تکنیک های تکمیل چاپ

درک تکنیک های تکمیل چاپ

اگرچه یک طراحی بی عیب و نقص می تواند مواد تبلیغاتی شما را جذاب و چشم نوازتر کند ، اما اگر می خواهید آنها از سنگ مرمر برجسته نباشند ، باید عاقلانه تکنیک های مناسب چاپ را که در بازار چاپ دیجیتال موجود است ، عاقلانه انتخاب کنید.

اتمام چاپ به هر فرایندی گفته می شود که پس از چاپ روی مواد اعمال شود. اگرچه به نظر می رسد اتمام چاپ جزئی از کل فرایند چاپ باشد ، اما می تواند تفاوت چشمگیری در هر ماده چاپی ایجاد کند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های ماشین آلات چاپ و بسته بندی دیجیتال در ایران بر روی تکنیک های تکمیل چاپ تأکید دارند تا محصول خود را جذاب تر و قانع کننده تر کنند. در این مقاله ، ما قصد داریم انواع مختلف تکنیک های تکمیل چاپ را که در بازار موجود است ، مورد بحث قرار دهیم. اما قبل از آن ، بیایید نگاهی بیندازیم به انواع مختلف تکنیک های چاپ که به طور گسترده ای در صنعت چاپ وجود دارد.

چاپ دیجیتال و افست

1. چاپ افست: در این نوع فناوری چاپ از صفحات (ساخته شده از آلومینیوم) برای انتقال تصویر به پتو لاستیکی استفاده می شود. سپس ، آن تصویر را روی یک ورق کاغذ می غلتاند. به این حالت جبران گفته می شود زیرا در اینجا جوهر مستقیماً به ورق منتقل نمی شود. این نوع چاپ در صورت نیاز به مقادیر بیشتر ایده آل است.

2. چاپ دیجیتال: مانند چاپ افست ، در این نوع چاپ از صفحات استفاده نمی شود بلکه از تونر یا چاپگرهای بزرگتر که از جوهر مایع استفاده می کنند استفاده می شود. چاپ دیجیتال در صورت نیاز به مقادیر کم ، ایده آل است. تجهیزات چاپ دیجیتال در مقایسه با تجهیزات چاپ افست قیمت کمتری دارند. علاوه بر این ، هزینه نصب نیز برای چاپ دیجیتال برای مدت زمان کوتاه بسیار کمتر است.

اگر به چاپ کاتالوگ دیجیتال در مقابل چاپ افست فکر می کنید که کدام یک برای تبلیغات تبلیغاتی شما مناسب است ، همیشه مقدار مورد نیاز برای اجرای کمپین خود را در نظر بگیرید. اگر فقط به 100 بروشور یا 50 بروشور نیاز دارید ، چاپ دیجیتال در این زمینه سود بی نظیری به شما می رساند. چاپ افست فقط در صورت کم بودن مقدار مناسب است.

تکنیک های چاپ پایان

حال ، بیایید برخی از تکنیک های مهم چاپ پایان را باز کنیم تا بتوانید مواد چاپی موثرتر و چشم نوازی بسازید که با جذب مشتری بیشتر ، رشد تجارت شما را تسریع می کند.

1. برش و چین:

گاهی اوقات ، پس از چاپ ، مواد چاپ شده باید برش خورده و چین خورده باشند تا به راحتی جمع شوند. قالب برش متداول ترین دستگاه برش است که برای برش مواد چاپی استفاده می شود. قالب از ماده برش خورده و سوراخی پشتیبانی می کند که منگنه (ساخته شده از تیغه های برش) به درستی در آن قرار می گیرد. کاری که باید برش داده شود در دستگاه قرار می گیرد و منگنه را برای برش پایین می آورد. همین روش با تیغه های بلانت برای چین زدن استفاده می شود

2. لمینیت:

لمینیت متداول ترین اتمام است که به دلیل ظاهر حرفه ای و کیفیت بالا از استقبال چشمگیری برخوردار است. لمینیت یک لایه پوشش محافظ به سطح چاپ شده اضافه می کند و همچنین مقاومت و مقاومت در برابر آب را بهبود می بخشد. لمینیت می تواند براق یا مات باشد ، اما احساس لمسی سطح چاپ شده را بهبود می بخشد. لمینیت با براقیت بالا وضوح و ظاهر مواد چاپ شده را بهبود می بخشد. اگرچه چاپهای لمینت مات کاملاً ملایم هستند ، اما با این وجود ، یک پوشش ظریف و لوکس به سطح چاپ شده اضافه می کنند. در صورت نیاز به مقاومت محصولات خود ، از لمینیت استفاده می شود. به همین دلیل لمینیت برای کارت ویزیت و کتاب های نرم پوشیده ایده آل است.

3. لاک زدن:

اگرچه لاک ها با چوب در ارتباط هستند ، اما هنوز هم برای کاغذ استفاده می شوند. لاک ها بسته به نیاز شما می توانند مات یا براق باشند. لاک الکلها برای جلد مجلات ، صفحات مجلات ، بروشورها و غیره ایده آل هستند. بیایید نگاهی به انواع لاک زدن بیندازیم.

لاک زدن براق:

از این نوع لاک زدن برای بهبود ظاهر عکس ها یا تصاویر چاپ شده در بروشورها یا بروشورها استفاده می شود. لایه روکش شده نور را منعکس می کند و بنابراین رنگ را برجسته تر ، روشن تر و زنده تر می کند. شما می توانید در فروش و یا مواد تبلیغاتی که تصاویر نقش اساسی در بازاریابی شما دارند ، از لاک براق استفاده کنید.

لاک مات:

این نوع لاک زدن به سطح چاپ شده ظاهری صاف و غیر براق می بخشد. این لاک زدن ظاهر عکس ها یا تصاویر چاپ شده را نرم می کند. اگر سطح چاپ شده با لاک مات پوشانده شده باشد ، می توانید یک متن کوچک را در یک جزوه یا جزوه بخوانید.

لاک زدن ابریشم:

این نوع لاک زدن نشان دهنده حد وسط بین دو روش لاک زدن فوق است. در اینجا ، محصول نهایی شما خیلی براق به نظر نمی رسد و به عنوان لاک مات ظریف به نظر نمی رسد.

آب بندی ماشین:

آب بندی ماشین پوشش نامرئی است که توسط چاپگر بر روی ماده چاپی اعمال می شود. گرچه هیچ تفاوتی در ظاهر مورد چاپ شده ایجاد نمی کند ، اما باز هم جوهر را در زیر یک پوشش محافظ مهر و موم می کند. این مورد برای اولین مواد چرخشی مانند بروشورها اعمال می شود.

لاک زدن UV:

در این نوع لاک زدن ، تکنیک ماوراio بنفش برای تولید پوشش شفاف در مواد چاپی شما استفاده می شود. با کمک نور UV ، پوشش خشک می شود. این نوع لاک باعث جذابیت و شفافیت بیشتر رنگ ها می شود و همچنین یک لایه صاف و براق به مواد چاپی شما می بخشد.

لاک الکل UV:

در این نوع لاک زدن ، یک مهر و موم UV در سراسر سطح چاپ شده اعمال می شود. لاک براق ماورا بنفش رایج ترین نوع لاک زدن کامل به فرابنفش است. گاهی اوقات ، لاک ابریشم و مات نیز با تمام لاک های UV موجود است.لاک براق ماورا بنفش رایج ترین نوع لاک زدن کامل به فرابنفش است. گاهی اوقات ، لاک ابریشم و مات نیز با تمام لاک های UV موجود است.همانطور که برای نام ، در این نوع لاک زدن ، یک لاک UV در نقاط یا نقاط انتخاب شده یا خاص استفاده می شود. این نوع لاک زدن برخی از قسمتهای چاپ را برجسته می کند و توجه کاربر را به قسمت خاصی از طراحی جلب می کند. این نوع لاک زدن علاقه زیادی را در ذهن کاربران ایجاد می کند. اگر می خواهید جلوه شگفت انگیزی در پوشه ارائه یا جلد بروشور خود ایجاد کنید ، می توانید از این نوع لاک زدن استفاده کنید.

لاک الکل UV با بافت:

در این نوع لاک زدن ، یک طراح نه تنها بافت های موجود در همان سطح چاپ شده را مخلوط می کند بلکه سعی می کند خصوصیات لمسی محصولی را که قصد دارد به تصویر بکشد ، تقویت کند. اکنون ، به عنوان مثال ، یک تولید کننده ظروف شیشه ای زینتی می تواند با استفاده از لاک الکل UV براق جلوه ای برجسته ، جلوه ای بسیار انعکاسی و 3 بعدی از یک قطعه کار شیشه ای ایجاد کند.

4. مهر زنی فویل:

در این نوع اتمام ، یک ماده فلزی قابل انعطاف (فویل) با کمک گرما و فشار بر روی سطح چاپ اعمال می شود. فویل ها فقط به طلا و نقره محدود نمی شوند بلکه می توانید از انواع دیگری مانند فویل های رنگی ، هولوگرافیک و امنیتی نیز استفاده کنید. این نوع اتمام باعث تزئین بیشتر محصولات چاپی شما می شود و کمی لوکس بودن را به پروژه شما می بخشد. مهر زنی فویل معمولاً در ترکیب با نقش برجسته انجام می شود. در این روش ، فشار و گرما بر روی فویل وارد می شود و محصولات نهایی بسیار براق و براق تر از جوهرهای متالیک معمولی به نظر می رسند. اما این روش بسیار گران است زیرا برای ساخت فرآیند نیاز به ابزار خاصی است. مهر زنی فویل عمدتا برای برجسته سازی یا تأکید بر آرم یا نام شرکت استفاده می شود.

5. برجسته سازی

نقش برجسته نوعی اتمام است که در آن شما باید برخی از قسمتهای صفحه چاپ شده را برای تأکید و بافت بالا ببرید. با استفاده از نقش برجسته ، می توانید چاپ خود را با جلوه های 3 بعدی شگفت انگیز تقویت کنید. منبت کاری معمولاً همراه با تکنیک های دیگر مانند مهر زنی روی فویل یا ورقه ورقه شدن UV نقطه ای انجام می شود. نقش برجسته یک بعد لمسی به مواد چاپی شما می بخشد. اکنون ، مشتریان شما می توانند همه تصاویر و متن ها را به درستی احساس کنند. بنابراین ، به طور خلاصه ، نقش برجسته مهر زدن طرح به کاغذ یا کارت است. این طرح تأثیر برجسته ای بر روی ماده ایجاد می کند.

6. چاپ لتر یا Debossing:

این یکی از تکنیک های چاپ سنتی است که در بازار موجود است. بعضی از چاپگرها اغلب آن را debossing می نامند. این دقیقاً برعکس نقش برجسته است. این روش معمولاً برای فشردن یا تورفتن قسمت خاصی از موارد یک صفحه استفاده می شود. پیش از این ، این روش برای متون استفاده می شد ، اما اکنون ، برای فشار دادن آرم و سایر عناصر طراحی استفاده می شود.

7. ترموگرافی:

ترموگرافی با تولید یک پوشش برجسته برای مناطق انتخاب شده (آرم ، متن و غیره) ، موارد چاپ شده شما را به سطح بعدی می رساند. این یک روش ارزان قیمت است که برخی از موارد چاپ شده شما را برجسته می کند. شما می توانید از تکنیک های گرماسنجی در شرکت های ثابت خود ، بسته بندی ، جلد پوشه ، جلد گزارش و دعوت نامه ها استفاده کنید. پودر گرماسنجی مختلف باعث اتمام متفاوت موارد چاپ شده شما می شود.

  • پودر متالیک براقیت فلزی به محصولات شما می بخشد
  • پودر براق جلوه ای درخشان و خیره کننده به محصولات شما می بخشد
  • پودر فلورسنت باعث می شود که رنگ رنگ آن روشن و واضح باشد

امیدوارم ، این مقاله اطلاعات و دانش کافی در مورد تکنیک های مختلف تکمیل چاپ را که در بازار موجود است ، به شما ارائه دهد. اتمام چاپ بهترین راهی است که می تواند محصول شما را از خوب به عالی تبدیل کند. اما اتمام چاپ چیز ارزان نیست ، شما قبل از وارد شدن به این امر به بودجه خاصی نیاز دارید. اگر یک نتیجه شگفت انگیز می خواهید ، باید عاقلانه تصمیم بگیرید که چه نوع تکنیکی را برای استفاده در یک پروژه خاص نیاز دارید.

نتیجه:

اگر در جستجوی چاپ آنلاین محصولات خود هستید و همچنین در جستجوی قیمت چاپ دیجیتال ارزان در تهران هستید و یا چاپ دیجیتال کتاب را با کیفیت بالا دنبال می کنید باید با کارشناسان آرمانی که بهترین چاپ دیجیتال تهران را اراده می دهند در ارتباط باشید.

مبع: آرمانی

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر