چگونه یک کاتالوگ چاپی طراحی کنیم که مربوط به سال 2021 باشد؟

در عصر بازاریابی دیجیتال ، آسان است که تصور کنیم بازاریابی چاپی مرده است .با این حال ، آیا اخیراً توجه کرده اید که کاتالوگ چاپی دوباره محبوبیت پیدا می کنند؟اگر یک گیک بازاریابی هستید ، ممکن است متوجه شده باشید که این روزها برخی از مشاغل در واقع از رسانه های چاپی برای آنلاین آوردن مشتریان بالقوه خود استفاده می کنند.

آیا قصد دارید یک بازاریابی چاپی را امتحان کنید یا شاید ببینید آیا کاتالوگ های چاپ شده شایسته در استراتژی بازاریابی شما در سال 20201 قرار بگیرند؟

این مقاله برای کمک به شما در به دست آوردن آخرین دیدگاه های طراحی کاتالوگ در مورد این موضوع طراحی شده است.بعلاوه ، یکسری نکات و توصیه های مفید برای اطمینان از عملکرد خوب کاتالوگ در سال 2021 وجود دارد.

نحوه استفاده از کاتالوگ های چاپی برای بازاریابی تجارت خود در سال 2021

مخاطبان خود را آنلاین کنید

درست مانند سایر انواع مواد بازاریابی چاپی ، کاتالوگ های چاپی نیز می توانند نقشی اساسی در شکل گیری ادراک یک برند در مخاطبان خود داشته باشند .بهتر است از پتانسیل یک کاتالوگ چاپی استفاده کنید تا بتواند ترافیک مشتریان را به فروشگاه های خرده فروشی هدایت کند یا باعث شود مردم از وب سایت ، صفحه فرود یا برنامه تلفن همراه شما بازدید کنند.در سال 2021 ، فقط منطقی است که به عنوان مثال با استفاده از کدهای QR هر فرصتی را برای خوانندگان کاتالوگ خود پیدا کنید و آنها را به یک پلت فرم دیجیتال (که با نام تجاری شما متناسب است) منتقل کنید .
نحوه استفاده از کاتالوگ های چاپی برای بازاریابی تجارت خود در سال 2021

از داده ها هوشمندانه استفاده کنید

همچنین می توانید با استفاده از داده های مشتری که ممکن است از کمپین های تبلیغاتی دیجیتال خود (یا سایر منابع داده) به دست آورده اید ، راه دیگری را پیش ببرید و به بیشتر مصرف کنندگان خود که معمولاً بیشتر هزینه می کنند (یا فکر می کنید هزینه بیشتری می کنند) بپردازید.نه تنها شما می توانید از این طریق بازدهی سرمایه گذاری بهتری را از طریق هزینه خود بدست آورید ، بلکه می توانید در مورد مارک شما و محصولاتی که از طریق یک کاتالوگ دیجیتال ملموس ارائه می دهید ، ماندگاری در ذهن آنها باقی بماند.

نحوه تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین

نمی دانید چگونه می توانید عملکرد کاتالوگ چاپی خود را دریابید؟

در ابتدا پیچیده نیست.تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ارتباطی بین کسانی که کاتالوگ چاپی شما را دریافت کرده اند و داده های فروش شما در حال حاضر پیدا کنید.اگر متوجه شوید کاتالوگ در واقع تعامل با مشتری را آغاز کرده و منجر به فروش شده است ، می دانید که عملکرد خوبی داشته است.علاوه بر این ، اگر این امر آنها را به سمت یک پلتفرم دیجیتالی سوق می داد ، باید بتوانید از Google Analytics برای پیش فرض های این امر استفاده کنید.

 کاتالوگ دیجیتال

برای طراحی کاتالوگ موثر در سال 2021 به چه مواردی نیاز دارید؟

در اینجا مواد اساسی مورد نیاز برای تهیه یک کاتالوگ مفید آورده شده است:

یک پایگاه داده از اطلاعات محصول

برای کسب و کارها معمول است که این نوع پایگاه داده را در یک صفحه اکسل یا برخی از نرم افزارهای دیگر قرار می دهند.پایگاه داده محصول شما معمولاً باید شامل مواردی مانند نام محصول ، توضیحات محصول ، کد محصول شماره کالا یا  SKU، دسته محصول و زیرمجموعه ، بارکد ، ویژگی های برجسته (در صورت وجود) و سایر زمینه های اطلاعات باشد که بسته به نوع محصول شما متفاوت است در حال فروش هستند و همچنین نوعی از کاتالوگ که سعی در طراحی آن دارید.

تصاویر محصول با وضوح بالا

شما باید تصاویر با کیفیت بالا و با وضوح بالا حداقل 300 dpi (هرچه بالاتر ، بهتر) در دسترس داشته باشید.اگر تصاویر شما از وضوح پایینی برخوردار هستند ، شما می توانید یک کاتالوگ نه چندان زیبا را به عنوان خروجی چاپ کنید ، و چه کسی می خواهد آن را در دست خود داشته باشد؟

طرح بندی کاملاً مشخص کاتالوگ

برای این قسمت ، اگر یک طراح گرافیک در تیم خود کار کنید ، خوب خواهد بود .برای دریافت ایده بهتر ، کاتالوگ های مارک های دیگر را در جای خود بررسی کنید.

برخی از عناصر و ویژگی های مشترکی که متوجه خواهید شد عبارتند از:

 • روکش (جلد جلو و پشت)
 • نمایه انگشت شست
 • فهرست مطالب (TOC)
 • جدا کننده های فصل
 • صفحات محصول جداگانه
 • جداول قیمت گذاری جداگانه (اگر کاتالوگ تجاری باشد)

5 نکته برای طراحی یک کاتالوگ چاپی موثر که در سال 2021 مرتبط است

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی ایجاد کاتالوگ چاپی برای انجام کار از طریق طراحی زیبا و متناسب با سن ما در اینجا آورده شده است.

1 - با استفاده از تصاویر و توضیحات محصول ، داستانی را به تصویر بکشید

مشتریان شما فقط به دنبال یک دسته اطلاعات نیستند. آنها می خواهند چیزهایی را بدانند که واقعاً به آنها اهمیت می دهند - مانند اینکه چگونه محصول شما در زندگی روزمره آنها جای می گیرد یا چه نوع مشکلی را برای آنها حل می کند.ضروری است که آنها قبل از اینکه تصمیم بگیرند که آیا هر یک از محصولات شما مطابق با نیازهای آنها است ، ایده روشنی در این مورد داشته باشند.بنابراین ، شما باید سعی کنید یک داستان کامل را با تصاویر و توصیف تهیه کنید که به آنها بگویید همه آنچه را که می خواهند در مورد محصول شما بدانند بدون اینکه فقط در یک لیست مشخصات قرار بگیرید.

2 - طراحی را برای مخاطبان TARGET خود جذاب کنید

اگر می خواهید کاتالوگ وظیفه خود را به خوبی انجام دهد ، باید اطمینان حاصل کنید که طراحی آن به خوبی مورد توجه مخاطبان شما قرار گرفته و با آنها ارتباط برقرار می کند.به عنوان مثال ، اگر برندی هستید که می خواهد نسل جوان را برای دامنه محصولات خود هدف قرار دهد ، بنابراین رنگ ها و مضامین مورد استفاده در طراحی کاتالوگ باید کاملاً متفاوت از آنچه مخاطبان مسن یا بالغ را هدف قرار می دهد متفاوت باشند.دامنه توجه مخاطبان هدف خود را نیز بخاطر بسپارید ، زیرا احتمالاً زمان کمتری در دست مخاطبان کم سن و سال خواهید بود ، بنابراین هنگام طراحی کاتالوگ این نکته را بخاطر بسپارید.
کاتالوگ چاپی

3 - کاری کنید که آنها بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند

شما باید اطلاعات تماس شرکت خود را در هر صفحه از فهرست ، در کنار پاورقی (در صورت امکان) قرار دهید.این آدرس باید شامل یک آدرس ایمیل و شماره تلفنی باشد که آنها را با تیم فروش شما در تماس می گذارد.همچنین ، ذکر آدرس URL وب سایت را فراموش نکنید ، در هر صورت ، زیرا آنها احتمالاً می خواهند وب سایت شما را بررسی کنند و احتمالاً در آنجا سفارش می دهند.همه اینها باعث می شود مشتریان (یا خرده فروشان) در صورت داشتن هر گونه سوال یا مایل به ثبت سفارش ، ارتباط با نماینده شرکت شما را دشوار نکنند.یکی از مواردی که در سال 2021 فراموش نکنید URL های شبکه های اجتماعی است.چگونه آنها جایی که می توانند شما را آنلاین پیدا کنند و محتوای شما را دنبال کنند.

4- تمرکز خود را بر روی تبدیل آن به یک ابزار فروش موثر بگذارید - نه فقط زیبا

این کاملا منطقی است که تمام جزئیاتی که برای انجام موفقیت آمیز سفارش نیاز دارند را در اختیار مشتریان بالقوه خود قرار دهید.داشتن یک بخش جداگانه که به طور واضح موارد زیر را ذکر کند یک ایده عالی است:

 • شرایط و ضوابط فروش
 • روش های پرداخت پذیرفته شده است
 • به طور کلی زمان چرخش
 • حداقل الزامات سفارش
 • گزینه های حمل و نقل موجود است
 • سیاست هایی که برای بازپرداخت و مبادله در اختیار دارید

موارد فوق جزئیاتی است که مردم می خواهند قبل از خرید بدانند و برای کمک به خرید از فروشگاه شما ضروری است که تمام این اطلاعات را در قالبی که می خواهند به آنها بدهید.با توجه به اینکه آنها به فهرست شما نگاه می کنند ، این امر باید واضح باشد.

5- بهبود مداوم طرح را ادامه دهید

مهم است که به خاطر داشته باشید که کاتالوگ شما به طور مداوم به بهبودهایی نیاز دارد تا زمانی که به عملکرد فروش خود برسید و به اوج خود برسید.بهتر است با تیم فروش خود در مورد بازخورد آنها (در صورت داشتن سوال) مشورت کنید و از آنها س سوال کنید که کاتالوگ به عنوان یک ابزار فروش چقدر عملکرد خوبی برای آنها دارد.این بدان معنی است که برخلاف گذشته ، بهتر است یک سال کاتالوگ چاپ نکنید ، اما شاید سبک و طرح را هر ماه یا سه ماهه دیگر تغییر دهید تا در این دنیای همیشه در حال تغییر ، موضوعیت داشته باشید!

هزینه چاپ کاتالوگ چقدر است؟

نگران هستید که آیا قرار است بسیاری از منابع بازاریابی که بعضاً کمیاب هستند ، استفاده شود؟خوب ، چاپ کاتالوگ برای انجام این روزها چالش برانگیز نیست - و بله ، می تواند مقرون به صرفه هم باشد!اگر شما طراح هستید که روی کاتالوگ کار می کند ، احتمالاً تیم چاپی مورد نظر خود را دارید.با این حال ، اگر شما صاحب مشاغل هستید ، لازم است قبل از مراجعه به یک شرکت چاپی ، دستورالعمل های روشنی از طراح گرافیک خود دریافت کنید. بنابراین ، قبل از شروع جستجوی "مقدار چاپ کاتالوگ" ، این واقعیت را در نظر بگیرید که بیش از چند متغیر وجود دارد که به طور مستقیم بر هزینه چاپ کاتالوگ تأثیر می گذارد.با گفتن این مطلب ، چاپ کاتالوگ انبوه معمولاً هزینه هر نسخه برای شما بسیار کمتر است.هنگامی که طرح را به صورت قابل چاپ آماده کردید ، به یک چاپخانه مراجعه کنید که می تواند خدمات چاپ کاتالوگ را به شما به صورت عمده ارائه دهد و از آنها درخواست پیشنهاد قیمت کند 
کاتالوگ

نکات چاپ کاتالوگ:

اگر می خواهید خروجی با کیفیت بالا داشته باشید ، سعی کنید در هزینه چاپ صرفه جویی زیادی نکنید.سعی کنید چاپگری را پیدا کنید که بتوانید برای چاپ به موقع و حرفه ای کاتالوگ به آن اعتماد کنید. شرکتهایی مانند چاپخانه آرمانی می توانند همه پشتیبانی مورد نیاز را به شما ارائه دهند و از آنها مراقبت کنند در صورتی که پیش از چاپ با هر نوع مسئله غیر منتظره ای روبرو شوید.اعتماد به نتایج جستجو برای عباراتی مانند " چاپخانه چاپ کاتالوگ در نزدیکی من" همیشه ایده خوبی نیست زیرا همیشه تضمین نمی کند که یک چاپگر معتبر پیدا خواهید کرد. کاتالوگ آرمانی را امتحان کنید و ببینید آیا آنها انتظارات شما را برآورده می کنند.همیشه سعی کنید برای همه چیز ، از چاپ گرفته تا توزیع ، از قبل برنامه ریزی کنید. اگر دیر به موعد مقرر رسیده اید و مهلت بسیار کوتاهی به چاپگر خود می دهید ، احتمالاً بر کیفیت کلی خروجی تأثیر می گذارد.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر