تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست از نگاه چاپگر

دو نوع تکنیک چاپ وجود دارد که این روزها برای اکثر چاپهای تبلیغاتی و بازاریابی استفاده می شود ، چاپ دیجیتال و افست.اگر از خود می پرسید که بهترین انتخاب برای نیازهای چاپی شما کدام است ، نگاهی به جوانب مثبت و منفی هر یک از مواقع و مواردی که می خواهید از آنها استفاده کنید را بررسی کنید.

چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال برای چاپ درخواستی ، مقادیر کمتری از آگهی های تک برگ و غیره ، کتابهای کوچک و چاپ متغیر ایده آل است.از آنجا که چاپخانه دیجیتال هر صفحه را با جوهر خشک شده آماده می کند ، چاپ دیجیتال برای POD ایده آل است که در آن تک نسخه یا تعداد کمی از اسناد بزرگ چاپ می شوند و طبق سفارش بسته می شوند. اغلب سفارشات به زمان حساس هستند و تنظیم هزینه های چاپ مقادیر کم به هر طریق دیگر کار غیرمجاز است.

به طور کلی چاپ دیجیتال:

در چاپ دیجیتال جوهر با تماس مستقیم بر روی کاغذ می نشیند و رنگ‌های سیاه و سفید و CMYK را پشتیبانی میکند و  پنتون یا HKS  را نمایش نمی دهد. همین پرینتر لیزری محل کارتان و  پرینترهای جوهرافشان از این مدل چاپ هستند و در مقیاس بزرگتر با چاپ آرمانی در ارتباط باشید.مزیت این روش سرعت و تغییر در نسخه اولیه است مانند چاپ کارت دعوت برای طیف مختلفی از افراد با تغییر متن و محتوا که این روش را جذاب تر می کند و معایب این روش کیفیت پائین تر نسبت به چاپ افست است

- سفارشات کم حجم؟

اگر در حال چاپ کمتر از 1500 نسخه بروشور هستید ، چاپ دیجیتال معمولاً ارزان تر انجام می شود ، زیرا ضایعات کاغذ وجود ندارد و تنظیم آن نسبتاً ارزان است.

- کتاب کوچک اجرا می شود؟

اگرچه نسخه های چاپ بزرگتر با تجهیزات چاپ لیتوگرافیک ارزان تر چاپ می شوند ، اما نسخه های کوتاه کتاب به دلیل زمان صرفه جویی در صفحات چاپ و جمع آوری و آماده اتصال ، هنوز در چاپگرهای دیجیتال ارزان تر است.

- چاپ متغیر داده ها:

درصورتی که نامه های مستقیم برای گیرنده مانند کارت پستال ، خبرنامه و آگهی های تبلیغاتی شخصی شده باشد ، فقط در یک چاپگر دیجیتال قابل دستیابی است. چاپ داده متغیر می تواند شامل تصاویر شخصی ، بلوک های متنی یا گرافیکی باشد و می تواند نرخ پاسخ نامه الکترونیکی را تا 36٪ افزایش دهد ، در مقایسه با 1-3٪ نرخ پاسخ معمول به آگهی های "استاتیک" سنتی ، و جبران مجدد شما بسیار آسان تر است هزینه و افزایش بازگشت سرمایه
چاپ دیجیتال

چاپ افست:

چاپ افست از جوهرهای مرطوب استفاده می کند که قبل از اتصال ، برش یا تاشو به زمان خشک شدن نیاز دارند تا از لکه زدن یا "جبران کردن" چاپ جلوگیری شود. این مورد بیشتر مناسب نسخه های چاپی در مقیاس بزرگتر با یک بازه زمانی انعطاف پذیر است. از آنجا که عمده هزینه چاپ افست به جای مواد تنظیم شده است ، اگر نسخه کافی چاپ کنید می توانید از صرفه اقتصادی استفاده کنید.چاپگرهای افست می توانند از 10 تا 30 هزار نسخه در ساعت ، 5 تا 10 برابر سرعت چاپگر دیجیتال چاپ کنند. بنابراین ، پس از راه اندازی کار ، می توان آن را خیلی سریعتر از چاپگر دیجیتالی انجام داد. با این حال ، چاپگرهای افست معمولاً 16 صفحه را در یک صفحه چاپ می کنند که پس از آن برای خشک شدن به زمان نیاز دارد و این امر برای سفارشات عجله ای نامناسب است. با یک چاپگر افست ، فقط جلو و پشت یک صفحه یا 32 صفحه را می توان همزمان تنظیم کرد و کارهای بیشتری در زمینه برش ، تاشو و صحافی انتشارات چند صفحه ای انجام می شود.به همین دلیل چاپ افست برای کارهای عمده مانند کاتالوگ و کسانی که زمان خیلی مهم نیست بهتر است.عبور از نقطه ای که به طور کلی بهتر است به چاپ افست روی بیاورید ، به تعداد صفحه و کیفیت محصول نهایی بستگی دارد. به طور کلی اگرچه اگر کمتر از 1500 نسخه چاپ می کنید ، چاپ دیجیتال منطقی تر خواهد بود. بسته به نوع شغل شما ممکن است بین 1500 تا 5000 این دو مورد کاملاً مطابقت داشته باشد و بیش از 5000 نسخه در دسترس ، چاپ افست ارزان تر خواهد بود.نمونه انبوه تولید با افست چاپ بر روی رول‌های بزرگ و روزنامه با تیراژ بالا اشاره کرد.
چاپ افست

به طور کلی چاپ افست:

در چاپ افست اول لیتوگرافی طرح اولیه، با ورق آلومینیومی به اسم زینک (پلیت) و با تکنولوژی CMYK 4 ورق زینک برای 4 رنگ ساخته و جداگانه در برج‌های رنگی دستگاه چاپ قرار گرفته و با عبور کاغذ رول‌های رنگی طرح روی کاغذ شکل می گیرد.خوبی های روش افست چاپ تیراژ بالا و هزینه کم وکیفیت چاپ بسیار بالا میباشد. معایب روش چاپ افست برای تعداد پایین مقرون به صرفه نیست.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر