چاپ دیجیتال و چرا چاپ بر روی کاغذ؟

 یکی از راه های تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی، چاپ دیجیتال است که با دستگاهی که به کامپیوتر متصل و اطلاعات را از آن دریافت می کند، انجام می شود، مثل پرینترها و تیم چاپ دیجیتال آرمانی، با بالابردن کیفیت ماشین های چاپ و استفاده از متریال با کیفیت بالا و بهره وری از کارکنان با دانش و مهارت بالا در زمینه ی چاپ و تکثیر و .... این مجموعه را در ارتباط مستقیم با درخواست متنوع چاپی و گرافیکی و نظرِ زیبایی شناسانه ی شما می داند.ا انتخاب عالی خود، راهنمای ما در ارائه ی بهترین سرویس و خدمات در زمینه ی چاپ دیجیتال و تکثیر و.... باشید.

تفاوت هایی که چاپ دیجیتال با چاپ سنتی دارد:

- چاپ با ماشین های دیجیتال، بهترین راه تبدیل عکس ها به کارهای چاپی است.

- هر صفحه چاپ دیجیتال هزینه بیشتری دارد.

- امکان چاپ در تیراژ محدود

- امکان تغییر تصاویر و متن صفحه در هر برگ چاپی

اما مزایای چاپ دیجیتال :

- جبران و کاهش قیمت بالا، با صرفه جویی در هزینه های قبل از چاپ (حذفِ فیلم و کپی کردن پلیت)

- چاپ دیجیتال برای چاپ سفارشات رنگی و سیاه و سفید و کم تیراژ مناسب ترین است.

چاپ کاتالوگ دیجیتال آرمانی با استفاده از نرمافزارهای پیشرفته که این امکان را برای چاپ دیجیتال فراهم کرده تا با استفاده از «data base» ویژگیها و تمایلات مشتری را، مثلاً در چاپ آگهیهای مورد نظر وی در یک مجله اعمال کند سعی بر آن دارد تا برحسب تقاضای مشتریان خود با بهره مندی از چاپ دیجیتال امکان چاپ با تیراژ بسیار کم و چاپ مجدد و چاپ بر حسب تقاضا را فراهم کند.

چاپ کاتالوگ دیجیتال بر این باور است که با بهره مندی از ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت، پایین آمدن هزینه تمام شده هر برگ چاپی و بالارفتن تیراژ، به نقطه رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن، توانا به ارائه ی چاپ به بهترین نحو، در خدمت مشتریان خود می باشد.چه نوع کاغذی برای چاپ استفاده می شود و از چه چیزی تهیه می شود کاغذ به  دلیل پشت و رو داشتن شبیه پارچه ست. هرچه مواد سلولزی کاغذ بیشتر باشد مرغوبیتش بیشتر و سفید تر است.برای چاپ کارهایتان حتما دوست دارید بدانید کاغذ چند نوع هست و از چه چیزی تهیه می شود.مرغوب بودن کاغذ بستگی به مواد اولیه و چگونگی به عمل آوردنش دارد. مرغوب ترین آن هم از الیاف کتان و پنبه به دست میآید. کاغذ مانند پارچه پشت و رو دارد، پشت و روی آن را می توان بدین شکل فهمید. کاغذ را برش می دهند، پس از برش، لبه الیاف به سمت پشت کاغذ خم میشوند. هرچه مواد سلولوزی کاغذ بیشتر باشد مرغوبیتش بیشتر و سفیدتر است. کاغذهای نامرغوب چرب تر و زردتر هستند.خمیر کاغذ از الیاف گیاهان(سلولز) به علاوه 30 درصد از افزودنی هایی مانند مواد معدنی، مواد شیمایی و مواد سفید کننده تشکیل می شود که این مواد افزودنی برای کنترل ویژگی های فیزیکی به آن اضافه می شود، مانند ارتقاء کیفیت برای چاپ و ویژگی های ظاهری آن. نوع الیاف برای ساخت کاغذ از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای ساخت کاغذهای ارزان تر، از خمیر مکانیکال استفاده می شود که حجیم و سبک است.کاغذ براساس استاندارد بینالمللیISO  به پنج مجموعه تقسیم بندی شده اند، که عبارت است از C, B, SR, RA,A. در این اندازه های استاندارد، اندازه طول و عرض ورق به نسبت یک تقسیم بر رادیکال دو می باشد. و با نصف کردن ضلع بزرگتر هر اندازه، ضلع کوچک تر اندازه ای بعدی به دست می آید.

کاغذهای سری A اندازه های بعد از برشی می باشند، که برای کارهای چاپی استاندارد که احتیاج به برش ندارند، مناسب است. مبنای محاسبه در این سری قطع A0 است که برابر با مساحت یک مترمربع می باشد. بنابراین اندازه یA1 برابر است با نصف مترمربع.این قطع کاغذ در ایران معمولاً برای کارهای اداری و فتوکپی مورد استفاده قرار می گیرد.سری B، 18 درصد از سایز A بزرگتر می باشد و برای کارهای نسبتاً بزرگ تر مثل پوستر، تابلوهای دیواری و نقشه طراحی شده اند. توجه داشته باشیم که این سایز، سایز استاندارد برای چاپ پوستر می باشد و معمولاً پوسترها در قطع B1 و B2 ، به ترتیب 70×100 و 70×50 چاپ می شوند.سری C، برای ساخت پاکتها و فولدرهایی که کاغذ A4 را در آن می گذارند، یا کارهایی را که باید در قطع A4 برش داده شوند بیشتر استفاده می شود.سری RA دو درصد از سایز A بزرگ تر است. از این سایز کاغذ برای کارهای چاپی لب بر و یا آن هایی که به یک برش مختصر احتیاج دارند یا روی لبه ی کاغذ، باید نوار Color Bar چاپ شود به کار می رود.سری SR ده درصد از سایز A بزرگتر است. این سایز کاغذ برای کارهای چاپی لب بر یا کارهایی که به لبه پهن برای برش بزرگ یا صحافی نیاز دارند یا روی لبه ی کاغذ باید یک نوار پهن کنترل رنگ چاپ شود، مناسب است.

کاغذ و مقوا ممکن است ضخیم یا نازک، نرم و سخت، آماده شده، به جهت کار در یک روی آن یا هر دو رو، شفاف یا مات، با پوشش یا بدون پوشش باشد. صدها نوع کاغذ مختلف برای مصارف گوناگون وجود دارد، که براساس نیازهای مخصوص انتخاب و مصرف می شوند. بسیاری از انواع کاغذ وجود دارد که مصرف چاپی ندارند. انتخاب کاغذ مناسب برای استفاده در چاپ از اهمیت خاصی برخوردار است، چون در حقیقت کاغذ، تنها ماده مصرفی در چاپ است که علاوه بر شکل ظاهری آن، می توان آن را لمس یا حس کرد. بنابراین کاغذ می تواند باعث افزایش یا کاهش جذابیت ظاهری یک کار چاپی شود. کیفیت کاغذ معمولا به وسیله مواد استفاده شده در ساخت آن و قدرت چاپ پذیری و دیگر ویژگی های عمومی آن تعیین می شود. به ترکیب مواد به کار رفته در ساخت کاغذ، فرنیش Furnish گفته میشود.

چاپ دیجیتال آرمانی به شما در انتخاب کاغذ و اندازه های آن و استفاده بهینه از پرتی های کاغذ و ویژگی های جذابیت ظاهری کار چاپی تان، مشاوره می دهد.کاغذ تحریر A4 (که A4 در حقیقت سایز کاغذ است)، بیشترین کاغذی است که برای چاپ از آن استفاده می شود. کاغذ تحریر دارای سطحی بافت دار و با قدرت جذب بالا می باشد.کاغذ علاوه بر اندازه های مختلف نوع مختلف هم دارد.  گرافت کاغذی است که از چوب ساخته می شود و در درجه ی دوم بعد از کاغذ با الیاف کتان و پنبه قرار دارد. کاغذ گرافت کاغذی است محکم با انعطاف زیاد و مقاوم در برابر پارگی. رنگ این نوع کاغذ قهوه ای ولی می توان رنگ خمیر را برد و آن را به رنگ سفید درآورد.از این کاغذ در صنعت بسته بندی، پاکت گچ و سیمان، ساک های دستی، کارتن سازی، مقواهای چند لایه، پاکت های مستحکم و دیگر موارد استفاده می شود.به علت کمبود چوب جنگلی در کشور ما، کارخانه های سازنده این کاغذ بیشتر از کاغذهای باطله استفاده می کنند و خیلی کم در پروسه ساخت این کاغذ از چوب استفاده می کنند. به همین علت کاغذهایی از نوع گرافت را از خارج وارد می کنند.

کاغذهای گلاسه مرغوب ترین نوع کاغذ هستند. این کاغذها هرچه سنگین تر باشند چاپ روی آنها دارای کیفیت بهتری است. معمولا کارهای رنگی و یا اعلا را روی کاغذ گلاسه چاپ می کنند. به نسبت تنوع رنگ ها سنگینی کاغذ گلاسه (یعنی گرماژ آن) باید بیشتر باشد.کاغذ گلاسه به خاطر صاف و براق بودن سطح و نداشتن بافت و عدم جذب و کشش مرکب به داخل بافتها، باعث می شود که مرکب بر روی سطح کاغذ بماند، براق بودن سطح نیز باعث شفافیت رنگ ها و در نتیجه بالا رفتن کیفیت و مطلوبیت چاپ می شود.مقوای نوعی کاغذ ضخیم است که توانایی حفظ شکل بیشتری نسبت به کاغذ عادی دارد. از آن برای بسته بندی، ساختن کاردستی، لوازم مصرفی با عمر کم و همچنین برای درزبندی و بسیاری کاربردهای دیگر استفاده می شود.نام مقوای کُهلر از برند آن گرفته شده که محصول کارخانه ای در آلمان می باشد.

چاپ دیجیتال آرمانی با استفاده از مقوای کُهلِر با کیفیت ترین نوع مقوا را برای جلب رضایت مشتریان خود فراهم آورده است.چاپ دیجیتال برای جلب رضایت مشتریان خود، با استفاده از مناسب ترین نوع کاغذ و بهترین نوع دستگاه چاپ دیجیتالی با کیفیت عالی و ویژگی های بالا،  و همچنین با استفاده از کاغذهایی با کیفیت بالا که می داند در جلب رضایت، و انتخاب مشتریان عزیز تأثیر بسزایی دارد نهایت سعی خود را دارد تا از بهترین نوع کاغذ برای انجام سفارشات شما استفاده نماید. انتخاب شما، راهنمای ماست. همچنین ارتقای کیفیت و ویژگی کارهای چاپی شما در اولویتِ اهداف چاپ دیجیتال آرمانی می باشد.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر