انواع-مختلف-چاپ

انواع مختلف چاپ

اگر در صنعت چاپ کاملاً تازه وارد هستید ، انتخاب نوع مناسب چاپ برای تجارت شما بسیار طاقت فرسا خواهد بود. انواع مختلف چاپ وجود دارد ، با این حال ، شما باید روشی را انتخاب کنید که با آنچه قصد چاپ آن را دارید سازگار باشد. هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. در حقیقت ، برخی از این روشهای چاپ برای چاپ با حجم کم بسیار مناسب هستند در حالیکه برخی دیگر برای حجم بیشتر ایده آل هستند. انتخاب روش چاپ مناسب برای مشاغل دشوار است ، مگر اینکه از روش های مختلف چاپ در آن استفاده کنید. این مقاله به این سوال پاسخ می دهد - انواع مختلف چاپ کدام است؟

چاپ آفست

چاپ افست به چاپ افست لیتوگرافی نیز معروف است. این یک روش عالی برای اجرای پرینت با حجم بالا است. در حقیقت ، چاپ افست از بین سایر روش های موجود بهترین کیفیت چاپ را دارد. برای چاپ از صفحاتی استفاده می شود که از طریق آب و جوهر عبور می کنند. جوهر به مناطقی که تصاویر و متن وجود دارد می چسبد. از طرف دیگر ، آب به مناطق یا فضاهای خالی صفحه - جایی که هیچ تصویر یا متنی وجود ندارد ، می چسبد. این روش یک نقطه ضعف دارد و آن این است که با قرار دادن طرح صفحه چاپ ، تغییر اشتباه آسان نیست. چاپ افست دو نوع دارد: مانند وب و ورق. با استفاده از روش پرس وب ، کاغذ رول می شود و پس از فرآیند چاپ برش می خورد. از طرف دیگر ، در روش تغذیه ورق ، کاغذ قبلاً قبل از فرآیند چاپ برش داده شده است.

فلکسوگرافی

فلکسوگرافی روش چاپی است که به برچسب گذاری کیسه های پلاستیکی و مواد غذایی کمک می کند. این روش کاملاً متنوع است و به چاپ در سطوح مختلف کمک می کند. در حقیقت ، این یکی از سریعترین روشهای چاپ موجود در بازار است. فرآیند چاپ از صفحات انعطاف پذیر استفاده می کند که روی یک استوانه چاپ گیر کرده اند. فلکسوگرافی همچنین به عنوان یک نسخه به روز شده از روش چاپ حروف چاپی شناخته می شود - که از قرن 15 شروع شد. از این روش برای چاپ کیسه های پلاستیکی ، بسته های کادویی ، بسته بندی مواد غذایی ، کاغذ دیواری ، درج روزنامه ، مجله و دیوارپوش استفاده می شود.

چاپ گراور

چاپ گراور برای چاپ سفارشات با کیفیت و حجم بالا ایده آل است. برخی از مطالب چاپ شده با استفاده از این روش شامل چاپ کاتالوگ سفارشات پستی ، بروشور ، مجله و انواع دیگر انتشارات طولانی مدت است. این روش می تواند بسیار گران باشد زیرا از تماس مستقیم کاغذ و صفحه مسی اچ شده استفاده می کند. لمینت های پلاستیکی ، بسته بندی کادوها ، کاغذ دیواری ، کف وینیل و تودوزی های چاپی دیگر مواد قابل چاپ با روش Gravure هستند. این روش همچنین دارای فرایند تغذیه ورق برای سفارشات چاپ کوچکتر است. برخی از مواردی که به این روش چاپ می شوند شامل کارهای هنری ، قطعات تبلیغاتی ، تمبرهای پستی و کتاب های عکاسی است.

چاپ صفحه نمایش

غربالگری ابریشم یا چاپ روی صفحه یکی از همه کاره ترین روش ها در بین انواع تولید مثل چاپ است. در این روش ، جوهر به یک پایه منتقل می شود - اجتناب از مناطقی که توسط شابلون مسدود شده است تا جوهر به چنین مناطقی نرسد. چاپ صفحه برای طیف گسترده ای از مواد مانند پارچه ، شیشه ، پلاستیک ، فلز ، بیلبورد ، لباس و لیوان استفاده می شود.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال آخرین روش چاپی است که در عصر حاضر بسیار محبوب شده است. این به دلیل مزایای فراوان این فرآیند است. در واقع ، چاپ دیجیتال سریع است و به اتمام می رسد با کیفیت بالا. هنگام استفاده از این روش لازم نیست هیچ صفحه چاپی تهیه کنید. این امر باعث صرفه جویی در وقت و انرژی زیادی می شود زیرا فرآیند تنظیم مشابه چاپ افست وجود ندارد. از طرف دیگر ، چاپ دیجیتال مانند بسیاری از روش های دیگر از ضایعات شیمیایی و کاغذ جلوگیری می کند. در حقیقت جوهر و تونر توسط کاغذ جذب نمی شوند بلکه روی سطح باقی می مانند. دو فناوری عمده وجود دارد که در چاپ دیجیتال استفاده می شود. جوهر افشان و زیروگرافی این دو فناوری هستند. چاپگرهای جوهر افشان بیشتر برای چاپ پوستر ، چاپ کوتاه برای کتاب و علامت های مختلف استفاده می شوند.

از طرف دیگر ، از xerography یا چاپ لیزر برای چاپ نسخه های چاپ کوتاه برای کتاب ها ، اسناد ، نامه های مستقیم و چاپ بروشور استفاده می شود. در واقع ، چاپ دیجیتال برای کارهای چاپ کوتاه بسیار مناسب است ، زیرا بسیار ارزان تر از چاپ افست است.

چگونه سرویس چاپ دیجیتال مناسب را در تهران انتخاب کنیم؟

انتخاب خدمات چاپ دیجیتال در تهران کار ساده ای نیست. صدها چنین خدماتی در کشور وجود دارد ، اما همه آنها به یک شکل ایجاد نشده اند. هنگام انتخاب بهترین ارائه دهنده خدمات برای نیازهای خود ، باید اطمینان حاصل کنید که تحقیقات لازم را انجام می دهید. آرمانی بدون شک یکی از بهترین خدمات چاپ دیجیتال در تهران است. مطمئن شوید که برای همه نیازهای چاپ دیجیتال خود در سراسر تهران با ما تماس گرفته اید .  

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر