5 نکته ای که باید هنگام طراحی پوستر در نظر بگیرید

5 نکته ای که باید هنگام طراحی پوستر در نظر بگیرید

برای اینکه در صنعت چاپ دیجیتال روان باشد و با در نظر داشتن کریسمس و سال نو میلادی ،  و عید نوروز و ... ما می خواهیم توجه خود را به پوسترها معطوف کنیم. پوسترها می توانند ابزاری واقعاً قدرتمند در ایجاد علاقه و هیاهو در اطراف کسب و کار شما باشند و به ویژه برای ایجاد آگاهی در مورد یک رویداد خاص بسیار مفید هستند. پوسترها می توانند به عنوان ابزاری تبلیغاتی داخلی یا خارجی استفاده شوند ، در انتقال پیام شما بسیار موثر هستند.

پوسترها می توانند در قالب های مختلف وجود داشته باشند اما محبوب ترین آنها شامل چاپ پوستر افست پوسترهای داخل سالن ، پوسترهای فضای باز و 48 پوستر (که معمولاً به آنها بیلبورد می گویند ) هستند. اینها اغلب توسط مارک ها به عنوان روشی برای ایجاد تأثیر واقعی استفاده می شوند و ابزاری قدرتمند از نظر بصری هستند. در زیر ، پنج مورد را بررسی می کنیم که باید هنگام طراحی کمپین بعدی (یا اولین) پوستر خود مورد توجه قرار گیرد.

1. هدف:

بیایید با این شروع کنیم که چرا شما در واقع یک پوستر می سازید. هدف از آن چیست؟ آیا می خواهید یک فروش را تبلیغ کنید یا به مردم در مورد کنسرت موسیقی یا رویداد آینده اطلاع دهید؟ هنگام طراحی پوستر ، شما باید دید مشخصی از مکان مورد نظر خود داشته باشید و پیامی کاملاً شفاف و آسان برای مشتریان خود داشته باشید. هنگام تصمیم گیری درباره پیام خود ، اطمینان حاصل کنید که هر پوستری را که طراحی می کنید می توانید اندازه خود را کوچک یا بزرگ کنید ، و بدون توجه به نوع و اندازه پوستری که تصمیم به استفاده از آن دارید ، می توانید یک طراحی ثابت را در کل ایجاد کنید.

2. مخاطبان شما:

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید مخاطبان شماست. شما برای چه کسی این پوستر را طراحی می کنید و آنها می خواهند چه چیزی را ببینند؟ اگر شما برای والدین چیزی را طراحی می کنید ، رنگها و تصاویر خاصی بر نحوه طراحی آن تأثیر می گذارد ، زیرا می خواهید با مخاطبان خود ارتباط عاطفی برقرار کنید. قبل از شروع به کار در طراحی ، خود را جای مشتریان و مخاطبان خود قرار دهید. سعی کنید برخی ایده ها را طوفان فکری کنید و ببینید به چه نتیجه می رسید.

3. رنگ:

بیا با آن روبرو شویم؛ یکی از تأثیرگذارترین قسمت های پوستر رنگ است. به عنوان مثال زیر (پوستر تبلیغاتی فیلم Smurfs ، هنگام استفاده از پوستر ، رنگ می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد. اگر با رنگهای سازمانی یا تجاری شما ارتباط برقرار کند ، رنگ می تواند ابزاری واقعاً قدرتمند برای پوسترها باشد. وقتی به کوکا کولا فکر می کنیم و ما به رنگ قرمز ، وقتی به شرکت فناوری اپل فکر می کنیم و به ارائه دهنده خدمات سفید یا هواپیمایی Easyjet فکر می کنیم به نارنجی فکر می کنیم. رنگ می تواند هنگام طراحی یک پوستر یک ابزار واقعاً قدرتمند باشد اما زیاده روی نکنید. مطمئن شوید که رنگ هایی ندارید که بتواند برای جلب توجه مخاطبان شما رقابت کند. رنگ همچنین می تواند تأثیر روانی بر مصرف کنندگان بگذارد و اغلب بر احساسات و احساس ما تأثیر بگذارد. می توانید اطلاعات بیشتر درباره او را در پست اخیر وبلاگ ما درباره روانشناسی رنگ هنگام طراحی برای چاپ مطالعه کنید.

طراحی پوستر

4. استفاده از تصاویر:

مانند رنگ ، تصاویر اغلب می توانند راهی عالی برای تأثیرگذاری با پوسترها باشند و این دو اغلب دست به دست هم می دهند. اگر از یک عکس یا عکس در پوستر خود استفاده می کنید ، مهم است که از بالاترین کیفیت برخوردار باشد و به صورت 300dpi ذخیره شده است. تصاویر با کیفیت پایین به عنوان مثال 72dpi برای صفحه رایانه عالی هستند و می توانند در وب سایت خوب به نظر برسند ، اما وقتی اندازه آنها برای استفاده در پوستر یا بیلبورد افزایش یابد ، می توانند پیکسل شده و فاقد کیفیت باشند. اگر می خواهید از تصاویر در پوستر استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که تصاویر با کیفیت بالا 300 dpiهستند و در قالب CMYK ذخیره شده و آماده چاپ هستند.

5. متن:

آخرین مورد در لیست ما و شاید مهمترین آن متن باشد. نقش متن در یک پوستر بسیار مهم است و نقش مهمی در درک یا عدم درک پیام مخاطب شما خواهد داشت. قلم انتخاب شده شما باید از نزدیک آسان خوانده شود و همچنین از فاصله دور نیز قابل خواندن باشد (برای قالب های بزرگتر پوستر از جمله صفحه های 6 ، 48 و 96 بسیار مهم است). ما همچنین توصیه می کنیم برای افزودن متن به پوستر به عنوان مخاطب خود یا احتمالاً مدت زمان کوتاهی برای ارسال پیام خود ، رویکرد "کمتر کم نیست" است. نکات کلیدی را حتماً در متن خود بیابید و همچنین از چاپ شدن آن در زمینه خوانا اطمینان حاصل کنید. متن را در سراسر تصویر اجرا نکنید و از استفاده از متن رنگ روشن در پس زمینه روشن خودداری کنید.

با به یاد آوردن این پنج نکته اساسی در هنگام طراحی ، با پوستر احساس درستی ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که پوسترها می توانند در داخل یا خارج از تجارت شما استفاده شوند و همچنین در چندین قالب و اندازه کار کنند. این را در هنگام طراحی به خاطر داشته باشید زیرا اگر اندازه خود را بالا یا پایین می کنید می خواهید حداقل کار طراحی باشد.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر