آیا برای کمک به محیط زیست باید دیجیتال شوید؟

آیا برای کمک به محیط زیست باید دیجیتال شوید؟

تقریباً همه حوزه های زندگی ما با لبه کاغذ و چاپ دیجیتال اشباع شده است - از تن اسناد رسمی در محل کار گرفته تا مقالات دانشگاه و حتی منوها در رستوران ها یا بروشورها در هر غرفه اطلاعات گردشگری. همه این اسناد چاپ می شوند ، استفاده می شوند ، دور انداخته می شوند و اگر خوش شانس باشیم ، بازیافت می شوند. در غیر این صورت ، آنها به سادگی به زباله تبدیل می شوند.

 

به نظر می رسد 'صرفه جویی در کاغذ - صرفه جویی در درختان' یک راه حل منطقی برای این مشکل است و اخیراً بسیاری از شرکت ها از این واگن پریده اند و ادعا می کنند با دیجیتالی شدن سبز می شوند. اگرچه این ابتکار در بسیاری از موارد با یک استدلال مخالف روبرو می شود: دیجیتالی شدن نیز برای محیط زیست ایمن نیستو یا اینکه باید دنبال چاپ کاتالوگ دیجیتال بود؟

که نه ، اینطور نیست. ساخت وسایل الکترونیکی و همچنین تولید انرژی برای تأمین انرژی آنها ردپای کربنی بزرگی برجای می گذارد. با این وجود ، ما بحث خواهیم کرد که چرا بیشتر دیجیتالی شدن و چاپ کمتر هنوز یک گزینه سبزتر از چسبیدن به کاغذ است.

چرا کمتر چاپ می شود؟

بسیار جالب خواهد بود اگر همه ما توافق کنیم که فقط در موارد ضروری چاپ کنیم. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که تا امروز یک فرد متوسط ​​در ایالات متحده بیش از 700 پوند کاغذ در سال استفاده می کند - بیش از هرجای دیگر در جهان. شما فکر می کنید با دیجیتالی شدن جهانی میزان استفاده از کاغذ باید کاهش می یافت اما در واقع عکس این قضیه است: در 20 سال گذشته ، استفاده از محصولات کاغذی در ایالات متحده 126٪ و در تجارت تقریباً 22 a رشد کرده است سال

نرخ بازیافت از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است

مطمئناً ، برخی از کشورها در بازیافت کاغذ عملکرد خوبی داشته اند اما برخی دیگر هنوز در این زمینه قرار دارند. علاوه بر این ، حتی اگر ایالات متحده در میان کشورهای برتر در زمینه بازیافت ، مقام پنجم را کسب کند ، به این معنی نیست که وضعیت در اینجا عالی است. هنوز تعداد زیادی از محصولات کاغذی (40-50٪) به جای بازیافت به محل دفن زباله ارسال می شوند. در واقع ، اگر همه در ایالات متحده حداقل یك دهم ضایعات كاغذ خود را بازیافت كنند ، می توان مقدار سرسام آور 25 میلیون درخت را پس انداز كرد.

جنگل زدایی هنوز یک مشکل است

بسیاری به درستی معتقدند که ، جدا از بازیافت ، راه حل کارآمد دیگری برای معمای ضایعات کاغذ ، مدیریت پایدار جنگل است. با این حال ، گفتن آن آسان تر از انجام است. در این مرحله ، فقط نروژ متعهد به جنگل زدایی صفر شده است تا جنگل های بارانی باقی مانده را نجات دهد. به طور کلی ، علی رغم تلاش های جنگل کاری ، از بین رفتن جنگل ها در سراسر جهان همچنان ادامه دارد. مطمئناً عوامل زیادی از ورود به سیستم تا آتش سوزی درگیر هستند. اما حداقل 10٪ از جنگل زدایی به صنعت کاغذ نسبت داده می شود. جنگل زدایی در واقع چقدر برای محیط زیست خطرناک است؟ متخصصان می گویند 12٪ از انتشار گازهای گلخانه ای مسئول آن است. هرچه گرم شود ، درختان کندتر رشد می کنند، و هرچه درختان کندتر رشد کنند ، تغییرات آب و هوایی بیشتری ایجاد می کنند. این نوعی چرخه معیوب است. پس چرا در آن سهیم هستیم؟

دیجیتال چگونه کمک می کند (از جمله موارد دیگر)

حتی اگر راه حل های دیجیتالی برای محیط زیست کاملاً بی ضرر نباشند ، با اطمینان می توان گفت که چاپ نیز انجام نمی شود. چاپ زیاد مطمئناً به درد هیچ کس نمی خورد.اگر شما و شرکتتان واقعاً تلاش می کنید سبز شوید و تغییری ایجاد کنید ، این باید یک فرایند فکری باشد.
چاپ دیجیتال

آنچه در واقع می توانید انجام دهید:

حداقل بخشی از اسناد ، ارتباطات مشتری و وثیقه بازاریابی دیجیتال خود را منتقل کنید. یک بروشور آنلاین که از طریق پیوند به مشتریان شما ارسال می شود ، مطمئناً از ده ها مورد ، اگر نه صدها جزوه چاپ شده ، سریعتر از آنچه می توانید بگویید "سبز" ، به سطل زباله تبدیل شود ، سازگارتر با محیط زیست خواهد بود. و شما می توانید هزینه چاپ و ارسال را به عنوان پاداش کاهش دهید.

اگر توانایی خرید بدون کاغذ را ندارید ، سعی کنید استفاده آگاهانه از کاغذ را انجام دهید. از بسته بندی کاغذی یکبار مصرف خودداری کنید. قبل از چاپ هر چیزی دوبار فکر کنید - آیا واقعاً به این نیاز دارید؟ فضای اضافی را حذف کنید ، "صفحه 2 از 2" خالی را چاپ نکنید. به کمپانی Think Before Printing که قرار دادن یادآوری های ظریف روی اسناد برای جلوگیری از چاپ غیرضروری است ، بپیوندید .

اگر می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید ، به آن آرزو متعهد شوید و تحقیقات خود را انجام دهید. بسیاری از سازمان های غیرانتفاعی که بر روی موضوعات زیست محیطی متمرکز شده اند ، ابتکارات مسئولیت اجتماعی شرکت ها را برای شرکای تجاری آینده توسعه می دهند. به عنوان مثال ، یک درخت کاشته شده دارای چالش میلیون درخت است - آنها به دنبال 100 شرکت برای کاشت 10 هزار درخت در کالیفرنیا هستند تا به این ایالت کمک کنند تا از فصل ویرانگر آتش سوزی نجات یابد.ببینید ، کمک به این سختی نیست. و چاپ کمتر - یا ، باید بگوییم ، چاپ دقیق تر - فقط یک قدم کوچک برای آینده ای سبزتر نیست.مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ ما از خود یک ابتکار سبز کوچک داریم. در وب سایت ما برجسته شوید و ما درختی برای شما خواهیم کاشت تا به جنگل جنگل های جهانی کمک کند! نحوه شرکت در ما را بپرسید.
منبع: وبلاگ آرمانی

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر