رنگ آرم و تاثیر آن بر مشتری

رنگ یک مارک مهمترین عنصر طراحی آن است ، زیرا نمایشی بصری از شرکت و ارزشهای آن است. تصمیمات زیادی برای ایجاد یک تصمیم وجود دارد و یکی از بزرگترین آنها رنگ است. به نظر می رسد که این یک عنصر پیش پا افتاده باشد ، اما رنگ اصلی هر یک از این آرم های معروف تأثیر جدی بر نحوه درک مردم دارد.

تحقیقات نشان داده است که افراد در طی 90 ثانیه از مشاهده اولیه ، قضاوت ناخودآگاه درباره یک شخص ، محیط یا محصول را انجام می دهند. بین 62 تا 90 درصد این ارزیابی فقط براساس رنگ است. این به این معنی است که آرم شما می تواند تصمیم مشتری را برای مشتری یا مشتری شدن ، تصمیمی بگیرد.همچنین به این معناست که به عنوان یک مصرف کننده ، تصمیمات شما در مورد اینکه کجا خرید کنید و به چه مارک هایی اعتماد کنید به شدت تحت تأثیر آرم ها است.این ممکن است پوچ به نظر برسد ، اما اگر شما صاحب مشاغل یا متخصص بازاریابی هستید ، کاملاً ضروری است که هنگام ایجاد آرم خود ، ارزش ها و شخصیت های مخاطب مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

بنابراین اگر تاکنون به این فکر کرده اید که چرا بسیاری از شرکت های فست فود آرم قرمز دارند یا نشان استارباکس به چه معناست ، اساساً همه به معنای این رنگ ها برمی گردد. کافیست با پرینت آرمانی طراحی کارت ویزیت و طراحی لوگو خود را انتخاب کنید.

طراحی لوگو با رنگ قرمز

قدرتمند و پرشور: اعتماد به نفس - انرژی

رنگ قرمز باعث جلب توجه شده و احساسات شدیدی را از بینندگان برمی انگیزد. در جهان به عنوان نماینده عاشقانه دیده می شود. همچنین باعث افزایش ضربان قلب و اشتها و همچنین احساس فوریت می شود.

  • آرم قرمز در مورد نام تجاری شما چه می گوید

یک آرم قرمز نشان می دهد که برند شما قدرتمند و پرانرژی است. اگر شرکت شما یک رستوران است ، رنگ قرمز یک انتخاب عاقلانه است. ثابت شده است که اشتها را افزایش می دهد ، که ایده آل برای شغلی است که سعی در خرید مواد غذایی دارد. توانایی آن در افزایش ضربان قلب برای مارک هایی که سعی در ایجاد فوریت دارند ، مانند فروش ترخیص کالا یا کالاهایی که معمولاً خریدهای ضروری هستند نیز خوب است.
طراحی لوگو با رنگ قرمز

طراحی لوگو با رنگ نارنجی

بازیگوش و مشتاق: هیجان - گرمی - خلاقیت

نارنجی با بازیگوشی و اشتیاق همراه است. گفته می شود این رنگ فعالیت مغز را فعال می کند اما به دلیل چشم نواز بودن می تواند پرخاشگرانه نیز دیده شود. این ترکیب دوستی و تحریک ذهنی باعث ایجاد انگیزه برای اقدام به مصرف کنندگان می شود.

  • آنچه آرم نارنجی در مورد نام تجاری شما می گوید

یک آرم نارنجی به شما این پیام را می دهد که شرکت شما دوستانه و با نشاط است. این امر باعث می شود تا انتخاب خوبی برای مارک هایی باشد که می خواهند کم لطفی و جدی نباشند اما همچنان اعتماد به نفس دارند.
طراحی لوگو با رنگ نارنجی

طراحی لوگو با رنگ زرد

سرگرم کننده و دوستانه: خوشبختی - خوش بینی - احتیاط

رنگ زرد با خوشبختی و خوش بینی همراه است ، که برای هیچ کس تعجب آور نیست که "چهره ای خندان" کلاسیک را دیده باشد. همچنین به عنوان شاد و گرم دیده می شود ، که ارتباط را تشویق می کند. از جنبه منفی ، رنگ زرد نیز گاهی اوقات با احتیاط همراه است ، مانند علائم جاده و چراغ راهنمایی. همچنین می تواند باعث خستگی چشم شود و سایه های روشن باعث گریه نوزادان می شود.

  • آرم زرد درباره برند شما چه می گوید

یک آرم زرد نشان می دهد که شرکت شما مثبت و دوستانه است. می تواند برای جلب توجه خریداران پنجره و انتقال احساس خوشبختی مورد استفاده قرار گیرد . فقط مطمئن شوید سایه ای انتخاب می کنید که چشم بینندگان را تحت فشار قرار ندهد.
طراحی لوگو با رنگ زرد

طراحی لوگو با رنگ سبز

جوانی و دوستدار زمین: سلامتی - آرامش - شادابی

سبز نشان دهنده رشد است و احساس آرامش و بهبودی را ایجاد می کند. این رنگ گیاهان سالم است ، بنابراین طبیعت و سلامتی را به بینندگان یادآوری می کند. همچنین با پول و ثروت همراه است.

  • یک آرم سبز در مورد نام تجاری شما چه می گوید

مهمتر از همه ، یک آرم سبز این پیام را می دهد که شرکت شما سازگار با محیط زیست است . این توضیح می دهد که چرا این محبوبیت بین مارک های ارگانیک و گیاهخواران و همچنین شرکت هایی که برای اقدامات اخلاقی تلاش می کنند بسیار محبوب است. همچنین می تواند انتخاب خوبی برای شرکت های مالی باشد ، زیرا پول را به مصرف کنندگان یادآوری می کند .
طراحی لوگو با رنگ سبز

طراحی لوگو با رنگ آبی

آرام و منطقی: آرامش - ثبات - آرامش

رنگ آبی با آسمان و اقیانوس در ارتباط است که هر دو احساس آرامش و امنیت را ایجاد می کنند. همچنین ثابت شده است که افرادی که در اتاق های آبی کار می کنند بیشترین بازده را دارند. آبی همچنین به دلیل مهار اشتها شناخته شده است ، و اگرچه به اندازه رنگهایی مانند قرمز یا زرد جلب توجه نمی کند ، اما آبی محبوب ترین رنگ مورد علاقه زنان و مردان است. این به معنای محبوبیت جهانی آن است - کیفیت عالی در تصویری که قرار است در ارتباط با شرکت شما باشد.

  • یک آرم آبی در مورد نام تجاری شما چه می گوید

یک آرم آبی نشان می دهد که برند شما حرفه ای و منطقی است ، اما تهاجمی نیست. این می تواند احساس امنیت و اعتماد در شرکت شما ایجاد کند. همانطور که گفته شد ، اگر شرکت شما رستوران یا نوع دیگری از تجارت مواد غذایی باشد ، ایده آل نخواهد بود.
طراحی لوگو با رنگ آبی

طراحی لوگو با رنگ رنگ بنفش

لوکس و حکیمانه: حق امتیاز - ثروت - موفقیت

به عنوان رنگ کلاسیک اشراف و پادشاهان ، تعجب آور نیست که بنفش معمولاً با ثروت و تجمل همراه است . همچنین نمایانگر خیال ، رمز و راز و جادو است و می تواند احساس خرد و تخیل را برانگیزد. مارک های زیبایی اغلب از سایه های بنفش در آرم های خود استفاده می کنند ، مخصوصاً آنهایی که محصولات ضد پیری دارند.

  • آرم بنفش درباره برند شما چه می گوید

یک آرم بنفش نشان می دهد که برند شما لوکس و تخیلی است. این می تواند مشتریانی را که می خواهند ثروتمند یا فرزانه به نظر برسند و همچنین افرادی که تمایل به احساس افسون یا رمز و راز دارند ، به خود جلب کند.
طراحی لوگو با رنگ رنگ بنفش

طراحی لوگو با رنگ رنگ صورتی

زنانه و شیرین: زنانگی - گرما - انرژی

رنگ صورتی با زنانگی مرتبط است و به طور کلی در آرم های مارک های مورد استفاده زنان استفاده می شود. همچنین با شیرینی همراه است و در آرم غذاهای شیرین مانند بستنی و دونات دیده می شود. رنگ صورتی همچنین به عنوان یک رنگ "سرگرم کننده" دیده می شود و می تواند حس بازیگوشی را برانگیزد.

  • یک آرم صورتی در مورد نام تجاری شما چه می گوید

اگر یک آرم صورتی دارید ، این احتمال وجود دارد که زنان مخاطبان شما باشند. شما ممکن است یک تصویر "دخترانه" را بپذیرید و مشتریانی را که دوست دارند نیز ارائه دهید. اگر محصولات غذایی می فروشید ، احتمالاً بسیار شیرین هستند. اگر در صنعت دیگری هستید ، احتمالاً سعی در انتقال این پیام دارید که شرکت شما سرزنده و سرگرم کننده است
طراحی لوگو با رنگ رنگ صورتی

طراحی لوگو با رنگ سیاه

جدی و پیشرفته: ظرافت - جدیت - انحصار

رنگ سیاه به عنوان یک رنگ جدی و بدون حاشیه دیده می شود و می تواند احساس پیچیدگی را ایجاد کند. اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد ، اما به دلیل حس ظرافت و زرق و برق آن اغلب برای محصولات لوکس استفاده می شود. رنگ سیاه همچنین می تواند به مصرف کنندگان نشان دهد که مارک شما مرموز و انحصاری است.

  • لوگوی سیاه درباره برند شما چه می گوید

اگر شرکت شما دارای آرم مشکی است ، احتمالاً از آن برای جلب توجه استفاده نمی کنید. شرکت شما می خواهد کاملا مشهور ، با شهرت یا احساس ظرافت زیاد دیده شود و آرم شما بخشی از این خواسته است. شما احساس نمی کنید که برای ارسال پیام رنگ های پر زرق و برق لازم است.
طراحی لوگو با رنگ سیاه

نتیجه:

برای انتخاب یک لوگو حرفه ای با طراحان چاپ آرمانی در ارتباط باشید.
 1/1/2021 4:40:09 PM

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر