چگونه کارت ویزیت مناسب با شغل خود را انتخاب کنیم؟

 طراحی و نوع چاپ کارت ویزیت نشاندهنده ی خلاقانه بودن فعالیت های شغلی و حرفه ای شما در هر رشته است.  توصیه می کنیم با توجه به اهمیت کارت ویزیت برای معرفی ویژگی ها و توانایی شغل و حرفه تان در دست مشتریان شما، زمان سفارش کارت ویزیت، به دنبال ارزان بودن آن نباشید، برای اینکه درآمدی بیشتری در آینده خواهید داشت. همه می دانیم که طراح یک کارت ویزیت خوب می تواند حس کار و نوع تجارت مشتری را به زیبایی به تصویر بکشد. کارت ویزیت معمولاً طوری طراحی می شود که بتواند بلافاصله توجه مشتریان شما را به خود جلب کند و او را وادار به خرید محصول شما نماید. از کارت ویزیت صرفا نباید به عنوان آیتمی برای معرفی استفاده شود بلکه در اصل برای برقراری ارتباط با مشتریان نیز هست. پایگاه اطلاعاتی شما و کاری که انجام می دهید کارت ویزیت است. پس از اینکه کارت در دستان مشتری هایتان قرار گرفت و شما نتوانستید درجهت پیشرفت مقاصد و اهداف تان جامعه عمل بپوشانید مطمئن باشید که کارت ویزیت شما مناسب کارتان طراحی نشده است. کارت ویزیت باید نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده و حسی رو در ببینده ایجاد کند که با یک گروه یا تیم کاری کاملا حرفه ای طرف صحبت خواهد بود و نهایتا تصمیم بگیرد که خرید یا سفارش کارش را از طریق شرکت شما انجام دهد.

لازم است به چند نکته ی اساسی اشاره کنیم:

- استفاده از تصویری که در رابطه با کار شما باشد ضمن اینکه از رنگ های متنوعی ای هم بهره مند باشد که جذابیت لازم را برای مشتریان شما داشته باشد.مانند کارت ویزیت مستطیل  و همچنین  کارت ویزیت مربع که بخش بزرگی از طراحی سایت است.

- از کارت هایی استفاده کنید که مواد پلاستیکی نداشته باشد و طرح های نو و تحریک کننده ای داشته باشد تا هر وقت ببینده ای صحبت از کاری مشابه کار شما می کند بلافاصله کارت شما به خاطرش بیاید. اینطوری کارت ویزیت شما دیرتر از خاطرها می رود.

- چند نوع کارت ویزیت طراحی کنید تا مشتریان شما در مجموعه ی کارتهای ویزیت خود کارهای بیشتری از شما داشته باشند.

-  از کارت دو یا سه لت استفاده کنید همچون یک کاتالوگ صمن اینکه یک فایل آهنگ به کارت خود اضافه می کنید. و مطمئن باشید هیچ کس از داشتن کارت ویزیت شما کوتاهی نخواهد کرد.

- درج نام شما روی کارت ویزیت به اندازه ی نام کمپانی شما اهمیت دارد. نام کمپانی، نام تجاری و برند شما، آدرس، شماره تماس، فاکس، آدرس الکترونیکی و وب سایت خودتان را حتما روی کارت ویزیت قید کنید.

-  از نوشته های کوتاه استفاده کنید.

- نکات مهم و ضروری فعالیت تان را در پشت کارت بنویسید، قابل دسترس تر خواهید بود.

-  اگر مشتری به محض دیدن کارت ویزیت شما گفت چقدر زیباست مطمئن باشید کارت ویزیت شما درست طراحی شده است.

- از مشتریانی که کارت ویزیت می دهید بخواهید که کارت ویزیت خودشان را به شما بدهند. اینطوری می توانید مطمئن باشید کار و شغل خود را در سطح وسیعی گسترش داده اید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر