معایب-چاپ-دیجیتال-و-چاپ-افست

جوانب مثبت و منفی چاپ دیجیتال و افست

هر کسی که یک پروژه چاپ تجاری یا حتی خصوصی را بر عهده دارد ، لازم است که با مزایا و معایب چاپ دیجیتال و چاپ افست آشنا شود زیرا مجبور است با این دو اصطلاح مواجه شود.

هر یک از این روش های چاپ کاملاً متفاوت با روش دیگر است و به همین ترتیب برای انواع مختلف پروژه ها مناسب است.قبل از انتخاب بین این دو ، لازم است وقت بگذارید تا مزایا و معایب هر یک از این گزینه ها را در برابر نیازهای پروژه بسنجید.

در اینجا مختصری از مزایا و معایب اصلی چاپ افست و دیجیتال آورده شده است.

چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال یک روش چاپ مدرن است که متکی به استفاده از چاپگرهای لیزری و جوهر افشان با تکنولوژی بالا است.تونر و جوهر مستقیماً روی کاغذ چاپ قرار می گیرند و استفاده از صفحات چاپی که در چاپ افست استفاده می شود را از بین می برد.چاپگرهای لیزری با استفاده از یک بار الکتریکی از یک درام فلزی ذرات تونر را به سمت کاغذ جذب می کنند.از طرف دیگر چاپگرهای جوهر افشان با استفاده از نازل های کوچک جوهر را روی کاغذ چاپ اسپری می کنند

جوانب مثبت چاپ دیجیتال

چرخش سریع: چاپ دیجیتال نیازی به تنظیم ندارد. این به این معنی است که کارهای چاپ مدت زیادی طول نمی کشد.بنابراین این روش چاپ مناسب پروژه هایی است که مهلت مقرر دارند.سفارشی سازی آسان تر: چاپ دیجیتال امکان شخصی سازی سریع و سریع جزئیات چاپ را فراهم می کند.سفارشی کردن هر قطعه کاغذ در حال چاپ به هیچ تغییری زمانبر در تنظیمات چاپ نیازی ندارد.چاپ حجم کمتری از مواد ارزان تر است: چاپ دیجیتال به طور کلی بهترین گزینه در هنگام چاپ کارهای کم حجم با بودجه است.اثبات اثبات: با چاپ دیجیتال ، تولید نمونه ای بسیار دقیق از یک تصویر دقیق می تواند به سرعت و با هزینه کم انجام شود.این کار اثبات کار را بسیار راحت تر می کند.

موارد منفی چاپ دیجیتال

برای کارهای بزرگ نامناسب است: حتی اگر چاپ دیجیتال به زمان چرخش سریع معروف است و در مورد کارهای چاپی با حجم کم مقرون به صرفه تر است ، اما در مورد کارهای چاپ با حجم بالا هزینه بر است.کیفیت رنگ پایین: چاپ دیجیتال به عنوان یک روش چاپ مدرن در نظر گرفته می شود. با این وجود ، وقتی که می خواهد کیفیت چاپ و چاپ را با چاپ افست تطبیق دهد ، مشکل دارد.

چاپ آفست

در این روش چاپ ، تصویر به جای اینکه از طریق یک صفحه فلزی و سیستم غلتکی جبران شود ، مستقیماً به مواد چاپی منتقل نمی شود.چاپ افست به عنوان قدیمی ترین روش چاپی که برای انسان شناخته شده است ، از روندی ساده پیروی می کند.تصویری که چاپ می شود بر روی صفحات فلزی که برای انتقال آن به غلطک های لاستیکی قبل از چاپ بر روی کاغذ / محیط چاپ استفاده می شود ، سوخته است.

جوانب مثبت چاپ افست

چاپها و رنگ های با کیفیت بالا: در طول سال ها ، سیستم تطبیق Pantone و پیشرفت های تکنولوژیکی کیفیت و دقت ارائه شده از طریق سیستم چاپ رایانه به صفحه را بهبود بخشیده است.عالی برای مشاغل بزرگ: حتی با وجود هزینه های اولیه اولیه تنظیم شده ، هزینه چاپ واحد برای کارهای چاپ با حجم زیاد به طور قابل توجهی کاهش می یابد.تنوع بیشتر مواد چاپی: روند چاپ افست از استفاده از انواع چاپ مواد پشتیبانی می کند.

موارد منفی چاپ افست

سفارشی سازی یک چالش بزرگ است: نیاز به تغییر تنظیم چاپ ، که معمولاً زمان زیادی را می برد ، مانع از شخصی سازی می شودهزینه بردار برای کارهای کم حجم: این روش برای کارهای چاپی با حجم کم مطابقت ندارد ، زیرا هزینه واحد به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

خلاصه

انتخاب بین چاپ دیجیتال و چاپ افست به این بستگی دارد که شرایط کار ، از جمله بودجه ، میزان صدا و کیفیت چاپ ، مطابق با تکنیک های چاپ باشد.قبل از تصمیم گیری نهایی ، یافتن مشخصات کار چاپ مهم است.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر