چگونه آرم شرکت خود را طراحی کنیم؟

طراحی آرم و کارت ویزیت شرکت شما فقط یک نماد گرافیکی نیست. این خلاصه ای از مبارزه ، سخت کوشی ، پشتکار و موفقیت شماست. به گفته Late Great Steve Jobs بنیانگذار ، شرکت اپل، طراحی فقط همان چیزی نیست که به نظر می رسد و مانند آن است. طراحی نحوه کارکرد آن است.

آرم شرکت شما باید تا حدی نمادین ، ​​منحصر به فرد و جذاب باشد که مردم برند شما را از لوگوی آن تشخیص دهند . به Google ، Pepsi ، Apple فکر کنید. آنها نیازی به درج نام تجاری خود با آرم خود ندارند زیرا همه ما آنها را از روی آرم آنها به یاد می آوریم.

تحقیقات انجام شده توسط فایننس آنلاین خبر می دهد که بیش از 50٪ از SMB ها آرم شرکت خود را طراحی می کنند. شما می توانیدبسته به بودجه خود ازابزار کاتالوگ دیجیتال استفاده کنید یا کار را به یک شرکت طراحی و چاپخانه دیجیتال کنید.

این راهنما شما را در روند طراحی یک آرم تأثیرگذار برای نام تجاری خود راهنمایی می کند. برای آگاهی از نحوه انجام این کار ، پیش از این بخوانید:

1. هویت برند خود را تعریف کنید

هویت نام تجاری شما احساسی است که منتقل می کند ، مشکلی است که حل می کند و دلیل وجود آن است. هر احساس رنگها و کلمات کلیدی به آن متصل است. از این ایده های خام رنگ و کلمات کلیدی برای ایجاد لوگویی متناسب با هویت برند خود استفاده کنید.

با درک صحیح از برند ، می توانید آرم شرکتی را آمیخته با شخصیت برند خود طراحی کنید. این ضروری است که آرم داستان شما را خلاصه کند و به نظر چشم نواز برسد.با تمام اعضای تیم خود طوفان فکری کنید تا ارزش های اصلی شما را فهرست کرده و هویت واقعی برند خود را مشخص کنید. این به شما در مراحل طراحی لوگو که به دنبال آن کمک می کند ، کمک می کند. فراموش نکنید که این بینش ها را در سند راهنمای نام تجاری خود نیز ذکر کنید.
چگونه آرم شرکت خود را طراحی کنیم؟

2. الهام بخش طراحی را پیدا کنید

میلیون ها آرم در اینترنت وجود دارد و میلیون ها آرم هنوز وارد نشده اند. وظیفه شما تحقیق در مورد طرح های آرم بر اساس هدف و منحصر به فرد بودن است.از دید مخاطب برای جمع آوری الزامات آرم خود فکر کنید. همچنین می توانید برای طراحی الهام بخش مرسوم ، از ابزارهای طراحی آرم استفاده کنید.کاوش بسیار مهم است زیرا لیست گزینه هایی را که دارید کم می کند و شما را در مورد طراحی های مختلف آرم آموزش می دهد . به یاد داشته باشید ، لازم نیست کپی کنید. شما فقط نیاز به الهام دارید.

3. سبک طراحی آرم را انتخاب کنید

بعد از اینکه از طراحی الهام گرفتید ، وقت آن است که سبک طراحی آرم را نهایی کنید. ایده های زیادی برای طراحی آرم وجود دارد ، از ایده های مرسوم ، مد سبک ، طراحی مینیمالیستی و غیره یکی را انتخاب کنید که با ایدئولوژی شما مطابقت داشته باشد و چشم انداز برند شما به آن پیوسته باشد. یک طراحی لوگو و ظرافت تأثیر زیادی بر مشتریان می گذارد و اعتبار برند شما را بهبود می بخشد.برعکس ، یک آرم ضعیف باعث می شود سرمایه گذاری شما مشکوک به نظر برسد و شما نتوانید اعتماد کاربر را جلب کنید.

4. رنگ ها و قلم ها را انتخاب کنید

رنگ ها احساسات را تحریک می کنند. شما باید مجموعه ای مناسب از رنگ ها را که باعث افتخار آرم شماست ، دریابید. حدود 95٪ از برندهای برتر ترجیح می دهند فقط از یک یا دو رنگ در آرم خود استفاده کنند.به طور معمول ، سه رنگ برای طراحی یک آرم جذاب کافی است. هنگام استفاده از رنگهای زیاد یا ترکیب رنگین کمان ، باید در مورد طراحی بسیار احتیاط کنید.انتخاب رنگ به موقعیت تجاری و جمعیتی مخاطبان شما بستگی دارد .برای قلم ها ، سبکی را انتخاب کنید که از طراحی آرم شما تعریف کند . از قلم های پیچیده و پیچیده خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که متن واضح ، قابل مشاهده و قابل فهم است.
چگونه آرم شرکت خود را طراحی کنیم؟

5. یک آرم مقیاس پذیر بسازید

وقتی همه منابع را بدست آوردید ، وقت آن است که یک آرم خیره کننده برای شرکت خود طراحی کنید. قبل از نهایی کردن یک طرح ، عجله نکنید و مطمئن باشید.برای بهینه سازی مراحل طراحی آرم ، می توانید با اعضای تیم خود یک مسابقه سریع رعد اسا را ​​اجرا کنید. لوگو مورد نظر خود را تأیید کنید که مقیاس پذیر باشد.شما به آرم برای رسانه های چاپی ، رسانه های اجتماعی ، وب سایت ، کالاها و غیره نیاز دارید. این آرم باید به اندازه کافی مقیاس پذیر باشد که حتی وقتی به یک نماد کوچک تبدیل می شود یا به گونه ای است که متناسب با یک صفحه کسب و کار است ، از شما تأثیر می گذارد.

نتیجه گیری:

وقتی آرم رویای خود را کنار هم می گذارید ، طبیعت و شخصیت خریدار خود را در ذهن داشته باشید. وقتی هویت برند خود را تعریف می کنید و اطلاعات مفیدی را برای ساخت آرم جمع می کنید ، کارها ساده تر می شوند .برای آموزش خود در مورد طراحی های مختلف آرم ، الهام طراحی مناسبی پیدا کنید و سبکی را انتخاب کنید که بیانگر شخصیت برند شما باشد.اطمینان حاصل کنید که از رنگ ها و تایپوگرافی استفاده می کنید که آرم را پیچیده نمی کند. چندین بار طرح نهایی آرم را اصلاح کنید تا هیچ شکی باقی نماند و یک طرح مقیاس پذیر را اتخاذ کنید تا بتوانید از آرم در چندین کاتالوگ که بعدا طراحی می کنید استفاده کنید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر