آیا کاتالوگ های چاپی هنوز در دنیای دیجیتال امروز مطرح هستند؟

آیا کاتالوگ های چاپی هنوز در دنیای دیجیتال امروز مطرح هستند؟

امروز می توانید بصورت آنلاین سفارش دهید ، از طریق تلفن سفارش دهید و حتی از تلفن خود نیز سفارش دهید. با این همه انتخاب ، کاتالوگ های کاغذی به سبک قدیمی در کجای ترکیب بازاریابی قرار می گیرند؟ چاپ و ارسال نامه پیشنهادی گران قیمت است. آیا حتی دیگر ارزش آن را دارد؟

آیا کاتالوگ های چاپی هنوز در عصر بازاریابی دیجیتال مطرح هستند؟ آه بله.

در اینجا برخی از دلایل شگفت آور بازگشت چاپ کاتالوگ آورده شده است ... و اینکه چرا راه بازاریابی چند کاناله است.

کاتالوگ ایده های جرقه ای

طبق گفته شرکت مشاور مدیریت Kurt Salmon ، 44٪ از مصرف کنندگان اظهار داشتند که مایلند کاتالوگ کمتری دریافت کنند. اما این را دریافت کنید: در همان نظرسنجی ، 58٪ پاسخ دادند که از طریق صفحه بندی از طریق کاتالوگ ایده می گیرند و تقریباً 30٪ گفتند که هنگام خرید کالا به صورت آنلاین کاتالوگ های خرده فروشی در دست دارند. تقریباً 90٪ اظهار داشتند که کالاهایی را خریداری کرده اند که برای اولین بار در کاتالوگ مشاهده کرده اند.
آیا کاتالوگ های چاپی هنوز در دنیای دیجیتال امروز مطرح هستند؟

 

چرا تناقض؟ کاتالوگ ها جذابیتی فراتر از کارت ویزیت و عکس های محصول دارند. ممکن است وقتی آنها صندوق های پستی ما را پر می کنند ، اذیت شویم ، اما از هر سه نفر دو در برابر باز کردن آنها مقاومت نمی کنند . و وقتی این کار را می کنیم ، آنها غیرقابل انکار ما را تحت تأثیر قرار می دهند. کاتالوگهای چاپی محصولات را در متن ، موارد گروهی که می توانند با هم استفاده شوند را به نمایش می گذارند و موارد جدیدی را برای موارد آشنا پیشنهاد می دهند این یک روش عالی برای افزایش فروش ، فروش متقابل و مقایسه محصولات است. مشتریان لیست پستی پس از دریافت کاتالوگ به طور متوسط ​​20٪ بیشتر در هر فروش هزینه می کنند.

کاتالوگ برش به معنای فروش کمتر است: یادگیری راه سخت

لندز اند با مواجه شدن با افزایش هزینه چاپ ، تصمیم گرفت که کاتالوگ های پستی را در سال 2000 متوقف کند . نتیجه این فروش 100 میلیون دلار ضرر در فروش بود. Land's End پس از از سرگیری ارسال نامه های کاتالوگ ، با استفاده از یک پنجره بازشو از مشتریان می پرسد که آیا قبل از ثبت سفارش کاتالوگ دیده اند؟ 75٪ گفتند بله.

Ikea قصد دارد موفق ترین خرده فروش در جهان باشد و آنها با فروش هدایت شده توسط کاتالوگ های چاپی پر از ایده و شخصیت ، در حال پیشرفت هستند. پاسخ آنها به "چرا چاپ کاتالوگ؟" همانقدر باهوش است که خنده دار است ...

نگرش آنها خنده دار است ، اما تجارت کاتالوگ آنها چنین نیست. ایکیا سالانه 211 میلیون کاتالوگ در سراسر جهان چاپ می کند.

"برخی از مشتریان فقط از طریق وب سایت ما خرید می کنند ، برخی فقط از طریق کاتالوگ ما ... بهترین مشتریان ما از هر دو استفاده می کنند. وقتی به ارزش مشتری در طول زندگی آنها نگاه می کنیم ، دستاورد قابل توجهی خواهیم داشت. "

 آیا کاتالوگ های چاپی هنوز در دنیای دیجیتال امروز مطرح هستند؟

این از توزیع کننده تجهیزات حمل و نقل مواد غذایی شرکت هوبرت است. آنها گزارش دادند که بازاریابی چند کاناله - استفاده از ترکیبی از کاتالوگ ها و تجارت الکترونیکی - فروش را افزایش می دهد و وفاداری مشتری را برمی انگیزد.تصمیم گیرندگان B2B با همان انگیزه های مصرف کنندگان خرده فروشی هدایت می شوند. به آنها محصولاتی را نشان دهید که به طور خاص هدفمند هستند تا روز کاری آنها پربارتر شود و توجه آنها را جلب می کنید.

به این قیمت می ارزد؟

"طراحی کاتالوگ با بالاترین کیفیت ، جذاب ترین وسیله دیداری برای جذب مخاطب ، ارائه محصول ، ایجاد یک سبک زندگی آرزو و ایجاد وفاداری مشتری و آگاهی از برند هستند. هیچ کس نمی تواند از مزایای مشخص کاتالوگ از طریق عکاسی ، کیفیت کاغذ و چاپ ، اندازه ، استفاده از مدل ها و سهم توجه مشتری استدلال کند. ثابت شده است که کاتالوگ ها موفق ترین محرک در ایجاد ترافیک وب هستند. راهی بهتر برای یک بازاریاب چند کاناله برای هدف قرار دادن و جذب مشتری وجود ندارد. "

این اندی استروی ، رئیس و مدیر عامل آژانس بازاریابی مستقیم Belardi / Ostroy است که نسبت هزینه / بازده را در هافینگتون پست تقسیم می کند. چیزهای قدرتمند.

گرچه ممکن است از نظر بعضی ها یادگاری به سبک قدیمی باشد ، آیا کاتالوگ های چاپ هنوز هم مهم هستند؟ شرط می بندی. واضح است که طبیعت انسان هرگز از مد نمی افتد. کاتالوگ ها یک تجربه لمسی و بصری را ارائه می دهند که با رسانه های دیجیتال برابر نیستند. کاتالوگ ها واقعاً کالایی نمی فروشند ، آنها شروع به ایده پردازی می کنند که منجر به تصمیم گیری در مورد خرید می شود. این داستان در بهترین حالت خود است.

ذهن خود را بارور کنید - به روزرسانی های هفتگی بازاریابی

خلاقیت بازاریابی توانایی استفاده از منابع ذهنی ما - دانش ، اطلاعات ، بینش ، آمار ، مثالها - و ترکیب آنها به روشهای منحصر به فرد است. هرچه کتابخانه بلوک های سازنده خلاقیت بزرگتر باشد ، ایده های شما بصیرتر می شوند.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر