سیشسیشس

چاپ دیجیتال چیست و چگونه هزینه ها را کاهش می دهد؟

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ از روی یک پرونده الکترونیکی است. این آثار هنری روی رایانه ایجاد می شود و مستقیماً روی مواد چاپ می شود. در واقع ، چاپ دیجیتال جایگزینی برای روش های چاپ سنتی مانند فلکسوگرافی ، لیتوگرافی ، چاپ افست ، چاپ لتر ، گراور و سایر روش ها است. این فرآیند بیشتر مراحلی را که برای روش های چاپ سنتی مانند ضد رنگ بودن ، ساخت فیلم ، ساخت صفحه چاپ و جدا کردن دستی قطعات به هم نیاز دارند ، از بین می برد .چاپ دیجیتال در مقایسه با روش های سنتی راحت و بسیار کارآمد است و فواید بی شماری دارد. به همین دلیل این روند در عصر حاضر بسیار محبوب است. این مقاله اطلاعاتی راجع به چاپ دیجیتال ارائه می دهد.

چاپ دیجیتال چگونه کار می کند؟

تصویر مورد نیاز برای چاپ مستقیماً از طریق یک فایل دیجیتال مانند PDF ، TIFF و بسیاری از قالب های دیگر به چاپگر ارسال می شود. این فرایند برای چاپی که به مقادیر کمتری با جزئیات زیاد نیاز دارد ایده آل است. این فرآیند شامل مراحل پیش چاپ بین پرونده سند و محصول نهایی نیست - مراحل پیش چاپ در بیشتر روشهای چاپ سنتی دیگر وجود دارد. از طرف دیگر ، شما برای این فرایند به تجهیزات قالب بندی بی نظم مانند مواد شیمیایی عکس و صفحه فیلم نیاز ندارید. در اینجا مهمترین مراحل چاپ دیجیتال آورده شده است. در واقع ، وقتی این مراحل را در چاپ دیجیتال دنبال کنید ، چاپ شما کاملاً به بازار عرضه می شود.

اولین قدم تهیه یک تصویر واضح و واضح با وضوح بالا برای اهداف چاپ است.

علائم محصول و موارد بر اساس نیاز سفارش چاپ اضافه می شود. علائم برش خطوط گوشه چاپ هستند. هنگامی که موارد اصلاح شد ، علائم برش اطمینان حاصل می کند که هیچ لبه چاپ نشده در سند اصلاح شده نهایی وجود ندارد.

مرحله بعدی تحمیل است

با این کار حداکثر مساحت کاغذ برای چاپ استفاده می شود. این به کارآمد بودن کار چاپ و کاهش ضایعات کاغذ کمک می کند.

پرونده تصویر الکترونیکی باید به یک فایل GIF ، TIFF ، JPEG یا BMP تبدیل شود

قبل از ارسال به چاپگر ، فایلها باید به درستی قالب بندی شوند. از طرف دیگر ، بسته به نرم افزاری که استفاده می کنید ، از فایل های PDF برای چاپ نیز استفاده می شود.

چرا باید چاپ دیجیتال را انتخاب کنید؟

چاپ دیجیتال آخرین روش چاپ در خارج از کشور است. در حقیقت ، به دلیل مزایای فراوان این روش ، محبوب ترین روش برای چاپ مقادیر کم چاپ است. انعطاف پذیری ، انتخاب و ویژگی های بیشتری را در مقایسه با بیشتر روش های چاپ معمول موجود ارائه می دهد. سفارش چاپ شما دقیق و به روز خواهد بود وقتی از روشی مانند چاپ دیجیتال استفاده می کنید.در واقع ، مشتریان امروزی به چاپگرهایی نیاز دارند که بتوانند در کمترین بازه زمانی چاپی رنگی را با هزینه مناسب ، با کیفیت بالا ، دقیق و کوتاه مدت ارائه دهند. اگر به دنبال چنین روشی هستید - چاپ دیجیتال بهترین راه حل برای شماست. قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین روش چاپ برای تجارت خود ، داشتن نوعی ایده در مورد مزایای چاپ دیجیتال ارزش دارد.

در اینجا برخی از مزایای بیشمار چاپ دیجیتال آورده شده است.

مزایای چاپ دیجیتال

یکی از مهمترین مزایای چاپ دیجیتال ، اتمام با کیفیت بالا است. در واقع ، فناوری مسیری طولانی را طی کرده است ، به این معنی که حتی در صورت چاپ کوچک نیز کیفیت عالی برای پول خود را بدست می آورید. در واقع ، این فرایند برای چاپهای متوسط ​​و کوتاهتر موثرتر است. می توانید در صورت نیاز به لطف چاپ دیجیتال آنچه را که می خواهید چاپ کنید. زمان چرخش سریع مهمترین مزیت این روش است. مقرون به صرفه بودن مزیت مهم دیگر این روش است.

اگر برای تجارت خود از چاپ افست استفاده کرده اید ، می دانید که برای مقرون به صرفه بودن به حداقل سفارشات نیاز دارد. به همین دلیل است که شما باید چاپ دیجیتال را انتخاب کنید زیرا به چاپ حداقل نیاز ندارد. شما از انعطاف پذیری و آزادی استفاده در فرآیند برای چاپ هر آنچه در زمان مناسب نیاز دارید استفاده می کنید. اگر مقادیر کمی برای چاپ دارید ، قطعاً باید چاپ دیجیتال را انتخاب کنید.

روند کار بسیار سریعتر از اکثر روشهای چاپ سنتی است. زمان چرخش کوتاهتر و حداقل نیاز به تنظیمات به تسریع کل روند کمک می کند. در واقع سازگاری مزیت دیگر چاپ دیجیتال است. هنگام استفاده از این روش ، هر چاپ یکسان است. به دلیل عدم تعادل جوهر و آب در هنگام چاپ ، تغییرات بسیار کمی و ضایعات کمتری ارائه می دهد. نکته مهم دیگر سازگاری با محیط زیست است. بدون نیاز به صفحات فیلم و مواد شیمیایی عکس از آنجا که در چاپ دیجیتال مراحل پیش چاپ وجود ندارد. به همین دلیل است که شما باید چاپ دیجیتال را برای همه نیازهای چاپ کمی خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال یک سرویس چاپ دیجیتال قابل اعتماد در تهران هستید ، https://printarmani.com/ یکی از بهترین خدمات موجود در این کشور است. برای دریافت کلیه نیازهای چاپ دیجیتال خود اکنون با ما تماس بگیرید 

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر