نحوه انتخاب بستر مناسب توزیع کتاب الکترونیکی

 

راهنمایی برای نویسندگان جدید در سال جاری 18.2٪ افزایش درآمد کتاب های الکترونیکی نسبت به سال گذشته داشته است.

این یعنی چی؟

اگر نویسنده یا تولیدکننده محتوا هستید و می خواهید وارد بازار چاپ کتاب شوید ، بهترین زمان ورود به بازار است زیرا مخاطبان جهانی دنبال کتاب های دیجیتالی می روند. اما همانطور که ممکن است متوجه شده باشید ، کسب درآمد کلان از طریق کتاب الکترونیکی نه تنها در ایجاد محتوای جذاب خوانندگان شما بلکه در بستر توزیع چاپ کتاب دیجیتال شماست.

بستر توزیع کتاب الکترونیکی چیست؟

یک بستر توزیع کتاب الکترونیکی به شما کمک می کند تا به عنوان نویسنده کتابهای دیجیتالی شده یا سایر انتشارات دیجیتال خود مانند پرینت کتاب سایز وزیری را در نظر بسیاری از علاقه مندان کتاب پیدا کنید و از آنها درآمد کسب کنید.علاوه بر این ، این سیستم عامل ها دارای ابزارهای قدرتمندی هستند که محتوای شما را سازماندهی و مدیریت می کنند و همچنین گزارش های قدرتمندی را به شما ارائه می دهند که می توانید از آنها برای تجزیه و تحلیل رقبا و اهداف بازاریابی استفاده کنید. اما چرا باید از بستر توزیع کتاب الکترونیکی استفاده کرد؟

با دسترسی بیشتر کتابخوان به پرینت کتاب سایز رحلی، فروش را افزایش دهید.برای ایجاد بستر توزیع خود ، در وقت ، تلاش و سرمایه خود صرفه جویی کنید برای اطمینان از قابل قبول بودن آن توسط مخاطب و دریافت تجزیه و تحلیل رفتار کاربر ، از مزایای بسیار ارزشمندی مانند آزمایش محتوا در پرینت کتاب سایز پالتویی بهره مند شوید.مطالب را به زبان های مختلف منتشر کنید و روند ایجاد کتاب الکترونیکی را ساده کنید و برای دسترسی بیشتر به راحتی با سیستم عامل های دیگر ادغام شوید و پرینت کتاب سایز رقعی یکی از این نمونه هاست.

 5 فاکتور برای انتخاب یک بستر توزیع کتاب الکترونیکی در نظر گرفته شود

شناخت مزایای سیستم عامل های توزیع کتاب الکترونیکی اولین قدم برای انتخاب بستر مناسب است. گذشته از این ، این فقط پول شما نیست که در اینجا در معرض خطر است ، بلکه تلاش و سخت کوشی شما نیز هست. در اینجا عواملی وجود دارد که هنگام انتخاب بستر توزیع کتاب الکترونیکی باید در نظر گرفت.

شماره 1 تقسیم درآمد:

از نظر شما به عنوان نویسنده ، نحوه تقسیم درآمد حاصل از فروش کتاب الکترونیکی عامل شماره یک است که باید در هنگام برون سپاری یک سیستم عامل توزیع مورد توجه قرار گیرد. شما نمی خواهید سکویی را انتخاب کنید که سود شما را بخورد. نحوه فروش محاسبه حق امتیاز یا تقسیم درآمد حاصل از فروش هر کتاب الکترونیکی را توسط فروشندگان مختلف مقایسه کنید. آیا آنها از مدل های پرداخت ماهانه هزینه ثابت یا کاهش درصدی قیمت خالص یا لیست استفاده می کنند؟ مقایسه و تجزیه و تحلیل نحوه تقسیم درآمد به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که در صورت عدم کارکرد در یک سیستم بلند مدت یا کوتاه مدت مستقر شوید و سیستم عامل ها را تغییر دهید.عامل مهم دیگری که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد ، تطبیق قیمت رقبا است. به توزیع کننده این امکان را می دهد تا کتاب الکترونیکی شما را با قیمت توزیع کننده یا قیمت شخص ثالث برای نسخه فیزیکی یا دیجیتالی همان کتاب ، با قیمت کمتری بفروشد. بیاموزید که چگونه می تواند بر درآمد شما با چاپ کاتالوگ تأثیر بگذارد.

 نحوه انتخاب بستر مناسب توزیع کتاب الکترونیکی

گزینه های اشتراک یا گزینه های عضویت را که توزیع کننده به خوانندگان ارائه می دهد ، مطالعه کنید. آیا آنها اشتراک ماهیانه یا ارزش مادام العمر را ارائه می دهند؟ اگر به خوانندگان تخفیف زیادی برای انتخاب عضویت در طول زندگی داده شود ، اینها می توانند بر درآمد کل شما تأثیر بگذارند.

شماره 2 تعداد مخاطبان یا میزان دسترسی شما:

هنگام انتخاب بستر توزیع کتاب الکترونیکی ، یکی را با دامنه دسترسی بیشتر یا شبکه گسترده تر انتخاب کنید ، بنابراین کمتر روی راه های دیگر یافتن بازارهای جدید تمرکز می کنید. عواملی که باید در اینجا در نظر گرفته شود عبارتند از:

  • زبانهایی که کتاب الکترونیکی شما می تواند به آنها ترجمه شود

  • کشورها خدمت می کنند

  • سازگاری دستگاه

  • سیستم عامل ، مرورگرهای وب و برنامه های نرم افزاری که باعث به اشتراک گذاری و مصرف کتاب الکترونیکی شما می شوند

  • توزیع کننده کتاب الکترونیکی باید حداقل اکثر این شرایط را داشته باشد زیرا هر خواننده خواسته های مختلفی دارد.

شماره 3 قالب کتاب:

می خواهید کتاب الکترونیکی شما در چه قالب هایی منتشر شود؟ محبوب ترین قالب ها شامل EPUB ، MOBI ، TXT ، PDF و AZW هستند. توجه داشته باشید که توزیع کنندگان مختلف کتاب الکترونیکی از فرمت های مختلف یا ترکیبی از چندین قالب بسته به رابط یا ساختار پلت فرم خود استفاده می کنند.برای محتوای سنگین مبتنی بر متن ، TXT یا PDF را انتخاب کنید. و EPUB برای محتوای تعاملی و گرافیکی به خوبی کار می کند. بدانید که قالب بر نوع دستگاه نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، فرمت های AZW ، MOBI ، KFX بیشتر در دستگاه های Kindle و PDF ، EPUB با iPad ، Mac ، سیستم عامل Android یا محصولات Sony رایج است. بنابراین با فرمت هایی که انتخاب می کنید مراقب باشید ، زیرا قطعاً قالب های مختلف و انواع دستگاه در میزان دسترسی شما تأثیر می گذارد. برای موفقیت ، اولویت محتوای مخاطبان خود را مطالعه کنید و قالبی را انتخاب کنید که احتمال پذیرش کتاب الکترونیکی شما را افزایش دهد.

شماره 4 ابزار گزارشگری:

به عنوان یک نویسنده ، باید جنبه کسب و کار را بررسی کنید. تجزیه و تحلیل پاسخ خواننده و پیگیری نحوه عملکرد کتاب الکترونیکی مهم است. این بدان معنی است که شما باید به دنبال یک پلت فرم توزیع کتاب الکترونیکی باشید که داده های تحلیلی و گزارش از خوانندگان و فروش شما را به شما ارائه می دهد.داشتن داده های مناسب شما را قادر می سازد صحبت های مخاطبان خود را در مورد کتاب خود انتخاب کرده و برای نتایج و مشارکت های بهتر بهینه سازی کنید. در اینجا ویژگی ها یا داده هایی وجود دارد که یک پلت فرم الکترونیکی باید در اختیار شما قرار دهد:

  • تعامل ، رفتار ، نمایش و فرکانسهای کاربر در زمان واقعی

  • منابع ترافیک

  • مکان های خواننده

  • پیگیری تعامل خواننده با محتوا

  • فروش متوسط ​​، کل و سالانه

ادغام با سایر ابزارها مانند Google Analytics ، سیستم عامل های انجمن و کاتالوگ های آنلاین مانند Goodreads .چنین ابزارهای آنلاین مانند FlippingBook می توانند به شما کمک کنند بینش ارزشمندی در مورد چگونگی تعامل مخاطبان با کتاب الکترونیکی خود جمع آوری کرده و از کارآیی بیشتری برخوردار شوید. با استفاده از فرم جذب سرنشین و آمار داخلی ، می توانید تعداد افراد و کل بازدیدهای درایو کتاب های الکترونیکی خود ، صفحه هایی را که بیشترین جذابیت را دارند و مدت زمانی که خوانندگان برای خواندن مطالب شما صرف می کنند ردیابی کنید. بعلاوه ، می توانید اطلاعاتی راجع به هدایای خود جمع آوری کرده و در زمان مناسب با آنها تماس بگیرید.این بینش ها یا داده ها تأثیر کتاب الکترونیکی شما بر خوانندگان شما را نشان می دهد و جهت تلاش های بازاریابی شما مانند اجرای ایمیل یا کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی را تعیین می کند. منطقی است که یک بستر کتاب الکترونیکی را انتخاب کنید که داده های تجزیه و تحلیل و گزارشگری زیادی را برای استفاده به شما ارائه دهد.
نحوه انتخاب بستر مناسب توزیع کتاب الکترونیکی

شماره 5 سیاست سیستم عامل:

این فراتر از بررسی دقیق دستورالعمل ها و مجازات های توزیع کننده برای عدم رعایت دستورالعمل های گفته شده یا قوانین توزیع است. به دنبال یک سیاست روشن در مورد بدهی های مالی یا حقوق توزیع کتاب الکترونیکی باشید. اگر توزیع کننده به مخاطبان خود اجازه می دهد کتابهای الکترونیکی اجاره کنند ، در مورد چنین سیاستی ، دوره های اجاره و چگونگی تأثیر آن بر درآمد شما سوال کنید.به دنبال تبلیغات ، موجودی کالا ، کپی و چسباندن ، چاپ و سیاست های بازپرداخت و مواردی باشید که در آنها گنجانده شده است. در صورت تردید ، با توزیع کننده یا سایر تولیدکنندگان محتوا مشورت کنید.

بسته شدن:

تکمیل کارهای خلاقانه شما تنها نیمی از جنگ است. شما همچنین به یک طرح توزیع محتوای قوی برای یافتن بازارهای جدید کتاب الکترونیکی خود نیاز دارید . و این با پیدا کردن بستر مناسب برای کتاب الکترونیکی شما شروع می شود.با مراحل فوق ، باید بتوانید بستری را انتخاب کنید که انجام سفارشات ساده باشد ، فروش نسیم را کنترل کنید و خواسته های خواننده خود را بدون دردسر برآورده سازید. بنابراین ، بستر مناسب باید به شما کمک کند تا روی جنبه شماره یک کتاب الکترونیکی خود تمرکز کنید.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر