تاریخچه کارت های تبریک روز ولنتاین

تاریخچه کارت های تبریک روز ولنتاین

تبریک روز ولنتاین از سال 1400 در فرانسه آغاز شد که 14 فوریه به عنوان جشن عشق عاشقانه تعیین شد. اولین کارت بازمانده از چارلز دوک اورلئان فرانسوی بود. وی در سال 1415 در برج لندن زندانی شد و به همسرش چنین نوشت:

 " Je suis desja d'amour tanné  Ma tres doulce Valentinée." که به این معنی ترجمه می شود: "والنتین خیلی ملایم من دیگر از عشق مریض شده ام".

 آخرین قدیمی ترین نامه ولنتاین به زبان انگلیسی از سال 1477 از مارگری برو  به نامزدش جان پاستون است. از جان به عنوان "ولنتاین محبوب او" یاد می کنند.در دهه 1600 شکسپیر در نمایش هملت خود از روز ولنتاین نوشت. اوفلیا می گوید ،

 " فردا روز سنت ولنتاین است ، همه صبح و من یک خدمتکار در پنجره شما هستم تا ولنتاین شما باشم."
تاریخچه کارت های تبریک روز ولنتاین

اما در اوایل سال 1700 بود که کارت ویزیت سنتی ولنتاین ارسال می شد. عاشقان کارت های دست ساز ، کاغذ تزئین با گل ، گره های عاشقانه و شعر. کارتها را زیر در آنها لغزاندند یا روی درب کوبنده گذاشتند.کارت های از پیش چاپ شده در انگلیس آغاز شد. قدیمی ترین نمونه باقی مانده مربوط به سال 1797 و در نمایشگاه موزه قلعه یورک است. این تزئین شده با کوپید و گلها و آیه ای که در اطراف مرزها خوانده شده است: از آنجایی که در این روز مبارک همه طبیعت پر از عشق و بازی است  اما هنوز هم اگر طراحی کارت ویزیت  مهم است. هنگامی که انقلاب صنعتی در اوایل سال 1800 به اروپا آمد ، تولید انبوه این کارت ها آسان تر شد و محبوب شد. تا دهه 1820 ، حدود 200000 کارت ولنتاین در لندن پخش می شد! با تأسیس خدمات پستی انگلستان در دهه 1840 - و هزینه پست فقط یک پنی - ارسال ها بیش از دو برابر شد. آنها طی دو دهه آینده دو برابر شدند.در اواسط سال 1800 کارت های ولنتاین رد و بدل شد امروز حدود 25 میلیون کارت روز ولنتاین در انگلیس و حدود یک میلیارد کارت روز ولنتاین در ایالات متحده مبادله می شود! وقتی صحبت از ابراز عشق می شود ، چاپ هنوز ایمیل ها را شکست می دهد.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر