چگونه تفکر طراحی را در تجارت خود پیاده کنیم؟

نوآوری و خلاقیت به هر سازمانی دامن می زند تا ایده های گرایش به بازار را اداره کند. روش های سنتی و تکراری ، افکار فردی و تجارت را زندانی می کند ، بنابراین ، فاقد رویکرد تجاری هوشمندانه است.تفکر طراحی برای هر بنگاه اقتصادی می تواند به عنوان یک نفس تازه عمل کند. این برنامه با درک نیازهای آنها توسعه راه حل های کاربر محور را ارتقا می دهد. با تفکر دقیق  طراحی کاتالوگ ، عنصر سطحی نگری را حذف می کنید.هدف این است که راه حل های ملموس ، انسان دوستانه و از یک رویکرد جامع پیروی کنیم.

تفکر را به طور خلاصه طراحی کنید

تفکر طراحی اغلب به عنوان یک مفهوم متمایل به فناوری که برای UI / UX یا تجارت طراحی گرافیک طراحی شده اشتباه گرفته می شود . با این حال ، این یک روش باز است که با هر شغلی که هدف آن تولید راه حل های نوآورانه باشد سازگار است.هر مشاغل یک مجموعه اصولی دارد که آنها برای مقابله با هر مشکلی رعایت می کنند. با معرفی تفکر چاپ دیجیتال می توان این اصول را جایگزین یا دوباره طراحی کرد. بنابراین طراحی رایج در تجارت به سیستمی تبدیل می شود که کارمندان را قادر می سازد تا ایده هایی بدون قضاوت ارائه دهند.

تفکر طراحی - روند پیاده سازی

تفکر طراحی نیازهای مردم را با الزامات تجاری شما ادغام می کند تا مسیر موفقیت را هموار کند. در 5 فاز اجرا شده است که در زیر لیست شده است:

1. همدردی کنید

روند تفکر طراحی با لغو مفروضات قبلی و معرفی منافع دنیای واقعی آغاز می شود. این تیم می تواند از هر رویكردی پیروی كند تا خواسته ها ، خواسته ها و نیازهای افراد را به وجود آورد.این مرحله زمانی به پایان می رسد که اعضای تجارت از اطلاعات جمع آوری شده راضی باشند. شما سعی می کنید تا آنجا که ممکن است سوالات خود را بپرسید تا هنگام آزمایش محصول نهایی ، مثلا طراحی کارت ویزیت آماده بازار شود.
نوآوری و خلاقیت در طراحی کاتالوگ و طراحی کارت ویزیت

2. مسئله را تعریف کنید

پس از جمع آوری داده ها در مرحله اول ، نقاطی را که بیشترین حس را دارند برمی دارید و انتخاب می کنید. راه حل های این مشکل بر اساس کاربر محوری ارزیابی می شود. این یک ارتباط مجازی با مصرف کننده برقرار می کند و تمام مراحل شما قصد دارد راحتی بیشتری را به آنها ارائه دهد.دید دیجیتال برای هر مشاغل در سال 2021 بسیار مهم است زیرا راه حل های آنلاین سریع ، دقیق و راحت هستند. بنابراین  چاپ کاتالوگ برای مشاغل کوچک همیشه جزئی جدایی ناپذیر از هر کارزار تفکر طراحی در دوران مدرن است. همچنین از کاربران بازخورد ارزشمندی می گیرید که می توانید در مرحله اجرا به خاطر بسپارید.پایان مرحله 2 باید درک روشنی از کاربران هدف و بیان دقیق مسئله را به شما ارائه دهد.

3. ایده آل و راه حل های بهینه شده

هنگامی که بیانیه مشکلی را ارائه دادید ، وقت آن است که بهینه ترین راه حل را تنظیم کنید. طراحان خود را در جلسات طوفان مغزی درگیر می کنند و در این مرحله به طور توصیفی با سایر اعضا بحث می کنند.پنجره برای خلاقیت و نوآوری همیشه باز است، و ایده های جدید دریافت استقبال گرم (برای یک تغییر). ذهن نگاشت همچنین به طراحان کمک می کند تا به ایده های تغییر دهنده بازی متناسب با نیاز مشتری فکر کنند.بعد از اینکه لیست راه حلهای شما پر شد ، آنها را براساس ملموس بودن ، بودجه و رویکرد بیشتر فیلتر کنید. چند جلسه بحث را برای مرور مجدد تمام ایده های تأیید شده و ورود به مرحله بعدی پس از رضایت کامل ، برنامه ریزی کنید.

4. نمونه اولیه و اجرای عملی

پس از تصفیه محلول خود بر روی کاغذ ، اکنون زمان آن رسیده است که چاپ کارت ویزیت خود را عملی نشان دهید. شما نمونه اولیه ای از بهینه ترین راه حل را تولید می کنید که نسخه کم رنگی از نمونه مشابه آن در بازار است.با توجه باشید و عملکرد را عمیقاً بررسی کنید تا نقص و کاستی را دریابید . در مشاهده خود مغرضانه عمل نکنید و به دنبال خطاهای دقیقه ای باشید تا بتوانند در زمان رفع شوند.اگر نمونه اولیه با استانداردهای مورد نظر مطابقت نداشته باشد ، ایده کنار گذاشته می شود و مرحله آزمایش حذف می شود. در صورت نیاز به اصلاحات ، مرحله اولیه برای دستیابی به نتیجه مورد نظر تکرار می شود.
نوآوری و خلاقیت در طراحی کاتالوگ و طراحی کارت ویزیت

5. مرحله آزمایش

مرحله نهایی تفکر طراحی با آزمایش عملی تحت محدودیت های مختلف مشخص می شود. با این حال ، توجه داشته باشید که این پایان فرایند نیست بلکه "تکرار اول" در حلقه تفکر طراحی است.ارزیابی کاربر محور در طول عملیات ثابت می ماند و آزمایش نیز بر همین اساس انجام می شود. معمولاً آزمایش با طراحی مجدد دنبال می شود زیرا همانطور که می گویند "همیشه جای پیشرفت دارد".

نتیجه گیری:

تفکر طراحی طراحی آنلاین ، برخلاف سایر روشهای تجاری ، به رویکرد خطی احتیاج ندارد.تمام این مراحل یکی پس از دیگری دنبال می شوند فقط وقتی در اولین تلاش به تمام اهداف تعیین شده برسید. برای بسیاری از مشاغل ، این فرآیند شامل تکرارهای متعدد در هر مرحله است. در صورت تردید ، با مرحله قبل دوباره شروع کنید و در آبهای عمیق کاوش کنید.این یک مفهوم جذاب است که نوآوری را پرورش می دهد و همه شرکت کنندگان را قادر می سازد تا خود را به طور کامل بیان کنند. شما باید با تحقیق در مورد کاربر شروع کنید تا از قبل داده های مفیدی داشته باشید و بیانیه مشکلی را دقیق بیان کنید.وقت خود را برای بیرون کشیدن راه حل های متناظر با مشکل اختصاص دهید و بهترین ایده را انتخاب کنید. یک نمونه اولیه تجاری برای آزمایش عملکرد در مقیاس عملی ایجاد کرده و به دنبال نقص در سیستم باشید. نمونه اولیه مینی را کاملاً آزمایش کنید و قابلیت استفاده مشتری را در اولویت قرار دهید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر