ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق

کاتالوگ ها یکی از موثرترین ابزارهای فروش در بازار  برای بسیاری از شرکت ها هستند و راهی بسیار قدرتمند برای تبلیغ محصولات و خدمات هستند. کاتالوگ دیجیتال چاپی همچنان یکی از بهترین ابزارهای فروش در جهان است. این انتشارات کاغذی دارای مزایای بسیاری هستند:
ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق

قرار گرفتن در معرض دید مداوم مارک شما

کاربر پسند برای همه سنین

خوانایی آسان

جستجوی سریع محصولات

فقط به آن فکر کنید: ما هفتگی کاتالوگ ها را از طریق نامه الکترونیکی دریافت می کنیم ، آنها را هنگام خروج از فروشگاه ها تحویل می گیریم و کاتالوگ ها حتی با سفارش هایی که برای ما ارسال می شود نیز می آیند. کاتالوگ ها به ما امکان می دهند تا به وقت خودمان گشت و گذار و خرید کنیم و به نظر می رسد که در صفحات پیشخوان خود با محصولات جالبی که به صورت دایره یا علامت گذاری شده اند ، روی میزهای ما جمع شده اند.(فروشگاه مجازی)

هدف یک کاتالوگ این است که طیف وسیعی از کالاها یا خدمات موجود در اسرع وقت درک شده و از طراحی آن قدردانی شود. اما همه کاتالوگ هایی که دریافت می کنیم نگهداری نمی شود برخی مستقیماً به سطل زباله می روند ... تفاوت این کاتالوگ ها چیست؟ چه چیزی برخی را از دیگران مهمتر می کند؟ چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ شما از نجات می یابد؟
ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق

موارد طراحی کاتالوگ!

 کاتالوگ مشابه آرم یا کارت ویزیت است ، ابزاری که برای شناسایی و تقویت آگاهی از برند استفاده می شود. متخصصان و طراحان بازاریابی می دانند که چه میزان در ایجاد کاتالوگ نقش دارد و چه میزان کاتالوگ خوب می تواند از نظر فروش تفاوت ایجاد کند.طراحی کاتالوگ که نظر مشتری را به خود جلب می کند و پاسخ می دهد "چه چیزی در آن برای من وجود دارد؟" سوال احتمالاً منجر به حجم بیشتری از فروش خواهد شد.

کاربردی : آسان خوانده می شود و بصری طراحی می شود.

جذاب : از کاغذ و چاپ با کیفیت بالا ، طرح و طراحی واضح و مدرن استفاده می کند

طراحی چشم نواز ، چیدمان های خوب ، تصاویر با کیفیت و سازماندهی برای طراحی عالی کاتالوگ ضروری است. خوب ، از کجا شروع می کنید؟شما قبلاً می دانید که به کاتالوگ نیاز دارید و شاید حتی بدانید که در آن چه می خواهید ... اکنون فقط به سازماندهی اطلاعات خود نیاز دارید تا بتوانید آن را به روشی جذاب ارائه دهید. بیشتر افراد نمی دانند که از طراحی کاتالوگ صحبت می شود از کجا شروع کنند. در اینجا چند نکته مفید برای چالش کمتری در طراحی کاتالوگ آورده شده است.
ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق

1. با استفاده از تصاویر و توضیحات محصول ، داستانی را به تصویر بکشید:

 مشتریان شما فقط به دنبال یک دسته اطلاعات نیستند. آنها می خواهند چیزهایی را بدانند که واقعاً به آنها اهمیت می دهند - مانند اینکه چگونه محصول شما در زندگی روزمره آنها جای می گیرد یا با خرید محصول یا خدمات شما ، چه نوع مشکلی برای آنها حل خواهد شد. سعی کنید یک داستان کامل با تصاویر و توضیحاتی بسازید که به آنها بگویید همه آنچه را که می خواهند در مورد محصول شما بدانند بدون اینکه همه چیز را در آن جمع کنید.

2. طراحی برای مخاطبان خود - خود را به جای کاربر نهایی خود قرار دهید:

اگر می خواهید کاتالوگ وظیفه خود را به خوبی انجام دهد ، باید مطمئن باشید که طراحی آن برای خوانندگان شما جذاب بوده و ارتباط خوبی با آنها دارد. به عنوان مثال ، اگر برندی هستید که می خواهد نسل جوان را برای ارائه محصول خود هدف قرار دهد ، پس رنگها و مضامین مورد استفاده در طراحی کاتالوگ باید کاملاً متفاوت از آنچه مخاطبان بالغ تری را هدف قرار می دهد متفاوت باشد. دامنه توجه مخاطبان هدف خود را نیز بخاطر بسپارید ، زیرا احتمالاً زمان کمتری در دست مخاطبان کم سن و سال خواهید بود ، بنابراین هنگام طراحی کاتالوگ این نکته را بخاطر بسپارید.

3. اندازه و قالب:

فضای مورد نیاز محصولات و خدمات خود را در اختیار آنها قرار دهید. هنگام طراحی کاتالوگ خود ، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام محصولات شما را به نمایش بگذارد و توجه شما را به مهم ترین محصولات یا خدمات جلب کند. تعداد صفحه ، قالب و چگونگی احساس مشتری را در نظر بگیرید.شما می خواهید مشتریان خود را با در نظر گرفتن جزئیات و "داستان" کار خود ، در صفحات خود نگه دارید. مکان خوبی برای دریافت مشاوره تخصصی از طراح و چاپگر مورد علاقه شماست.

برای ایجاد کاتالوگ ، به موارد زیر احتیاج دارید:

داده های محصول

تصاویر

طرح کاتالوگ

یک طراح / چاپگر

این اطلاعات برای طراح می تواند در موارد زیر ارائه شود:

اسناد ورد ، ورق های اکسل یا پرونده های TXT

وب سایت شرکت

پرونده های کاتالوگ قبلی

اطلاعاتی که تجارت شما می خواهد درج کند باید با توجه به نحوه استفاده مشتری از کاتالوگ سازمان یافته باشد. شما باید چندین عنصر را در نظر بگیرید: آیا مشتری براساس کالاها به دنبال محصولات است یا هر صفحه را ورق می زند؟ سازماندهی عناصر بر اساس دسته بندی یا ویژگی های محصول مانند قیمت ، رنگ ، کاربرد و غیره مفید است. گاهی اوقات سازماندهی محصولات به روشی شهودی یا استفاده از معیارهای سختگیرانه کمتر ممکن است مفید باشد ، شاید مخلوط کردن قوانین. به این ترتیب ، احتمال اینکه هر کسی هر صفحه را ورق بزنند ، بیشتر خواهد بود.

4. مهم: از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید:

تصاویر محصولات و خدمات شما محور اصلی فروشگاه شما هستند. عکس های عالی باعث جذابیت بیشتر محصولات شما و افزایش فروش می شود. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما با نور مناسب گرفته شده و از وضوح مطلوبی برای چاپ برخوردار هستند.اکثر چاپگرها 300 dpi را برای رزولوشن توصیه می کنند (هرچه بالاتر بهتر). گاهی اوقات ، شما تمام تصاویر محصول را در اختیار ندارید و ممکن است سعی کنید آنها را از وب سایت شرکت خود بازیابی کنید. این تصاویر کیفیت مطلوبی نخواهند داشت (معمولاً 72 نقطه در اینچ). و برای استفاده در کاتالوگ چاپی مناسب نیستند. همیشه تصاویر با کیفیت بالا از محصولات فروخته شده را در کاتالوگ خود جای دهید تا تأثیر مثبتی ایجاد کنید. عکس های بی کیفیت فقط از یکپارچگی محصولات می کاهند. استفاده از یک سرویس عکاسی حرفه ای را در نظر بگیرید تا عکسهای محصول خود را تا آنجا که ممکن است جذاب کند.

5. طرح بندی کاتالوگ:

وقتی همه عناصر لازم را جمع کردید ، می توانید به مرحله طرح پروژه بروید. در این مرحله ، طراح گرافیک درگیر می شود ، بسیار بیشتر اگر شما در حال ایجاد نسخه اول کاتالوگ هستید ، یا اگر به دنبال طراحی مجدد طرح قبلی خود هستید. طراح شما می تواند در تصمیم گیری در مورد قالب ، تعداد صفحات ، اندازه و غیره به شما کمک کند.طراح با ایده های شما به شما کمک می کند ، اطلاعات و تصاویر محصول را سازماندهی کنید.طراح پیش نویس های زیادی را ایجاد می کند ، معمولاً با استفاده از Adobe InDesign ، و تولید اثبات تا زمانی که تمام نیازهای شما برآورده نشود.

دید خود را به وضوح برای طراح توصیف کنیدبه هنرمند منتخب خود تا حد ممکن جزئیات مربوط به شرکت خود را بدهید و در مورد چشم انداز طراحی خود بحث کنید. تهیه این موارد نیز ممکن است مفید باشد:

آینده چاپ شما . آیا می خواهید فقط یک کاتالوگ ، لوازم التحریر ، کارت پستال ، پوشاک یا موارد دیگر چاپ کنید؟ حتی اگر نیازهای فوری وجود نداشته باشد ، بلند مدت فکر کنید. یک طراح باتجربه باید برای همه کاربردهای ممکن در طراحی خود برنامه ریزی کند.

مخاطبان شما . شناخت مخاطبان نقش بسزایی در جهت طراحی خواهد داشت. ایجاد چیزی با هدف بچه های سنین مدرسه با چیزی که برای بازنشستگان است متفاوت خواهد بود. در مراحل ابتدایی طراحی ، حتماً درباره دموگرافیکی که می خواهید هدف قرار دهید بحث کنید.

الهام و مثالها . دریغ نکنید که نمونه هایی را که دوست دارید برای طراح خود ارسال کنید. این به آنها کمک می کند تا سبکی را که هدف شما دستیابی به آن است ، محک بزنند. برای الهام بخشیدن به سایر وب سایت های شرکت یا مکان های اجتماعات اجتماعی مانند Pinterest مراجعه کنید. فراموش نکنید که رنگ ها و سبک های قلم مورد علاقه خود را دوست دارید و دوست ندارید.

برای مشتریان بالقوه خود بسیار آسان باشید تا بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند

 شما باید اطلاعات تماس شرکت خود را در هر صفحه موجود در کاتالوگ قرار دهید ، این آدرس باید شامل یک آدرس ایمیل و شماره تلفنی باشد که آنها را با تیم فروش شما در تماس قرار دهد. و فراموش نکنید که آدرس وب سایت شرکت را ذکر کنید ، زیرا خواننده بیش از حد ممکن است بخواهد وب سایت شما را بررسی کند و احتمالاً سفارش دهد. همه اینها اطمینان می دهد که مشتریان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا مایل به ثبت سفارش ، تماس با نماینده شرکت چاپ آرمانی  را آسان می کنند.

مرحله اثبات: آیا ظاهری که می خواهید دارید؟

فراموش نکنید که کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ شما به همان اندازه اطلاعات مهم است. یک طراحی کاتالوگ که واضح و ساده باشد ، اطمینان می دهد که مشتریان می توانند به راحتی کالاهای شما را خریداری کنند. کاتالوگی که از نظر طراحی و طرح ساده باشد ، خواننده را تأمین می کند و به طور بالقوه منجر به فروش بیشتر می شود. خوانندگان معمولاً وقت زیادی را صرف جستجوی آنچه می خواهند نمی کنند بنابراین انتظار ندارند یک کاتالوگ بزرگ و سخت دنبال شود تا فروش زیادی ایجاد کند. کاتالوگ چاپ شده را ساده و خوانا نگه دارید.
ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق

مهم است که بخاطر داشته باشید که کاتالوگ شما تا زمانی که به اوج خود نرسید ، زمانی که به عملکرد فروش می رسد ، به طور مداوم نیاز به پیشرفت خواهد داشت. بهتر است با تیم فروش خود در مورد نظرات خود مشورت کنید و از آنها بخواهید عملکرد کاتالوگ به عنوان ابزاری برای فروش چقدر خوب است.

این بدان معناست که برخلاف گذشته ، بهتر است کاتالوگ های چند ساله خود را چاپ نکنید ، اما ممکن است هر سه ماه یا هر سال سبک و طرح خود را تغییر دهید تا در این جهان همیشه در حال تغییر متصل باشید!

هنوز تمام نشده است ... نتایج عملکرد طراحی کاتالوگ خود را تجزیه و تحلیل کنید:

نمی دانید چگونه می توانید عملکرد کاتالوگ چاپی خود را درک کنید؟ با پردازش زبان طبیعی(NLP) آنطور که به نظر می رسد پیچیده نیست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ارتباطی بین مشتریانی که کاتالوگ چاپی شما را دریافت کرده اند و ارقام فروش شما در حال حاضر پیدا کنید. اگر متوجه شدید که کاتالوگ مشتری را واقعاً برای تماس یا بازدید از وب سایت شما تنظیم کرده است و پس از آن فروش داشته است ، می دانید که عملکرد خوبی داشته است. علاوه بر این ، اگر این امر آنها را به سمت یک پلتفرم دیجیتالی سوق می داد ، باید بتوانید از Google Analytics برای پیش بینی این موضوع استفاده کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، کاتالوگ فرایندی است که به زمان ، تحقیق ، تعهد و صبر نیاز دارد. و اگرچه همه اینها ترسناک به نظر می رسد ، اگر یک روش صحیح و مهمتر از آن ، یک طراح / چاپگر مطمئن پیدا کنید ، می توانید بارها و بارها به آن روند بازگردید. فرمول مناسب کاتالوگ به رشد فروش و بازگشت مشتریان شما برای کسب اطلاعات بیشتر کمک خواهد کرد!

برای کلیه نیازهای طراحی و چاپ کاتالوگ با چاپ آرمانی تماس بگیرید!

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر