چاپ کاتالوگ دیجیتال با اتصال پانچ

وقتی شرکتی قصد ارائه اطلاعات دقیق تری را دارد ، کاتالوگ ها یکی از بهترین گزینه ها هستند. کاتالوگ هااطلاعات كامل تري راجع به محصولات يا خدماتي كه شركت به مشتريان ارائه مي دهد ، انتقال میدهند. به همین دلیل کاتالوگ ها برخلاف بروشورها به تعداد زیاد چاپ نمی شوند ، بنابراین چاپ دیجیتال برای کاتالوگ ها بهتر است. برای چاپ کاتالوگ دیجیتال معمولاً دو اندازه ، اندازه A4 و اندازه A5 توصیه می شود. کاتالوگ ها دارای صفحه های جلد و صفحات داخلی بیشتری هستند زیرا حاوی اطلاعات بیشتری هستند. معمولاً جلد کاتالوگ ها ضخیم تر و با وزن بیشتری چاپ می شوند و روی آن را سلفون مات یا براق می پوشانند. معمولاً جلد کاتالوگ ها ضخیم تر و با وزن بیشتری چاپ می شوند و سلفون مات یا براق است و برعکس صفحات داخلی با ضخامت کمتری چاپ می شوند و دیگر نیازی به سلفون نیست اما اگر می خواهید کاتالوگ برای زیبا تر و مقاوم تر بودن ، می توانید صفحات داخلی را سلفون بزنید. تعداد بالای صفحات در کاتالوگ ، چیدمان صفحات را مختل کرده و کارفرمایان و مشتریان را با مشکل روبرو کرده است. برای حل این مشکل ،

 سه روش صحافی و چسباندن صفحات کاتالوگ پیشنهاد شده است:

 1. چاپ کاتالوگ دیجیتال با پانچ صحافی
 2. چاپ کاتالوگ دیجیتال با چسب اتصال
 3. چاپ کاتالوگ دیجیتال با اتصال سیمی

برای چاپ کاتالوگ دیجیتال با پانچ صحافی ، آخرین مرحله صحافی و مشت زدن است. در این مرحله ، صفحات فهرست با استفاده از دستگاه پانچ به یکدیگر متصل می شوند. در آخرین مرحله ، کاتالوگ برش خورده و آماده ارائه است. صحافی پانچ در دو نوع منگنه تخت و منگنه حلقه ای ارائه می شود که به غیر از شکل ظاهری ، در مراحل کار و تعداد صفحات تفاوتی ندارند. در نوع منگنه های تخت ، نوعی سوزن مشت زن ساده وجود دارد که در همه جا استفاده می شود و معمولاً بیشتر دیده می شود

اما اتصال سیم یا منگنه حلقه ای به صورت نیم دایره یا حلقه است که ظاهر کار را فانتزی و زیبایی بیشتری می بخشد و همچنین قرار دادن آن در داخل کلاسور دفتر و ورق های کاتالوگ را آسان و راحت می کند. در چاپ دیجیتال کاتالوگ با اتصال پانچ حلقه ، یک منحنی در پشت کاتالوگ ایجاد می شود که در پانچ ساده وجود ندارد.

ما برای تفکیک دقیق تر کاتالوگ را به موارد زیر تقسیم می کنیم:

 1. چاپ کاتالوگ صحافی منگنه لوپ
 2. چاپ کاتالوگ صحافی منگنه ساده
 3. چاپ کاتالوگ صحافی فنر مارپیچ
 4. چاپ کاتالوگ صحافی فنر دوبل
 5. چاپ کاتالوگ صحافی چسب گرم

به طور کلی ، اتصال سیم یا پانچ برای پوشش در نظر گرفته نمی شود ، زیرا این روش برای تعداد صفحات کمتر از اتصال با چسب استفاده می شود. تعداد صفحاتی که می توان در یک روش چاپ دیجیتال با یک اتصال دهنده پانچ اتصال داد ، کاملاً به ضخامت مقاله بستگی دارد. به عنوان مثال ، در یک کاتالوگ که ضخامت چاپ کاغذ 300 گرم در نظر گرفته شده باشد ، تعداد صفحات نمی تواند بیش از 24 باشد ، زیرا قدرت مشت و برش آن را با مشکل مواجه می کند.

مزایای استفاده از پانچ برای اتصال کاتالوگ

 1. سرعت بالا
 2. هزینه کم
 3. در دسترس بودن
 4. زیبایی در مقایسه با مشت و فنر

علاوه بر ویژگی های ذکر شده برای پانچ و پانچ ساده ، آنچه مهم است سلیقه مشتری است و در نهایت مشتری تصمیم می گیرد که کاتالوگ الزام آور ارائه شود.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر