10 نکته ساده در طراحی بروشور

بروشور چیست؟

ما می دانیم که الگوهای بروشور برای استفاده شما وجود دارد ، اما اینها همیشه برای کار مشتری به اندازه کافی حرفه ای نیستند. ممکن است این موارد به شما کمک کرده باشد تا به اندازه کافی از ابتدا طراحی بروشور را یاد بگیرید ، اما آیا قادر به برجسته سازی آنها هستید؟ برای کمک به بروشورهای خود از خوب به عالی ، همه در نکات طراحی زیر است.

هدف از بروشور لایه باز

قبل از شروع بروشور تبلیغاتی، مطمئن شوید که مشتری دلیل اصلی طراحی خود را مشخص کرده است.اولین مرحله از هر پروژه طراحی این است که از مشتریان خود بپرسید که چرا آنها در وهله اول بروشور را می خواهند و اهداف طراحی آنها چیست. ممکن است آخرین بروشور آنها به کارشان نیامده باشد. بنابراین ، اگر مختصری به شما گفتند ، حتماً آن را کاملاً بررسی کنید تا ببینید چه چیزی امیدوارند به دست آورند.

بروشور معمولاً اشتهای یک خریدار احتمالی را باز می کند. این یک کاتالوگ نیست ، بنابراین به اطلاعات فنی طولانی احتیاج ندارد ، بلکه فقط به محتوای کافی نیاز دارد تا بتواند برای اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشد. اطلاعات کم و این ممکن است باعث شود آنها فکر کنند شما محصول یا خدمات مورد نیاز خود را ارائه نمی دهید ، بنابراین باید در اینجا تعادل برقرار کنید.

همیشه هنگام طراحی بروشور هدف اصلی را در ذهن داشته باشید. آیا بروشورها در صورت درخواست برای افراد ارسال می شود؟ یا اینکه قرار است شخصاً در یک نمایشگاه به آنها اهدا شود یا اینکه صرفاً باید از مشتری های بالقوه برای برداشتن خودشان عقب بمانند؟ هر یک از این 3 روش نیاز به رویکردی متفاوت در طراحی بروشور دارد.

از فونت های غیرمعمول استفاده کنید

هنگام برنامه ریزی برای طراحی بروشور ، هر کاری که می کنید ، از تعداد زیادی فونت استفاده نکنید! همه شما به یک فونت برای عنوان ، عنوان فرعی و متن اصلی و سپس قلم لهجه عجیب و غریب برای برجسته کردن متن مورد نظر نیاز دارید. سقوط در دام آسان است که برای طراحی چیزی منحصر به فرد ، باید از قلم های غیرمعمول استفاده کنید. این یک شکست بزرگ است ، هیچ کس نمی خواهد طرحی را پر از فونت های اسکریپت یا سبک گوتیک ببیند که خواندن آنها بسیار دشوار است ، این نوع قلم ها به جای توضیح جزئیات چیزی برای جلوه گرافیکی باید استفاده شوند.

این واقعاً یکی از بزرگترین اشتباهات طراحی است که می توانید در استفاده از تعداد زیادی فونت انجام دهید ، فقط به این دلیل که آنها را در اختیار دارید. اگر می توانید از استفاده بیش از 2-3 خانواده قلم خودداری کنید ، این بدان معنی است که طراحی کلی بسیار حرفه ای تر است. کمتر قطعاً بیشتر است.

در مورد قالب اندازه تصمیم بگیرید.

قبل از اینکه رایانه خود را روشن کنید ، باید در مورد اندازه سند صحبت کنید. به طور معمول بروشورها همیشه A4 بوده اند ، اما به دلیل هزینه های پستی ، شاهد افزایش محبوبیت چاپ بروشور A5 بوده ایم که معمولاً از A4 بیشتر از فروش می کند.توسط دو به یک حتی ممکن است بخواهید به دنبال طراحی مربع بروید. طراحی مربع 210 میلی متر براساس A4 ساخته شده است ، در حالی که طرح مربع 150 میلی متر قیمت مشابه A5 خواهد بود. داشتن بروشور مربعی ، طراحی شما را در صورتی که با سایر طرح های استاندارد A4 مطابقت داشته باشد ، از دیگران متمایز می کند ، اما فقط به قالب های استاندارد A5 و A4 نمی ماند. اگر در نظر دارید یک بروشور مربعی ارسال کنید ، احتمالاً باید پاکت های مربعی نیز بخرید. یک بروشور مربع در یک پاکت مستطیلی نامناسب اولین برداشت خوب را ایجاد نمی کند ، بنابراین قبل از شروع به طراحی طرح مربع خود ، با تهیه کننده لوازم التحریر خود مشورت کنید.

متن خود را درست ، اطلاعات ، لحن و هجی را دریافت کنید.

همانطور که ما به آن اشاره می کنیم متن نوشتاری با کیفیت یا "کپی" برای طراحی خوب بسیار مهم است. این کار اغلب توسط عضوی از کارمندان که فکر می کند از همه بهتر می داند ، دست کم گرفته و نوشته شده است. اما ارزش بررسی راه های دیگر مانند نوشتن نسخه حرفه ای توسط شخصی که خیلی نزدیک به سازمان نیست ، بنابراین می تواند چیزی نه تنها جدید یا تازه ایجاد کند بلکه در مورد لحن مورد نیاز برای نزدیک شدن به مشتریان بالقوه شما نیز هدفمندتر است.

غالباً چنین اتفاقی می افتد که اگر همان شخص نسخه را بنویسد زیرا همیشه اینگونه بوده است ، بعید است چیزی بدست آورید که تصور خواننده را جلب کند. نوشتن متن خوب را می توان به راحتی در اینترنت یافت و می توانید انتظار داشته باشید که به ازای هر 500 کلمه فقط 25 تا 50 پوند بپردازید. شما همیشه می توانید در مورد هر گونه اطلاعات خاص محصول که ممکن است درک کاملی از آن نداشته باشند ، به یک شرکت شخص ثالث مشاوره دهید.

طراحی ساده نگه دارید.

طرح خود را تا حد ممکن واضح و ساده نگه دارید. هر طراحی شلوغی خواندن را دشوار می کند و اگر اینگونه باشد ، با توجه به اینکه صبر و حوصله محدودی دارد ، شانس مطالعه آن توسط مشتری را کاهش می دهید.

هنگام تهیه بروشوری که برجسته باشد ، گاهی اوقات ایده های ساده بهترین هستند. اگر مشتری شما ترجیح می دهد تمام تصاویر معمول و بیش از حد استفاده شده را داشته باشد ، احتمالاً بهتر است در این مورد توصیه کند. در عوض ، به دنبال طراحی تایپی بروید و رویکردی تحت اللفظی نسبت به آنچه می خواهند بگویند ، داشته باشید. اما از زیاد جلوه دادن آن پرهیز کنید ، خوانندگان شما فقط دامنه توجه کوتاهی دارند. اگر آنها بلافاصله تصمیم بگیرند که برای خواندن آن دردسر ساز شود ، آن را خاموش کرده و به همان سرعت که برداشتند آن را پایین می آورند.

وایر فریم تولید می شود؟

این مورد قبلاً به عنوان ترسیم یا ترسیم ایده های شما شناخته می شد ، اما اکنون به عنوان « Wireframe » شناخته می شود. این یک خط طراحی از طرح است ، عمدتا برای اهداف طرح. مهم این است که این حق را بدست آورید و مطمئن شوید که مشتری شما قبل از ادامه کار ، این مرحله را امضا کرده است. موافقت نکردن مشتری با این مرحله به معنای تکرار کار است و این احتمالاً برای شما هزینه دارد.

به آنچه م موثر است پایبند باشید.

وقتی به چگونگی برجسته سازی بروشور خود فکر می کنید ، هرگز نباید آن را بیش از حد عجیب و غریب کنید. متفاوت بودن فقط به خاطر آن هرگز به پایان نمی رسد. دلیلی وجود دارد که طراحان از همان چند فونت در تمام پروژه های خود استفاده مجدد می کنند ... این کار می کند! نگاهی بیندازید که رقبا در چه وضعیتی قرار دارند. این امر نوعی از نظر کیفیت و اطلاعاتی را که آنها ارائه می دهند تعیین می کند و به شما نشان می دهد که برای اطمینان از اینکه بروشور شما یک خرده شلاق خورده است ، باید چه کاری باید انجام دهید.

تصاویر با کیفیت = بروشور

با کیفیت ، عکاسی با کیفیت خوب باعث می شود که یک بروشور محصول از نگاه به آن لذت بیشتری ببرد. بنابراین اگر بودجه شما به یک عکاسی از محصول نمی رسد ، بنابراین شما باید از عکس های خوب استفاده کنید ، اما سعی کنید تصاویر به کار رفته مانند تصاویر اینترنت به نظر نرسد. هیچ چیز جعلی تر از استفاده از یک تصویر سوپرمدل برای شما هنگام جلب مشتری نیست ، بسیار شفاف است. این منطقه ای است که هنگام طراحی نمی توانید با آن گوشه و کنار ببرید. تصویربرداری با کیفیت پایین معمولا در مورد خوب بودن محصول تردیدی را در ذهن شما ایجاد می کند. سعی کنید از استفاده از عکس های گرفته شده با تلفن هوشمند نیز خودداری کنید. این موارد معمولاً برای استفاده در شبکه های اجتماعی یا وب سایت عالی هستند ، اما وضوح پایین آنها به طور معمول به این معنی است که هنگام چاپ در بروشور ، پیکسل می شوند و تار به نظر می رسند.

ما دیده ایم که برخی از شرکت ها بیشتر بودجه طراحی را صرف عکاسی می کنند و کارهای طراحی را به حداقل می رسانند. جمله "یک تصویر 1000 کلمه را بیان می کند" بسیار درست است. یک عکس با کیفیت بالا می تواند علاقه کافی را در خواننده شما ایجاد کند تا آنها برای اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیرند ، البته با این فرض که یادتان رفته است جزئیات تماس خود را اضافه کنید.

در ثانیه های اول برای ایجاد اولین برداشت خوب.

اگر مشتری احتمالی شما بروشور شما را برداشته و دوباره آن را مستقیماً از دست داده است. یا حتی بدتر اینکه اگر آنها اصلاً آن را تحویل نگیرند. طراحی بروشور شما باید در 10 ثانیه اول تأثیر خوبی بگذارد یا از آن غافل شود.

همچنین باید در غیاب شما اعتماد ایجاد کند. بسیار محتمل است که بروشور شما بخواند بدون اینکه در آنجا باشید تا آن را توضیح دهید یا از آن دفاع کنید. بنابراین باید در یک جریان منطقی از جلو به سمت قاب پشتی کار کند. بسته به تعداد صفحاتی که تصمیم گرفته اید بروید ، صفحه مطالب همیشه ایده خوبی است. این ساده به نظر می رسد اما با داشتن فهرست محتوایی به خواننده شما اجازه می دهد تا از بخشی که بیشتر به آنها علاقه مند است عبور کند. اگر آنها مجبور باشند صفحات زیادی را که مربوط به آنها نیست ، مرور کنند ، احتمالاً خسته می شوند و بروشور شما را پایین می آورند ، اما اگر بتوانند به بخشی که شامل اطلاعات مورد نیاز است ، رد شوند ، شما وارد ذهن مشتری می شوید یک برنده هستید

فراموش نکنید که اثبات آن را بخوانید

شما به طور صحیح به آن احتیاج دارید. این کار توسط کسی انجام می شود که قبلاً آن را ندیده باشد. بسیار آسان است که از خطاهای دستوری و غلط های املایی غافل شوید ، به ویژه اگر برای هر مدتی روی سندی کار کرده اید. داشتن یک جفت چشم تازه روی آن قبل از اینکه به چاپ بپردازید ضروری است تا اطمینان حاصل کنید که چیزی را از دست ندهید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر