361abef1

چه تفاوتی بین لیتوگرافی و چاپ دیجیتال وجود دارد؟

در دنیای چاپ ، دو روش اصلی تولید وجود دارد - چاپ لیتوگرافی و چاپ دیجیتال . هر روش از یک فناوری و روند کاملاً متفاوت استفاده می کند که هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند.درک تفاوت مهم است تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما و نیازهای چاپی شما مناسب خواهد بود.

چاپ لیتو

چاپ لیتوگرافی یک فرآیند جوهر مرطوب است که با استفاده از غلتک های سریع حرکت می کند ، و از صفحات چاپ به عنوان شابلون روی کاغذ چاپ استفاده می کند. چاپ لیتو یک روش چاپ سنتی است که از دهه 1700 استفاده می شود. امروزه چاپ لیتو مدرن شده است. اگرچه هنوز تعداد چاپگرهایی که از صفحات چاپی ساخته شده از فرآیند عکاسی سنتی استفاده می کنند بسیار کم است ، امروزه بیشتر چاپگرها از سیستم مدرن رایانه به صفحه یا CTP استفاده می کنند.جوهر به غلتک منتقل می شود بنابراین غلتک جوهر را به طور یکنواخت روی کاغذ توزیع می کند. جوهر مورد استفاده در چاپ لیتو به جای نوع پودر تونر مورد استفاده در چاپ دیجیتال ، از نوع مایع غلیظ است.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یک فرآیند خشک پودری است که از دستگاه چاپ مدرن استفاده می کند ، دقیقاً مانند چاپگرهایی که ما در دفاتر کار داریم ، با این تفاوت که چاپ آنها بسیار سریعتر و با کیفیت بسیار بالا انجام می شود.از لیزر و انتقال حرارت برای تزریق پودر تونر به داخل کاغذ چاپ استفاده می کند. چاپ دیجیتال تصاویر با کیفیت بالا ، رنگ های زنده و زنده ایجاد می کند.

چاپ سنگی چاپ دیجیتال

سنگ نگاره ها آثار هنری در نظر گرفته می شوند که با استفاده از صفحات سنگی یا فلزی چاپ می شوند یک تصویر مصور (بیش از یک نسخه وجود دارد) بر اساس این اصل که آب و روغن با هم مخلوط نمی شوند چاپ توسط دستگاه های مکانیکی انجام می شود علائم بی نظمی در الگوی نقطه را نشان می دهد (می تواند شخصیت را اضافه کند) علائم تولید مثل مکانیکی را بدون هیچ بی نظمی در الگوی نقطه نشان می دهد قطعات اصلی معمولاً امضا دارند چاپ و تکثیر بدون امضا خواهد بود

تفاوت بین لیتوگرافی و دستگاه چاپ دیجیتال

کدام یک سریعتر است؟

  • چاپ دیجیتال بسیار سریعتر از چاپ لیتوگرافی است زیرا:

     

  • به حداقل تنظیم نیاز دارد
  • نیازی به صفحه چاپ و جوهر ندارد
  • زمان خشک شدن وجود ندارد
  • پس از چاپ ، ورق های دیجیتال را می توان مستقیماً به اتمام ، صحافی ، لمینیت یا بسته بندی ارسال کرد.
  • چاپ لیتوگرافی و چاپ دیجیتال

کدام یک مقرون به صرفه تر است؟

برای اجرای کوتاه مدت - برای چاپ در مقیاس کوچک ، چاپ دیجیتال صرفه جویی قابل توجهی می کند زیرا می تواند "در صورت تمایل" چاپ شود. مشتریان فقط باید مقادیر چاپی مورد نیاز دقیق خود را خریداری کنند. برای چاپ در مقیاس بزرگ - چاپ لیتو به حداقل میزان چاپ نیاز دارد تا قابل دوام باشد. و به ازای هر مورد هزینه ندارند ، بنابراین هرچه تعداد نسخه بیشتری چاپ کنید ، هزینه آن نیز ارزان تر می شود.

انعطاف پذیری و شخصی سازی

از آنجا که چاپ دیجیتال از فناوری مدرن استفاده می کند ، داده های دیجیتال به راحتی قابل تغییر ، ویرایش یا به روزرسانی هستند. این بدان معنی است که می توانید تعداد بی نهایت نسخه شخصی یا سفارشی یک تصویر یا طرح را در یک دسته چاپ کنید.

کیفیت چاپ

با چاپ لیتو به یک تصویر با وضوح بالا برای تولید چاپی با کیفیت بالا احتیاج دارید. بی نظمی در الگوی نقطه می تواند شخصیت چاپی را ایجاد کند که می تواند همزمان یک مزیت و یک ضرر باشد.چاپ دیجیتال می تواند از تصاویر با وضوح پایین چاپی با کیفیت بالا ایجاد کند. چاپهای دیجیتال رنگهای پر جنب و جوش و مانند زندگی و تصاویر با کیفیت بالا را ارائه می دهند.

طیف رنگی

برای دقت رنگ ، چاپ لیتوگرافیک چاپ دیجیتال را پایین می آورد. همچنین می تواند از جوهرهای طلا و نقره برای اتمام بهتر استفاده کند. اگرچه چاپ دیجیتال اکنون در تطبیق برخی از Pantones بهتر شده است ، اما در مورد تطبیق رنگ ، هنوز مسیری طولانی در پیش است.
چاپ لیتوگرافی و چاپ دیجیتال

تفاوت بین لیتوگرافی و محدوده رنگ چاپ دیجیتال

زمان بین شروع و اتمام فرآیند تولید

چاپگرهای دیجیتال می توانند کپی را بسیار سریعتر از چاپ لیتو انجام دهند. از آنجا که نیازی به تهیه صفحات و تنظیم دستی همه چیز نیست ، چاپ دیجیتال می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی از 1 تا 5000 نسخه تهیه کند.

تمام کردن

  • چاپ دیجیتال - پایان دقیق و دقیق را ارائه می دهد.
  • چاپ لیتوگرافی - پایان لطیف تری را ارائه می دهد.

آیا برای تصمیم گیری در مورد نیازهای چاپ شخصی مثلا چاپ کاتالوگ به کمک نیاز دارید؟ آیا برای چاپ و بسته بندی به برنامه ریزی طراحی نیاز دارید؟ چاپ آرمانی برای کمک به شما اینجا است. چاپ آرمانی بیش از 10 سال تجربه در ارائه چاپ با کیفیت بالا ، چرخش سریع و سازگار با محیط زیست دارد. اگر به دنبال چاپ کارت ویزیت دیجیتال با بهترین کیفیت با رقابتی ترین قیمت هستید ، لطفاً  امروز با چاپ آرمانی دیجیتال تماس بگیرید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر