آرم و لوگو کارت ویزیت با لبخندی پنهان

با وجود این همه آرم جذاب که ما روزانه مشاهده می کنیم ، آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا این آرم ها در جایی لبخند پنهان کرده اند یا اینکه شما یک لوگو را برای جذابیت پیدا کرده اید ، چه چیزی باعث جذابیت آن شده است؟ طبق مطالعات انجام شده ، مشخص شد که حداقل پنجاه روش مختلف وجود دارد که انسان به طور منظم لبخند می زند و بسیاری از آنها نیز به راحتی قابل مشاهده هستند.

به همین دلیل ، بیشتر طراحان کارت ویزیت آرام جلو رفته اند و لبخند را در دستگاه گنجانده اند. برای داشتن ایده بهتر ، استفاده از "شکلک" را در نظر بگیرید ، که فقط مجموعه ای از صورتک های مختلف است که اکنون در پیام های متنی و ایمیل استفاده می شود. در حالی که طرح شکلک ها به همان صورت های زرد باقی مانده اند ، اما تنها جنبه ای که تنوع لبخندها را از هم متمایز می کند ، استفاده از یک خط منحنی یا شکل متفاوت برای نشان دادن عبارات مختلف است ، که توسط شخصی که آن را مشاهده می کند به راحتی قابل درک است. یک خط منحنی ساده بیانگر بسیاری از موارد است که همیشه منجر به ایجاد احساس مثبت در بین مشتریان می شود.

به طور کلی ، بیشتر آرم ها برای حمل پیام طراحی شده اند که می تواند به منعکس کننده "مارک" یا حوزه کاری آنها باشد و اینکه چه تأثیری می خواهند بر روی افرادی که آرم را مشاهده می کنند ، داشته باشند. طراحان لوگو کارت ویزیت قبل از طراحی آرم جنبه های مختلفی را مورد توجه قرار می دهند ، از جمله ماهیت تجارت ، اینکه چگونه می خواهند مشتری از تصویر لوگو خود استفاده کند یا اینکه شرکت برای چه چیزی محبوب است و غیره. مورد فروشگاه تجارت الکترونیک معروف ، آمازون را در نظر بگیرید. خط منحنی با پیکان در زیر آرم آنها به این معنی است که آنها تمام محصولات را از A تا Z در فهرست خود دارند. منحنی در آرم National Express نشانگر این است که آنها شما را از یک مکان به مکان دیگر می برند. با این حال ، آرم Argos پیامی واضح از احساسات و ارزشهای اساسی شرکت را ارائه می دهد.

ایده اصلی منحنی در آرم ها این است که به طور ناخودآگاه لبخندی به نظر می رسد ، که دوستانه است و در وهله اول استقبال می کند یا مشتری را به سمت خود جذب می کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که بینندگان تأثیر و تصویر مثبتی در مورد شرکت دارند. لبخندها همیشه مردم را مجذوب خود کرده است. شما می توانید خود را در کشوری ناشناخته تصور کنید که به شخصی ناشناس لبخند می زنید و در کل به یک یادداشت گرم و دوستانه تبدیل می شود و هیچ کس لبخندهایی را بدون توجه و تأیید نمی گذارد. شرکت ها دارای چنین آرم هایی هستند که باعث جلب و خوشبختی مشتریان آنها می شود و همین امر باعث جذب آنها به سمت یک شرکت می شود. این امر باعث محبوبیت این شرکت و ایجاد جذابیت در بین افرادی می شود که اتفاقاً نگاهی به آرم آن دارند.

این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر