سرعت--رشد-چاپ-دیجیتال

چه زمانی چاپ دیجیتال از چاپ افست سبقت می گیرد؟

کارشناسان اظهار داشتند که چاپ دیجیتال سالانه با سرعت 25٪ در حال رشد است و طی چند دهه آینده چاپ افست سنتی را پشت سر می گذارد. به نظر می رسد همه آنها موافق هستند که چاپ دیجیتال در سال 2020 و بعد از آن با سرعت مداوم رشد خواهد کرد. برآورد اخیر منتشر شده توسط پروژه های Smithers PIRA مبنی بر اینکه چاپ دیجیتال تا سال 2024 تا 250٪ رشد خواهد کرد. در این مقاله ، سعی خواهیم کرد به این سوال پاسخ دهیم - "چه زمانی چاپ دیجیتال از چاپ افست پیشی می گیرد؟"

  • قابلیت های فنی چاپ دیجیتال
  • امکانات بازاریابی چاپ دیجیتال
  • آیا چاپ دیجیتال برای پروژه چاپ بعدی شما مناسب است؟
  • چه زمانی چاپ دیجیتال از چاپ افست پیشی می گیرد؟

چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست

چاپ دیجیتال آخرین روش چاپ مواد مختلف است. برای چاپ به جای صفحات آلومینیومی مانند چاپ افست از تونر و جوهر مایع استفاده می شود. هنگامی که مقادیر کمتری برای چاپ دارید ، چاپ دیجیتال بهترین گزینه است. قابلیت داده متغیر از مزایای مهم این شکل چاپ است. وقتی هر چاپ به آدرس ، نام یا کد متفاوتی نیاز دارد ، چاپ دیجیتال تنها روش موجود است. مزایای زیادی برای چاپ دیجیتال وجود دارد از جمله هزینه راه اندازی کم در مدت زمان کوتاه ، شما می توانید فقط مقدار مورد نیاز و در صورت نیاز ، قابلیت داده متغیر و حداقل مقدار را چاپ کنید.چاپ افست روشی سنتی است که دهه ها قبل از ورود چاپ دیجیتال به تصویر استفاده می شد. چاپ افست از صفحات آلومینیوم برای انتقال تصویر به لاستیک استفاده می کند. این تصویر روی یک ورق کاغذ رول می شود. از آنجا که جوهر مستقیماً بر روی کاغذ منتقل نمی شود ، این روش به عنوان چاپ افست شناخته می شود. پرسهای افست پس از راه اندازی کاملاً کارآمد هستند. از این رو ، چاپ افست برای مقادیر زیاد بهتر است. از مزایای چاپ افست می توان به چاپ کم هزینه برای مقادیر زیاد ، جزئیات بیشتر و وفاداری به رنگ ، استفاده از انواع متنوعی از کاغذها و استفاده از جوهرهای سفارشی خاص مانند رنگ های فلزی و پنتون اشاره کرد.

قابلیت های فنی چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال امکان چرخش سریع و زمان کوتاه با قیمت پایین را فراهم می کند. تنظیم در مقایسه با چاپ افست ساده است. چاپ دیجیتال در انواع مختلف چاپ سطوح چاپی تخصصی را ارائه می دهد. با ورود جدیدترین فن آوری های دیجیتال ، امروز کیفیت تصویر و رنگ بسیار بهتر شده است. کیفیت چاپ نیز به دستگاه چاپی که برای پروژه استفاده می شود بستگی خواهد داشت.

امکانات بازاریابی چاپ دیجیتال

با چاپ دیجیتال می توانید از یک پروژه انبوه کپی جداگانه گرفته و آن را برای خواننده مورد نظر خود تنظیم کنید.این روش برای چاپ مجلات ، روزنامه ها ، بروشورها ، بروشورها و طیف گسترده ای از مواد چاپی ایده آل است. به همین دلیل چاپ دیجیتال به سرعت از هر نوع بازاریاب جلب می کند. شرکت های بازاریابی امروز برای انتقال پیام بازاریابی خود به مشتری به چاپ دیجیتال اعتماد می کنند. در نتیجه ، بازاریابی دیجیتال به دلیل مزایای زیادی که دارد ، از چاپ افست سنتی پیشی خواهد گرفت.

آیا چاپ دیجیتال برای پروژه بعدی شما مناسب است؟

وقتی زمان چاپ کوتاهتری دارید ، چاپ دیجیتال راهی است که باید طی کنید. چاپ دیجیتال کیفیت تصویر و مواد چاپی را بهبود می بخشد. به همین دلیل بسیاری از بازاریابان برای تبلیغ محصولات و خدمات خود به مشتریان به چاپ دیجیتال اعتماد می کنند. اگر یک بازاریاب عاقل باشید ، می فهمید که چاپ دیجیتال مناسب پروژه بعدی شما است.

چه زمانی چاپ دیجیتال از چاپ افست سبقت می گیرد؟

آخرین آمار نشان می دهد که چاپ دیجیتال تا سال 2024 250 درصد رشد خواهد کرد. در نتیجه ، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که چاپ دیجیتال طی چند دهه آینده از چاپ افست پیشی خواهد گرفت.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر