راهنمای گام به گام مراحل چاپ دیجیتال

راهنمای گام به گام مراحل چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به طور مستقیم استفاده از یک تصویر دیجیتالی است.در چاپ دیجیتال کارهای چاپی و مشاغل کوچکی از نشر رومیزی و سایر منابع دیجیتال که از طریق چاپگرهای جوهر افشان با فرمت بزرگ یا حجم زیاد چاپ می شوند ، به صورت حرفه ای انجام می شود.

چاپ دیجیتال مطمئناً در هر صفحه گرانتر از روشهای معمول است. با این حال ، هزینه ساخت صفحات چاپ حذف می شود و هزینه کلی را کاهش می دهد. چاپ دیجیتال را می توان در صورت تقاضا و در مدت زمان کوتاه نیز انجام داد. تصاویر را می توان به راحتی برای هر برداشت تغییر داد. چاپ دیجیتال با صرفه جویی گسترده در نیروی کار و بهبود سریع سرعت ، به آرامی شروع به مطابقت با توانایی چاپ افست می کند. اکنون می توان با چاپ دیجیتال هزاران برگ را با قیمت پایین چاپ کرد.

پرطرفدارترین چاپگرهایی که از فرآیندهای چاپ دیجیتال استفاده می کنند ، چاپگرهای جوهر افشان و لیزری هستند که رنگدانه ها یا تونرها را روی لایه های مختلف مانند کاغذ ، شیشه ، بوم ، فلز ، پارچه ، سنگ مرمر و پلاستیک می ریزند. معمولاً جوهر یا تونر بدون نفوذ به لایه ، فقط یک لایه باریک روی سطح تشکیل می دهد - که در روش های سنتی اتفاق می افتد. از مایع فیوزر با فرآیند گرما برای تونر و فرایند پختن ماورا بنفش برای جوهر استفاده می شود تا محکم به لایه بچسبد.

اکنون که روند چاپ دیجیتال را درک کردیم ، اجازه دهید مراحل چاپ آن را مشاهده کنیم. بدیهی است که اولین قدم آماده سازی طرح شما است. برخی از مشتریان ممکن است کار طراحی را به شرکت چاپخانه واگذار کنند و برخی ممکن است خود بخواهند آن را ایجاد کنند. اگر می خواهید خودتان این طرح را ایجاد کنید ، در اینجا آنچه باید انجام دهید آورده شده است.

ایده چاپ دیجیتال را ایجاد کنید

شما باید درمورد آنچه که می خواهید با طراحی خود بدست آورید کاملاً واضح و روشن باشد. چه کسی را هدف قرار می دهید؟ هدف چیست - طوفان فکری تا جایی که در وهله اول کاملاً از "چرا" مطمئن شوید.

ایده چاپ دیجیتال را ایجاد کنید

از محتوای مناسب استفاده کنید

پس از روشن شدن ایده اصلی - کارهای هنری را شروع کنید. محتوای شما می تواند شامل آرم ، عکس و متن باشد. اگر می خواهید پیام نام تجاری به ذهن مشتری منتقل شود ، حتماً از رنگ ها ، تصاویر و متن هایی استفاده کنید که نشان دهنده برند و شرکت شما باشد. برخی از مطالب اساسی را به راحتی در دسترس نگه دارید تا در آینده بتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

آن را حرفه ای نگه دارید

شما در حال ارائه تصویر شرکت خود هستید - بنابراین آن را حرفه ای نگه دارید ، در غیر این صورت می تواند به اعتبار شما آسیب برساند. اگر توانایی تهیه یک طراح داخلی را ندارید ، طراحی را به یک حرفه ای واگذار کنید. حتی اگر مجبور باشید مبلغ سنگینی را بپردازید ، این طرح برای شما مناسب است و هر زمان که بخواهید می توانید از طرح استفاده مجدد کنید. طراحی های حرفه ای می تواند به شما در ایجاد اعتبار کمک کند و باعث جلب اعتماد - اعم از تبلیغ ، آرم یا حتی تبلیغات نمایشی و حتی طراحی کاتالوگ و یا در انتهای کار چاپ کاتالوگ شما شود.

چاپ دیجیتال

تصحیح

این هر زمان که محتوا را برای هر هدفی ایجاد می کنید کاملاً ضروری است. مطالب خود را با یک شانه خوب ریز کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ خطای گرامری ، آدرس ، تاریخ ، غلط های املایی و غیره وجود ندارد. محصول را فقط در صورت اطمینان کامل از کمال آن نهایی کنید.

راهنمای گام به گام مراحل چاپ دیجیتال

کار خود را برای چاپ آماده کنید

شما باید طرح خود را در قالب صحیح آماده چاپ ذخیره کنید. باید در قالب CMYK و در 300dpi (نقطه در اینچ) ذخیره شود. این امر باعث حفظ کیفیت و آماده نگه داشتن آن برای فرآیند چاپ دیجیتال می شود. اگر آن را با 300 dpi ذخیره نکنید ، پیکسل ها به دلیل تصویر با وضوح پایین متلاشی می شوند و ممکن است تصویر نهایی تحت تأثیر قرار گیرد. طرح نهایی شما در حالت ایده آل باید علاوه بر حاشیه دارای یک منطقه لبه کار نیز باشد.

اگر قصد ندارید خودتان طراحی را انجام دهید ، اما ترجیح می دهید که شرکت چاپخانه در این زمینه به شما کمک کند ، از مرحله 1 شروع می کنید.

مرحله 1

برخی از شرکت های چاپ دیجیتال هنرمندان خاص خود را دارند که براساس نیازها و دستورالعمل های شما طرح های سفارشی ایجاد می کنند. آنها ممکن است برای درک کامل نیازهای شما بحث یا جلسه ای مفصل داشته باشند. پس از آماده شدن طرح ، از طریق پست الکترونیکی مشتری (شما) از طریق ایمیل ارسال می شود. هرگونه تغییری که شما پیشنهاد می کنید در آن گنجانده می شود و نسخه نهایی مجدداً برای مشتری ارسال می شود. هنگامی که شما حق انتخاب کنید ، فقط در این صورت است که ما به مرحله بعدی می رویم.

مرحله 2

هنگامی که طرح نهایی تأیید می شود ، آثار هنری در قالب مناسب و با وضوح صحیح که قبلاً ذکر شد ذخیره می شوند تا چاپگر بتواند بدون خطا محصول را تشخیص و چاپ کند.

مرحله 3

ابتدا سر چاپ با یک مایع مخصوص تمیز می شود تا خشک نشود و آسیب نبیند. این مرحله بعد از هر 100 چاپ تکرار می شود. بعضی اوقات ، بسته به میزان رنگ چاپ ، حتی قبل از تکمیل 100 چاپ باید تمیز کنید.

مرحله 4

در این مرحله یک سری بررسی ها انجام می شود. با هر بار چاپ ، مقداری جوهر ضایعاتی توسط چاپگر تولید می شود و جمع می شود. برای اطمینان از عدم ریختن جوهر ، این درام باید کنترل و مرتباً تخلیه شود. دستگاه چاپ دارای یک ظرف تمیز کننده است. هر زمان که سطح پاک کننده ها کم می شود ، دوباره پر می شود. این پاک کننده برای فرآیند چاپ بسیار مهم است و از این رو باید مراقبت شود که چاپگر هرگز از این پاک کننده خالی نشود. هر بار چاپگر متوقف شده و دوباره راه اندازی می شود ، از مقدار مشخصی پاک کننده استفاده می کند - و پاک کننده ناکافی می تواند به هد آسیب برساند. دمای جوهر نیز باید بررسی شود. چاپگر باید در دمای بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد کار کند. دمای خارج از این محدوده می تواند به سر چاپگر آسیب برساند

مرحله 5

مرحله ای برای چاپ اثر هنری مشتری روی محصولی که می خواهد ، پس از انجام موفقیت آمیز بررسی ها ، تنظیم می شود.

مرحله 6

پالت های مختلفی برای نگهداری محصول وجود دارد. بسته به آنچه روی آن چاپ می شود ، پالت مناسب اندازه به دستگاه متصل می شود و محصول روی آن گذاشته می شود و آماده چاپ است.

مرحله 7

مواد یا محصولی که چاپ می شود کاملاً صاف روی صفحه و بدون هیچگونه چین خوردگی قرار می گیرد. اگر چین خوردگی وجود داشته باشد ، چاپ تحریف می شود.

مرحله 8

چاپگر دیجیتال با جابجایی هدهای چاپ از یک طرف به طرف دیگر ، روی مواد ، اسپری طرح روی آن ، چاپ واقعی را آغاز می کند.

مرحله 9

با اتمام چاپ ، مواد یا محصول از پالت جدا می شود. سپس از طریق یک خشک کن بزرگ در دمای مناسب منتقل می شود ، تا اطمینان حاصل شود که چاپ بر روی کالا پخته شده است ، یا به طور ایمن می چسبد.

مراحل چاپ دیجیتال

مرحله 10

آخرین مرحله بررسی کیفیت است. هنگامی که از کیفیت راضی شدیم ، محصولات بسته بندی شده و آماده ارسال می شوند.

چاپ دیجیتال در ایران بسیار محبوب است ، و در بخش منسوجات به سرعت محبوب می شود زیرا چاپ دیجیتال وضوح بیشتری را ارائه می دهد. در واقع ، کارشناسان صنعت تقاضای بیشتری برای پارچه های چاپ دیجیتالی پیش بینی می کنند. چاپ دیجیتال علاوه بر وضوح و کاهش هزینه های کلی ، تنوع بیشتر و زمان چرخش سریع تری را به شما ارائه می دهد. انواع مختلفی از تجهیزات چاپ دیجیتال نیز وجود دارد.

اگر به دنبال یک شرکت ماشین چاپ دیجیتال قابل اعتماد در تهران هستید ، با ما در printarmani.com  تماس بگیرید. ما تجهیزات پیشرفته ، نیروی کار اختصاصی و یکی از سریعترین دوره های چرخش در صنعت را داریم.

در چاپ دیجیتال کارهای چاپی و مشاغل کوچکی از نشر رومیزی و سایر منابع دیجیتال که از طریق چاپگرهای جوهر افشان با فرمت بزرگ یا حجم زیاد چاپ می شوند ، به صورت حرفه ای انجام می شود.

چاپ دیجیتال مطمئناً در هر صفحه گرانتر از روشهای معمول است. با این حال ، هزینه ساخت صفحات چاپ حذف می شود و هزینه کلی را کاهش می دهد.

چاپگرهای جوهر افشان و لیزری هستند که رنگدانه ها یا تونرها را روی لایه های مختلف مانند کاغذ ، شیشه ، بوم ، فلز ، پارچه ، سنگ مرمر و پلاستیک می ریزند.

مرحله 1 طراحی که براساس نیازها و دستورالعمل های شما طرح های سفارشی ایجاد می کنند و مرحله دوم ایجاد فایل با وضوح بالا برای غلط گیری و مرحله سوم سر چاپ با یک مایع مخصوص تمیز می شود تا خشک نشود و در انتها چاپ نهایی

پرونده های دیجیتال مانند PDF یا پرونده های دسک تاپ را می توان مستقیماً به چاپ دیجیتال ارسال کرد تا روی کاغذ ، کاغذ عکس ، بوم ، پارچه ، مصنوعات ، کارتن و سایر بسترها چاپ شود.

برای طراحی چاپ دیجیتال ، فرایند طراحی را می توان به چهار مرحله کوچک تقسیم کرد. ایده ، خلق ، بازخورد و آخرین کار خلق اثر هنری است.

فناوری چاپ دیجیتال در تولید بر اساس تقاضا و چاپ کوتاه سریع و مقرون به صرفه برتری دارد . چاپ دیجیتال همچنین بستر ایده آلی برای شخصی سازی است. اگر می خواهید تصاویر و پیام ها را با استفاده از چاپ داده متغیر VDPبه راحتی اصلاح کنید ، چاپ دیجیتال تنها راه انجام آن است.

پرینتر دیجیتال واقعی چاپ با حرکت سر چاپ از یک سمت به سمت دیگر، بر روی مواد، و با اتمام چاپ ، مواد یا محصول از پالت جدا می شود.

چاپ کارت ویزیت . لوازم التحریر اداری. زنگ خوردن پاکت چاپ سربرگ . ایستگاه شرکت

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر