چرا-صنعت-چاپ-مهم-است

صنعت چاپ

صنعت چاپ در اروپا سنتی دیرینه دارد. این بخش با صنایع جنگلی دیگر مانند چوب کاری ، خمیر کاغذ و کاغذ بهم پیوسته است. این یک کارفرمای مهم است که شغل هایی را برای کارکنان بسیار ماهر و واجد شرایط فراهم می کند. این بخش در حال حاضر با چالش های مربوط به تغییر عادت ها ، تغییر جهت ارتباطات دیجیتالی و رقابت از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا روبرو است.
چاپ آرمانی در این پست سعی و نگاهی گذارا به این صنعت دارد.

چرا صنعت چاپ مهم است

اشتغال - بخش چاپ اتحادیه اروپا شامل حدود 120،000 شرکت است که حدود 770،000 کارگر استخدام می کنند. این صنعت تحت سلطه شرکت های خانوادگی ، کوچک و خرد است که عمدتا در بازارهای داخلی فعالیت می کنند.

اقتصاد اتحادیه اروپا - شرکت های چاپی سالانه حدود 88 میلیارد یورو از چاپ روی کاغذ ، پلاستیک یا منسوجات گردش مالی ایجاد می کنند.

تقاضا - این بخش به بازارهای مختلف و نیازهای محلی واکنش نشان می دهد. فن آوری های مدرن بهره وری بخش و توانایی آن در ارائه خدمات گسترده ای را افزایش داده است. در همان زمان ، اتوماسیون فرآیند منجر به تغییر نیروی کار اصلی از صنعتگران به تکنسین ها شده است.

چالش هایی که صنعت چاپ با آن روبرو است

تغییر عادات - تغییر در عادات خواندن و تغییر به سمت رسانه های تحت وب و راه حل های الکترونیکی تقاضای چاپ و درآمد حاصل از تبلیغات کاغذی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. رشد تولید چاپ عمدتا به بسته بندی چاپی و چاپ دیجیتال محدود می شود.

رقابت - رقبای کشورهای ارزان قیمت ، به ویژه در آسیا ، توانایی تحقق استانداردهای مصرف کننده اروپا را دارند و فشار زیادی را بر قیمت ها وارد می کنند. واردات از چین طی یک دهه بیش از چهار برابر افزایش یافته است.

کاهش تقاضا - بحران اقتصادی ، کاهش تقاضا برای محصولات چاپی را بدتر کرده و بی میلی موسسات مالی را برای ارائه وام به شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) افزایش داده است.

هزینه های تولید - افزایش هزینه های انرژی ، مواد اولیه و نیروی کار در اروپا حاشیه سود را بیشتر کاهش داده است.

نیروی کار - خطر کم کاری با کم تحرکی نیروی کار ، تا حدودی به دلیل مهارت های تخصصی و غیرقابل انتقال آن تشدید می شود. در عین حال ، فرصت های ناشی از پیشرفت های فنی ، نیازهای صنعت را تغییر داده و جایگزینی طولانی مدت نیروی کار پیر و مهارت های سنتی آن را ضروری می کند.

محیط زیست - بخش چاپ اتحادیه اروپا تحت شرایط سختگیرانه زیست محیطی فعالیت می کند و برای نشان دادن تعهد خود به پایداری ، اقدامات داوطلبانه جاه طلبی را انجام می دهد.

فرصت های بخش چاپ

خدمات و محصولات جدید - ظهور فن آوری های جدید ایجاد روابط نزدیکتر با مشتریان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق خدمات متنوع را تشویق می کند. خدمات جدید می توانند شامل ارائه چاپ با مدیریت پایگاه داده باشند ، در حالی که فرآیندهای نوآورانه مانند چاپ سه بعدی ، برچسب های هوشمند و چاپ فلکسوگرافی امکان ارائه خدمات جدید را دارند.

تصویر - این بخش می تواند از افزایش آگاهی مصرف کننده نسبت به پایداری بهره مند شود زیرا سابقه بسیار خوبی در عملکرد محیطی و اجتماعی دارد. این امر تولیدکنندگان اتحادیه اروپا را از رقبای کم هزینه غیر اتحادیه اروپا متمایز می کند. علاوه بر این ، یکپارچه سازی خدمات ارتباطی چندرسانه ای دامنه محصول را افزایش می دهد و می تواند جذابیت این بخش را برای کارمندان جدید افزایش دهد.

تحقیق و نوآوری - محصولات جدید مبتنی بر کاغذ با قابلیت اضافه شده مانند الکترونیک چاپ شده توسط کاغذ مورد نیاز است. این جدید می تواند بازارهای جدیدی را باز کند و ارزش افزوده بالاتری را برای صنعت چاپ به ارمغان بیاورد.

پاسخ شماره 1

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر