طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

روند طراحی و تولید آرم ها زیاد می شوند و می روند ، بنابراین وقتی نوبت به طراحی آرم می رسد ، ایجاد ظاهری کلاسیک که ساده ، به یاد ماندنی باشد و بتواند سال ها تجارت را نشان دهد ، مهم است. و هنگام کار با یک طراح گرافیک اطمینان حاصل کنید که آرم نمایندگی شرکت را نشان می دهد و چگونه بر روی محصولات مختلف و مواد بازاریابی از برچسب ها تا بنرهای تبلیغاتی و چاپ کاتالوگ ظاهر می شود.

برای طراحی آرم پنج دسته اساسی وجود دارد:

نامه مارک:

استفاده از حروف اول یک کسب و کار باعث سهولت در یادآوری نام های طولانی یا دشوار نام شرکت می شود. آرم و آیکون آی بی ام IBM که توسط طراح گرافیک معروف Paul Rand طراحی شده است ، بیش از 50 سال است که وجود دارد و نمونه بارز طراحی کلاسیک است. Proctor and Gamble - P&G ، General Electric - GE ، Home Box Office - HBO و Volkswagen - VW نمونه های خوب دیگری از آرم های نشان حروف هستند.
طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

مارک تجاری (نماد):

Domino's Pizza از لوگوی جدید خود رونمایی کرد.  در تمام فروشگاه های جدید و کسانی که تحت بازسازی اساسی قرار دارند دیده می شود و  پیتزا دومینو از نمونه های خارجی هستند.

آرم های مارک تجاری بسیار ساده و جسورانه هستند ، اما شرکت های تجاری چاپ و طراحان گرافیک تجارت کوچکتر و جدیدتر را از استفاده از این محصولات دور می کنند. نمادها توسط شرکت های بزرگ بین المللی که از قبل مارک های قابل شناسایی و تاسیس کرده اند ، بهتر استفاده می شود. Shell ، Target و "طاق های طلایی" مک دونالد نمونه هایی از این نمونه هستند. آماری که در وبلاگ Company Folders توسط ولادیمیر گندلمان یافت شده است که از بین 100 مارک برتر بین المللی ، "فقط 6٪ آنها فقط از یک نماد تشکیل شده اند."
طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

علامت گذاری کلمه:

این آرم فقط متن است و نام شرکت را هجی می کند. یک انتخاب عالی برای مشاغل جدید برای توسعه شناخت برند و به راحتی در محصولات کوچک مانند کارت ویزیت یا چاپ با قالب بزرگ استفاده می شود. هنگام ایجاد این آرم ها ، انتخاب قلم مناسب بسیار مهم است. دیزنی ، فدکس و کوکاکولا نمونه های دیگری از شرکت هایی هستند که از علامت های کلمه استفاده می کنند.
طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

علامت ترکیبی:

این آرم ها ترکیبی از کلمات و علائم هستند. آنها همه کارا ترین آرم ها هستند زیرا می توانند به طور جداگانه استفاده شوند - به "swoosh" نایک فکر کنید. آرم ترکیبی برای یک شرکت جدید که در حال شناسایی مارک است کار می کند زیرا این آرم ها از نظر بصری قوی ترین ترکیب آرم هستند. آرم های آدیداس ، دانکن دونات و پیتزا هات نمونه های دیگری از علائم ترکیبی هستند.
طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

نشان:

این اساساً متن درون یک نماد است. این یک طراحی کاملاً سنتی است که از آنجا که به نظر می رسد مهر و موم است ، اغلب توسط دولت ها استفاده می شود. این یک آرم کمتر قابل انعطاف است زیرا هنر و کلمات بهم پیوسته اند و نمی توانند جداگانه مورد استفاده قرار گیرند ، اما برای قرار دادن محصولات کوچکتر مانند بازاریابی محصولات ، برچسب های سفارشی و کارت های بازرگانی بسیار مناسب است. دیگر افرادی که از این استفاده می کنند NHL ، هارلی دیویدسون و فورد هستند.
طراحی آرم های کلاسیک و به یاد ماندنی

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر