.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر