آداب دادن کارت ویزیت چیست؟

آداب دادن کارت ویزیت چیست؟

این ممکن است یک کنجکاوی غیر منطقی از روابط بین فردی باشد ، اما همچنین یک جنبه گریزناپذیر از روانشناسی انسان است.و این بدان معناست که شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا کار در اولین بار درست شود.

اگر می خواهید تجارت خود را به خارج از کشور برسانید - یا سعی در جلب بازدیدکنندگان خارج از کشور دارید - می توانید با نشان دادن آگاهی و قدردانی از فرهنگ آنها ، امتیازات اولیه را بدست آورید.بنابراین ساده ترین راه برای ایجاد یک احساس خوب در اوایل چیست؟ روی اولین هدیه ای که به آنها می دهید و یادگاری ماندگار اولین جلسه خود - کارت ویزیت - تمرکز کنید.

چند نکته کلی

در هر کجای دنیا که باشید ، احترام به کارت ویزیت به معنای احترام به صاحب آن است. بنابراین هنگام ملاقات با مشاغل دیگر ، همیشه به یاد داشته باشید:

از دارنده کارت ویزیت استفاده کنید. دارنده کارت ویزیت هوشمند و همچنین کمک به نگه داشتن کارت های خود در شرایط ، به همکاران جدید شما نشان می دهد که قصد دارید برای کارت هایی که به شما ارائه می دهند ارزش قائل شوید و آن را حفظ کنید. فقط آن را در جیب خود نگیرید!

لحظه ای را بخوانید و کارت ویزیت آنها را بخوانید و سعی کنید نوعی نظر درباره آن ارائه دهید. شما می توانید کیفیت کارت آنها را تحسین کنید ، نشان دهید تحت تأثیر قرار گرفته اید ، یا به راحتی توضیحاتی راجع به نحوه ترجیح دادن با آنها درخواست کنید. هدیه تولد را بدون چند ثانیه وقت صرف نمی کنید تا آن را نگاه کنید و چیزی در مورد آن بگویید - بنابراین هنگام دریافت کارت بازرگانی کسی ، همین احترام را نشان دهید.

توجه خود را به زبانهای مختلف نشان دهید. کارت ویزیت خود را در یک طرف با زبان خود چاپ کنید و از طرف دیگر زبان مشاغل مورد بازدید خود را چاپ کنید. و هنگامی که کارت خود را ارائه می دهید ، باید زبان آنها رو به بالا باشد تا بتوانند ابتدا آن را بخوانند - این مودبانه تر است.

قبل از نوشتن هر چیزی روی کارت ، خوب فکر کنید. در برخی از نقاط جهان ، نوشتن جزئیات یا شماره تلفن های اضافی بر روی کارت ویزیت کسی را می توان نشانه ای عینی از علاقه قلمداد کرد. اما در فرهنگ های دیگر ، "بی اعتبار کردن" کارت ویزیت از این طریق بی احترامی است و شما باید قبل از شروع یادداشت برداری صبر کنید تا تنها باشید.

با این چند اشاره گر دور از ذهن ، ما می توانیم برخی از اعمال و آداب و رسوم خاص را از چند کشور در مناطق مختلف جهان بررسی کنیم.

 

کارت ویزیت در ژاپن

اما در ژاپن ، یک پروتکل کاملاً شناخته شده وجود دارد. و گرچه ممکن است توسط هر مشاغلی که با آن روبرو می شوید مشاهده نشود ، اگر می خواهید تأثیر خوبی ایجاد کنید باید آماده باشید و بتوانید آن را به درستی دنبال کنید.

اول ، به یاد داشته باشید که وضعیت و موقعیت در فرهنگ ژاپن مهم است. اعضای عالی رتبه باید ابتدا کارت های خود را عوض کنند ، پس از آنها نفر دوم و غیره باشند. این فقط نشانه احترام به موقعیت های شغلی نیست - بلکه راهی است که به همه افراد حاضر کمک می کند تا یاد بگیرند تصمیم گیرندگان چه کسانی هستند.

دوم ، شما باید تمام تمرکز و توجه خود را بر عمل بدنی دادن کارت ویزیت بگذارید. این بدان معنی است که شما باید ایستاده باشید:

کارت ویزیت خود را با زبان گیرنده رو به بالا ارائه دهید ، و متن را به عنوان روش صحیح بخوانید.

کارت ویزیت خود را با دو دست در دو گوشه بالای آن نگه دارید ، در حالی که کارت در بالای نگهدارنده کارت قرار دارد و بدون اینکه هیچ نشان یا متنی را با انگشت شست پنهان کنید

هنگامی که کارت خود را تحویل می دهید ، یک تعظیم خفیف (حدود 30 درجه) انجام دهید.

در آخر ، مطمئن شوید که کارت ویزیت آنها را تا پایان جلسه کنار نگذارید. اگر فقط یک کارت ویزیت دریافت کرده اید ، می توانید آن را بالای دارنده کارت خود قرار دهید ، و نگهدارنده آن را روی میز کنار خود قرار دهید.

یا اگر چندین کارت ویزیت دریافت کرده اید ، باید از نظر چپ به ترتیب قرارگیری صندلی روی میز از چپ به راست بچینید - این نشان دهنده احترام است ، و همچنین به شما کمک می کند تا با ادامه جلسه نام آنها را یاد بگیرید .

کارت ویزیت در هند

تحصیلات به ویژه در هند بسیار مورد توجه است. بنابراین و همچنین عناوین و مدارک حرفه ای خود ، اطمینان حاصل کنید که کارت ویزیت شما شامل مدارک دانشگاهی یا افتخارات علمی است که کسب کرده اید.همچنین کشوری است که انگلیسی زبانان را در سراسر جامعه تجاری پیدا خواهید کرد. بنابراین اگرچه ممکن است بخواهید یک طرف کارت ویزیت خود را با ترجمه هندی چاپ کنید ، اما این کار ضروری نیست و برای ارائه کارت کاملا انگلیسی به همکاران جدید خود مشکلی نخواهید داشت.

 

سرانجام (و شاید مهمتر از همه) شما همیشه باید کارت ویزیت خود را با دست راست خود ارائه دهید - این هم برای مصافحه و هم برای خوردن غذا مناسب است.

کارت ویزیت در آلمان

اگرچه آلمان رویکردی نسبتاً آرام نسبت به کارتهای بازرگانی دارد که مشابه انگلیس یا ایالات متحده است ، اما در یک حوزه تفاوت گمرکی وجود دارد.در انگلستان ، کارت ویزیت به صورت آزادانه تحویل داده می شود یا به اطراف منتقل می شود ، گاهی اوقات به صورت عمده یا روی میز قرار می گیرد تا هر کسی بتواند به کمک خودش بیاید.اما در آلمان ، تعویض کارت ویزیت معمولاً محدودتر و شخصی تر است. آنها هرگز نباید بصورت دسته ای توزیع شوند ، و در عوض باید با ترتیب دقیق تری به فرد داده شوند تا ارزش انحصاری روابط تجاری فردی را منعکس کنند.

کارت ویزیت در چین

دقیقاً مانند ژاپن ، مبادله کارت ویزیت در چین جدی گرفته می شود. بنابراین از هر دو دست استفاده کنید ، لحظه ای به مطالعه کارت آنها بپردازید و آن را برای مدت زمان جلسه در معرض دید قرار دهید.با این حال ، با زبان ترجمه شده ، همه چیز پیچیده تر است. ارائه کارت ویزیت کاملا انگلیسی بدون ترجمه محلی در یک طرف می تواند نشانه بی احترامی جدی باشد - شبیه امتناع از مصافحه در یکی از کشورهای غربی.هنگام انتخاب ترجمه نیز باید مراقب باشید. اگر از سرزمین اصلی چین بازدید می کنید ، باید از حروف چینی ساده شده استفاده کنید. اما در تایوان و مناطق خاصی از هنگ کنگ ، شما باید از مجموعه شخصیت های سنتی استفاده کنید.

 

سرانجام ، هرگز نباید روی کارت ویزیت شخص دیگری چیزی در مقابل او بنویسید - اما می توانید جزئیات یا شماره تلفن های اضافی را از طریق کارت خود بنویسید.در تجارت یا زندگی ، شروع یک رابطه مثبت با یک غریبه به معنای قرار دادن بهترین پا از همان ابتدا است. بنابراین اگر می خواهید نوعی احترام حرفه ای را که موجب کسب و کار جدید می شود ، نشان دهید ، نگاهی به کارت ویزیت های بی عیب و نقص چاپ آرمانی بیندازید .این مقاله چطور بود؟

نوشتن یک نظر